وریز وجوهات
بحر عرفان عید میلاد امام عسکری است آن که شمس آسمانِ سروری است   آنکه بعد از حضرت هادی به حق متکی بر متّکای رهبری است   نام نیکویش حَسن، خُلقش حَسن پای تا سر حُسن و نیکو منظری است   الامام بن الامام بن...
چهارشنبه: 1398/09/20 - (الأربعاء:14/ربيع الثاني/1441)
نسخه مناسب چاپSend by email
آیت‌الله العظمی صافی در دیدار مدیران صدا و سیمای مرکز قم:
وظیفه صدا و سیما در هدایت جامعه به سوی معارف اسلامی بسیار سنگین است./باید محور همه برنامه‌های صدا و سیما، قرآن و روایات اهل بیت علیهم السلام باشد.

 

 

 

آیت‌الله العظمی صافی در دیدار مدیران صدا و سیمای مرکز قم:
وظیفه صدا و سیما در هدایت جامعه به سوی معارف اسلامی بسیار سنگین است./باید محور همه برنامه‌های صدا و سیما، قرآن و روایات اهل بیت علیهم‌السلام باشد.

 

 

دوشنبه 5 بهمن‌ماه 1394 حجة‌الإسلام آقای لطفی نیاسر مدیر کل صدا و سیمای مرکز قم، آقای تونه‌ای مدیر رادیو معارف و جمعی از مدیران این مرکز با حضور در بیت مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی مدظله‌الوارف با ایشان دیدار کردند، و از توصیه‌ها و تذکرات ایشان بهره‌مند شدند.

در ابتدای این دیدار، حجة الاسلام آقای لطفی نیاسر، گزارشی از برنامه‌ها و فعالیت‌های این مرکز ارائه داد.

معظم له نیز با تقدیر از فعالیت‌های دینی انجام‌شده در صدا و سیمای مرکز قم فرمودند: بنده از فعالیت‌هایی که در راستای امر دین انجام می‌دهید تشکّر می‌کنم و اميدوارم که عنايات و توجهات حضرت ولی‌عصر عجل‌الله تعالی فرجه الشريف شامل حال شما باشد.

ایشان در ادامه این دیدار، با توجه به کارهای مختلفی که در صدا و سیما انجام می‌شود فرمودند: اساس همه برنامه‌هایی که گزارش دادید، اين است که دينی و ولايی باشد. باید برنامه‌ها طوری باشد که اخلاق  و دين مردم رشد کند و خط مردم در راه اسلام و مسير رضايت اهل بيت عليهم‌السلام حفظ شود.

مرجع عالیقدر در قسمتی از بیانات خود، با اشاره به گذرا بودن مسئولیت‌ها افزودند: باید بدانید شغلی که دارید و کاری که همه ما داریم، زودگذر است و تمام می‌شود؛ و آن چيزی که باقی می‌ماند، آثار و خدماتی است که به اسلام و جامعه اسلامي انجام می‌دهيم. همه باید ملتفت این موضوع مهم باشیم که مسئولیت‌ها گذرا است و باید پاسخگوی خداوند در مسئولیتی که پذیرفته‌ایم باشیم.
معظم له در بخش دیگری از سخنان خود، با اشاره به سابقه امر تبلیغ دین و تهاجم علیه آن بیان داشتند: اگر چه تبلیغات علیه دین و معارف الهی و نیز تبلیغات دینی و الهی همیشه بوده و کار اصلی انبیاء همین تبلیغات معارف الهی بوده است، لیکن شرایط فعلی دنیا طوری شده است که با ورود وسائل جدید، اسباب گمراهي بیشتر، و هم‌چنین اسباب هدايت بیشتر فراهم شده است؛ و همین وضع، وظیفه ما را سنگین‌تر کرده است.

آیت الله العظمی صافی در ادامه توصیه‌های خود به مدیران صداو سیمای مرکز قم فرمودند: شغلی که دارید و عهده‌دار آن شده‌اید، شغل کمی نیست. وظیفه هدایت جامعه اسلامی به دست شما سپرده شده است. اگر انسان در این شغل مهم، خدای ناکرده ذره‌ای کم‌کاری و کوتاهی کند، مسئوليت بسیار زیادی دارد و بر عکس، هر چه بيشتر بتواند مقاصد اساسی اسلام و دين و اهل بيت علیهم‌السلام را اجرا کند، اسباب افتخار و دارای ثواب بسیار است.

معظم له در قسمت دیگری از بیانات خود، ضمن اشاره به برخی برنامه‌هایی که در گزارش ابتدای دیدار آمده بود فرمودند: همین برنامه‌هایی که برای معرفی افراد و الگو برای جامعه تدارک می‌بینید، بسیار مهم است. سعی کنید در اینگونه برنامه‌ها علما و بزرگان حقیقی را معرفی کنید و تلاش کنید افرادی معرفی نشوند که فقط عوام‌پسند باشند و خدمتی واقعی به دین به معنای حقیقی نکرده‌اند. باید کسانی را به عنوان علمای دین معرفی نمایید که با ورود به جامعه، به دین و مکتب اهل‌ بیت علیهم‌السلام خدمت می‌کنند.

مرجع عالیقدر در ادامه دیدار، با اشاره به غنای محتوایی اسلام در تعلیم و تربیت جامعه فرمودند: الحمدلله از جهت معارف تعلیم و تربیت غنی و بی‌نیاز هستیم. همه آنچه به آن احتیاج داریم در قرآن و روایات اهل بیت علیهم‌السلام وجود دارد. آثار علمای بزرگ همه درس و آموزنده است. چیزی در این راه کم نداریم. فقط باید اهتمام کنید اینها را اصل، و ترویج آن را به عنوان هدف اساسی برنامه‌هایتان قرار دهید. در مسائل مختلف مثل امر خانواده و وظایف زن‌ها و مردها، طوری فعالیت کنیم که آنچه قرآن و دستورات اهل بیت علیهم‌السلام است  و موجب هدایت مردم می‌شود را بیان نمود و مردم را با بیانات آن بزرگواران آشنا نماییم و از گمراهی و انحراف عقیدتی و اخلاقی آنها را دور کنید.  محور همه برنامه‌ها باید قرآن و احادیث پیامبر و آل او علیهم‌السلام باشد.

ایشان در پایان این دیدار، برای حاضرین در جلسه، توفیقات بیشتر در خدمت به دین و معارف نورانی اهل‌بیت علیهم‌السلام مسألت نمودند.

موضوع:

سه شنبه / 6 بهمن / 1394