وریز وجوهات
  بسم الله الرحمن الرحیم قال الله تعالی: «وَ ذَكِّرْهُمْ بِأَیّامِ الله» السَّلام علی مولانا صاحب العصر و الزّمان بقية الله ارواح العالمين له الفداء و علی آبائه الطّاهرين و علی شيعته، المتمسِّکين بأمره، الفائزين بولايته و المنتظرين لظهوره...
دوشنبه: 1397/09/19 - (الاثنين:2/ربيع الثاني/1440)

نسخه مناسب چاپSend by email
حضرت آيت الله العظمي صافي در ديدار معاونين پژوهشي واحدهاي جهاد دانشگاهي سراسر كشور:
محققان، هنرمندان حقيقي كشور هستند كه بايد همه مسئولين از آنان تقدير و تشكر كنند.

حضرت آيت الله العظمي صافي گلپايگاني صبح روز چهار‌شنبه 10/11/86 در دیدار معاونین پژوهشی واحدها و دانشكده‌های جهاد دانشگاهی سراسر كشور فرمودند: علوم مختلف حاوي مجهولات فراواني است و بشر به هر ميزان، به پژوهش در اين علوم و متون بپردازد باز هم با افق‌هاي جديد روبرو مي شود.

معظم له با اشاره به آيات و روايات و همچنين تاكيد قرآن بر لزوم تفكر در عالم هستي بیان داشتند: مسلمانان بايد با تحقيق و پژوهش در رشته هاي علمي اسرار عالم وجود و كائنات را كشف كنند و با دوري جستن از سطحي نگري اين دستاوردها را به جهانيان ارايه كنند و محور تحقيق در دنيا گردند.

اين مرجع تقليد با تاكيد بر لزوم توجه به روش و سيره معصومين در عرصه علم و فن آوري افزودند: پژوهشگران و انديشمندان با الهام گرفتن از معصومين و شناخت نگرش عميق ايشان در موجودات عالم هستي مي توانند رموز آفرينش را بشناسند.

معظم له خاطرنشان كردند: بزرگترین درد بشر جهل و ناداني است و با وجود دست يابي به پيشرفت‌هاي بزرگ علمي، معلومات انسان در مقابل مجهولات قابل قياس نيست.

حضرت آیت الله العظمی صافی با بیان اینكه ما استعدادهای زیادی در بین محققان و پژوهشگران داریم كه باید به نحو احسن از آنها استفاده كنیم، تصريح كردند: اگر بخواهیم در زمینه‌های علمی فعال باشیم و برای دنیا افتخار آفرینی كنیم لازم است تلاش بیشتری داشته باشیم و توقف نكنیم.

ایشان خاطرنشان كردند: تحقیق و پژوهش در اسلام، امكان توقف ندارد و هر چه تحقیقات بیشتر شود افق‌های دیگری باز خواهد شد كه نیاز به تحقیق دارند، زیرا دامنه تحقیق وسیع است و در هر رشته‌ای هر چه عمر صرف آن شود كافی نخواهد بود.

معظم له افزودند: مسلمانان نبايد در تحقيقات و كسب علوم عقب بمانند و در داخل كشور نيز بايد با اختصاص بودجه مناسب و معين و همچنين با جذب انديشمندان، زمينه هاي رشد علمي را فراهم كرد، به گونه‌ای كه در هيچ عرصه‌اي محتاج دیگران نباشیم و این دیگران باشند كه به علوم ما نیاز داشته باشند.

معظم له با تقدیر و تشكر از زحمات پژوهشگران فرمودند: محققان، هنرمندان حقیقی كشور هستند كه باید همه مسئولین از آنان تقدیر و تشكر كنند.و برنامه‌های تحقیقاتی و شعب ایجاد شده جهاد دانشگاهی در زمینه‌های مختلف در دنیا سبب افتخار برای كشور است.

 

موضوع:

چهارشنبه / 10 بهمن / 1386