وریز وجوهات
  ابوالقاسم عبدالعظيم بن عبدالله بن علي بن الحسن بن زيد بن السبط الاكبر الامام ابي محمد الحسن المجتبي عليه‌الصلوة و السلام یكي از اعاظم ذرّيه‌ی رسول و فرزندان مرتضي و بتول صلوات الله عليهم‌ اجمعين و از شخصيت‎ها و معاريف علماي اهل‎بيت و...
چهارشنبه: 1397/09/21 - (الأربعاء:4/ربيع الثاني/1440)

نسخه مناسب چاپSend by email
حضرت آيت الله العظمي صافي در ديدار رييس مجلس:
برنامه‌ريزي‌ها بايد با كارشناسي و كلان نگر باشد.

دكتر لاریجانی عصر روز دوشنبه 3/4/87 با حضور در بیت حضرت آیت الله العظمی صافی با ایشان دیدار و گفتگو كرد.

معظم له در ابتداي اين ديدار ضمن تبريك ميلاد با سعادت حضرت زهرا سلام الله عليها ابراز اميدواري كردند  آقاي دكتر لاريجاني در مسئوليت جديد منشاء خدمات ارزنده و برجسته به اسلام ، نظام و مردم باشند.

اين مرجع تقليد با اشاره به اهميت جايگاه مجلس فرمودند: بايد اعتبار و استقلال اين مجلس هر چه بيشتر و محكم تر گردد و نمايندگان به وظايف  و موقعيت خود آشنا باشند و بدانند كه مسئوليت مشكل و بزرگي است كه در مقابل اينها مورد سوال واقع خواهند شد.

ايشان افزودند: مجلس بايد نظارت بر امور  مختلف كشور اعم از سياست ، اقتصاد و اجتماع را تقويت كند و تعدد كميسيون‌ها نشان دهنده اهميت وظايف مختلف و سنگين مجلس است.

معظم له با تاكيد بر نگاه كارشناسانه و تخصصي در برنامه‌ريزي‌ها افزودند: برنامه‌ريزي‌هاي كشوري بايد با كلان نگري  و كار كارشناسي صورت گيرد و فارغ از جناح بندي‌ها از تجربيات متخصصان استفاده گردد تا استقلال و عظمت مردم، حفظ گردد. ايشان افزودند: منابع در اختيار ما  متعلق به همگان و آيندگان نيز هست و در برنامه‌ریزی برای  مصرف ٱن بايد آينده نگر بود.

معظم له تاكيد كردند: اقتصاد نبايد دولتي باشد و نمي‌شود امور بازرگاني و اقتصادي  در انحصار دولت باشد.

اين مرجع تقليد افزودند: ماليات‌ها و عوارض بايد منجر به تقويت چرخه توليد در كشور گردد.

معظم له با اشاره به وظيفه مجلس در صيانت از بيت المال فرمودند : در ديوان محاسبات، نمايندگان متوجه وظايف خود  و نقاط ضعف باشند .

اين مرجع تقليد توصيه فرمودند: حركت و تصميم گيري نمايندگان بايد به شكلي باشد كه محدود به حوزه انتخابيه خود نگردند و بدانند كه آنان نماينده تمام مردم هستند و در عين حال از مشكلات حوزه انتخابيه خود غافل نگردند.

ايشان با اشاره به اهميت شهر قم خطاب به نماينده اين شهر فرمودند: قم، عش آل محمد و مركز حوزه‌هاي علميه است و بايد  اعتبار و عظمت جهاني‌ در خور اين شهر، فراهم گردد.

ايشان در پايان اين ديدار خطاب به رييس مجلس  فرمودند: اميدواريم از اين امتحان با سربلندي بيرون بياييد و از اين فرصت كمال استفاده را بنماييد. 

 

موضوع:

دوشنبه / 3 تير / 1387