وریز وجوهات
باسمه تعالی با عرض تسلیت مجدد به خانواده‌های داغدار بازماندگان حادثه اسفناک سقوط هواپیما و همچنین تسلیت به خانواده‌های محترم جان‌باختگان در کرمان و طلب رحمت و مغفرت الهی برای آنان و صبر و اجر برای بازماندگان به اطلاع می‌رساند؛ که روز چهارشنبه ۹۸/...
يكشنبه: 1398/11/6
نسخه مناسب چاپSend by email
حضرت آيت الله العظمي صافي اهانت به ساحت مقدس قرآن كريم در همايش سازمان ميراث فرهنگي را به شدت محكوم كردند.

مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی صافی در درس خارج فقه امروز چهارشنبه 22/8/87 اهانت و جسارت در یك همایش مربوط به سازمان میراث فرهنگی و گردشگری به ساحت مقدس قرآن كریم را شدیداًٌ محكوم كردند.

حضرت آیت الله العظمی صافی افزودند: اینها جسارت كرده و به قرآن بی احترامی نمودند و قلب مقدس امام رئوف و مهربان، حضرت بقیة‌الله الاعظم عجل الله تعالي فرجه الشريف  را آزرده خاطر كردند.در مقابل این اهانت چه باید گفت؟ اهانت به قرآن قابل تحمل نیست و كسی كه مسئول این سازمان است صلاحیت ندارد در این جایگاه باشد.

معظم له نظام اسلامی را حاصل زحمات و ایثارگری‌های بی‌شمار دانسته و فرمودند: جمهوری اسلامی با تقدیم خون پاك هزاران شهید و ایثارگری جانبازان و آزادگان و براي اعلاي كلمه اسلام و حاكميت دين و احیای ارزش‌های اسلامي محقق گردیده است و این اشخاص صلاحیت ندارند در مصدر كار باشند. چنين رفتارهايي، علناً اهانت به احكام دين و قرآن است.

 

مرجع تقلید شیعیان به ویژگی‌های مدیر در نظام اسلامی اشاره كرده و فرمودند: بايد غم‌خوارترين مردم نسبت به دين ونظام و جامعه بر سر كار باشند. در رأس سازمان ميراث فرهنگي بايد ازمتدين‌ترين و صالح‌ترين افراد باشد تا بتواند حتي بر روي گردشگران تاثير فرهنگي بگذارد نه اينكه خود تحت تاثير آنان قرار گيرد. اين سازمان اگر زير نظر افراد متدين نباشد اخلاق و فرهنگ جامعه را به خطر مي‌اندازد.

ایشان بروز چنین رفتارهایی را برای حاكمیت اسلامی نگران كننده دانسته و فرمودند: بدانيد اگر باب اين مسائل باز شد ديگر توقف پذير نيست و بی اعتنایی به این گونه مطالب و عدم توجه به هویت اسلامی، گریبانگیر همه خواهد شد.

معظم له امر به معروف و نهی از منكر را از وظایف مهم روحانیت و همگان دانسته و فرمودند: همه مسئولند. بدانيد قلب امام عصر عجل الله تعالي فرجه الشريف از اين اعمال متأثر مي‌گردد

این مرجع تقلید با عرض تسلیت به پیشگاه مقدس امام زمان فرمودند:  اينجانب اين مصيبت را به حضرت ولي عصر عجل الله تعالي فرجه الشريف و همه علاقه‌مندان به دين و اسلام و كشور و نظام، تسليت مي‌گويم. انسان متحيرست كه از اين اعمال به چه كسي شكايت ببرد اللهم انا نشكوا اليك فقد نبينا و غيبة امامنا و كثرة عدونا و شدة الفتن بنا

ایشان در پایان دعا فرمودند: انشاءالله امور بر وفق رضای امام عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف قرار گیرد و به همه توفیق دهد تا در همه مطالب، رضای آن حضرت را مد نظر داشته باشیم .

 

 

 

موضوع:

چهارشنبه / 22 آبان / 1387