وریز وجوهات
بسم الله الرحمن الرحیم   رحلت عالم ربّانی آیة الله آقای حاج شیخ محمدتقی مصباح یزدی ره، موجب تأثر گردید. شخصیتی که با تلاش و جدّیت خود به مراتب بالای فضل و علم در حوزه علمیه رسید و به مقام استادی برجسته حوزه نائل گردید. تأسیس مراکز...
دوشنبه: 1399/10/29 - (الاثنين:5/جمادى الآخر/1442)

نسخه مناسب چاپSend by email
ديدار حجةالاسلام سيد عمار حكيم با حضرت آيت الله العظمي صافي

حجة الاسلام سيد عمار حكيم صبح جمعه 5/11/86 با حضور در بيت حضرت آيت الله العظمي صافي گلپايگاني با معظم‌له ديدار كرد.

در اين ديدار حضرت آيت الله العظمي صافي با ابراز نگراني از اوضاع عراق به خصوص وضعیت شيعيان در نقاط مختلف اين كشور فرمودند: تمام تلاش و قواي خود را صرف خدمت به شيعيان اميرالمؤمنين نماييد و در برابر تهاجمات گروه‌‌هاي افراطي با ساخت منزل، مسجد، حسينيه و فراهم كردن امكانات، روحيه و قواي شيعيان را تازه نماييد.

ايشان با اشاره به سابقه عالي و قدمت زياد حوزه علميه نجف بر بازگشت و حفظ هويت سابق آن تاكيد كردند.

حضرت آيت الله العظمي صافي نقش خاندان حكيم را در عراق، نقشي موثر و فراموش ناشدني دانسته و فرمودند: از زماني كه شهيد آيت الله محمد باقر حكيم به عراق رفت، این امید بود كه اوضاع این كشور به صورت سریع به حالت امیدوار كننده برگردد و دشمنان اسلام نتوانستند این عنصر پرتلاش و مؤمن حقیقی را تحمل كنند و ایشان را به شهادت رساندند ولی امروز هم با حضور برادر ایشان و شما و روحانیت آگاه عراق امیدواریم اوضاع این كشور، شیعیان و به خصوص عتبات عالیات بهتر از قبل شود.

پیش از سخنان مرجع عالیقدر، حجة الاسلام عمار حكیم رئیس مؤسسه شهید محراب گزارشی از فعالیت‌های خود در نجف اشرف به محضر مرجع عالیقدر تقدیم كرد و از ایشان جهت تشرف به زیارت عتبات عالیات در عراق دعوت كرد.

موضوع:

جمعه / 5 بهمن / 1386