وریز وجوهات
گرچه فداكاری بی‌مانند، استقامت، حق‌پرستی، توكل، قدرت اراده، چشم‌پوشی از مظاهر و جلوه‌های فريبنده دنيا و قطع علائق در واقعه جانسوز كربلا به‌قدری از وجود حسين‌(علیه‌السلام)  تجلّی كرده، و دل‌ها را مجذوب او نموده كه به عظمت‎های ديگر آن حضرت كمتر...
پنجشنبه: 1398/02/5 - (الخميس:19/شعبان/1440)

نسخه مناسب چاپSend by email
حضرت آيت الله العظمي صافي در ديدار استاندار اراك:
مسوولان از امكانات دولتي در راه ترويج دين استفاده كنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا، حضرت آيت الله العظمی صافي گلپايگاني در ديدار استاندار اراك فرمودند: مسوولان بايد براي احياي معارف اسلامي در جامعه تلاش كنند.

حضرت آيت الله لطف الله صافي گلپايگاني، شب گذشته در ديدار استاندار اراك، اعضاي كنگره فاطمه شناسي و جمعي از مسوولين استان اراك بر همكاري بين مسوولان با روحانيت تأكيد كردند و افزودند: مسوولين نظام بايد از امكانات دولتي در راه ترويج دين و معارف اهل بيت(ع) در كشور استفاده كنند.

ایشان ادامه دادند: اگر همه مسوولين در دل خود محبت اهل بيت(ع) را داشته باشند و در راه تعظيم شعائر و انجام احكام الهي بكوشند، جامعه اصلاح مي‌شود و ما ديگر شاهد برخي از بي‌بند و باري‌ها در سطح جامعه نخواهيم بود.

اين مرجع تقليد احياي معارف دين را در كشور خواستار شدند و بیان داشتند: اگر ما بتوانيم سطح گرايش به دين و عمل به احكام اسلام را در جامعه بالا ببريم، اقتصاد ما نيز رو به بهبود مي رود.

حضرت آيت الله صافي گلپايگاني در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به خصوصيات والاي شخصيتي حضرت زهرا(س) خاطر نشان كردند: حضرت فاطمه(س) حقيقتي از حقايق اسلام است كه شناخت سيره ايشان براي جامعه بسيار لازم است.

معظم له با بيان اينكه فاطمه شناسي، علمي است كه بايد به آن پرداخته شود، اظهار داشتند: خطبه حضرت زهرا(س) داراي مطالب بسيار بلند معرفتي است كه آن را بيشتر به معجزه شبيه كرده است.

ایشان با تأكيد بر شناخت خطبه حضرت فاطمه(س) و تفسير آن تصريح كردند: ايشان بر همه مردان و زنان جامعه ما حجت و درك شخصيت ايشان از دايره فهم ما خارج است.

این مرجع تقلید در پايان بار ديگر بر تبيين معارف اهل بيت(ع) در جامعه تأكيد كردند و افزودند: بايد از ذخاير علمي و فرهنگي كه در اختيار تشيع است استفاده و به آن عمل كنيم و همه بدانند كه هر كس در اين عرصه خدمتي انجام دهد مورد رضايت امام زمان(عج) قرار خواهد گرفت.

در ابتداي اين مراسم نيز عبدالله سهرابي، استاندار اراك و مسوول برگزاري كنگره فاطمه شناسي، از برگزاري اين همايش در پنجم و ششم تيرماه به صورت بين المللي خبر داد و گفت: استان اراك از كمبود روحاني در مساجد خود رنج مي برد كه امیدواریم هر چه سريعتر در اين زمينه اقدامي انجام شود.

 

موضوع:

چهارشنبه / 1 خرداد / 1387