وریز وجوهات
بحر عرفان عید میلاد امام عسکری است آن که شمس آسمانِ سروری است   آنکه بعد از حضرت هادی به حق متکی بر متّکای رهبری است   نام نیکویش حَسن، خُلقش حَسن پای تا سر حُسن و نیکو منظری است   الامام بن الامام بن...
دوشنبه: 1398/09/25 - (الاثنين:19/ربيع الثاني/1441)
نسخه مناسب چاپSend by email
آیت الله العظمی صافی گلپایگانی:
عارف واقعی کسی است که دین را تبلیغ نماید و مردم را از گمراهی نجات دهد./طلاب نباید روحیه گوشه گیری و انزوا را به اسم عرفان برای خود انتخاب نماید.

*******************

عارف واقعی کسی است که دین را تبلیغ نماید و مردم را از گمراهی نجات دهد.

طلاب نباید روحیه گوشه گیری و انزوا را به اسم عرفان برای خود انتخاب نماید.

از خدمات انجام شده در حوزه علمیه قم، تقدیر و تشکّر می‌کنم.

*******************

آیت الله مقتدایی ریاست محترم شورای مدیریت حوزه های علمیه و حجة الاسلام والمسلمین فرخ فال مدیر حوزه علمیه استان قم با مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی مدظله دیدار و گفتگو کردند.

در ابتدای این دیدار، گزارش مبسوطی از سوی مدیر حوزه علمیه قم درباره برنامه تحصیلی طلّاب حوزه و آموزش های فوق برنامه و کلاس های اعتقادی و اخلاقی و اردوهای تبلیغی و درسی ارائه شد.

حضرت آیت الله العظمی صافی نیز از خدمات انجام شده در حوزه علمیه قم، تقدیر و تشکّر کردند.

ایشان با اشاره به اهمیت حوزه علمیه قم و برنامه آموزش این حوزه فرمودند: اگر طلاب علوم پایه از اول با برنامه ریزی صحیح و دقیق، خوب بخوانند، موجب تقویت علمی آنها برای درس های بالاتر خواهد بود و لذا مدیریت حوزه باید بیشتر به دروس ابتدایی توجه داشته باشد.

معظم له خدمت انجام شده توسّط مدیریت حوزه را خوب ارزیابی کردند و فرمودند: الان برای طلاب محترم امکانات بهتر از سابق است و باید تلاش و همّت بیشتری داشته باشند.

مرجع عالیقدر با بازگوئی شرایط زمان تحصیل خود فرمودند: در آن زمان ها نه تنها تشویق نبود بلکه موانع تحصیل زیاد بود و اشخاصی بودند که به ما می گفتند: چرا درس دینی می خوانید؟ زمان این درس ها گذشته است.

حتّی بعضی از ثروتمندان نزد مرحوم والد ما آمدند و گفتند: ما حاضریم تمام امکانات تحصیلی ایشان (حقیر) را فراهم کنیم و ایشان را به لندن بفرستیم تا آنجا تحصیل نماید؛ ولی در مقابل کسی نبود که ما را به دروس دینی تشویق نماید، فقط مرحوم والد و بعضی از اقوام بودند که ما را تشویق می نمودند. خوشبختانه الان اقبال جوانان به حوزه ها زیاد شده و باید با برنامه ریزی خوب و دقیق از این اقبال استفاده نمود.

حضرت آیت الله العظمی صافی در بخش دیگری از سخنان خود فرمودند: آنچه برای طلبه اهمیت دارد این است که واقعاً مبلّغ اسلام  و مکتب باشد و با گوشه گیری و انزوا نمی شود دین را تبلیغ نمود. عارف واقعی کسی است که دین را تبلیغ نماید و مردم را از گمراهی نجات دهد. طلاب نباید روحیه گوشه گیری و انزوا را به اسم عرفان برای خود انتخاب نمایند.

معظّم له در پایان ضمن تشکر مجدد از مسئولان حوزه علمیه فرمودند: امیدوارم عنایات حضرت بقیة الله عجّل الله تعالی فرجه الشریف شامل حال شما باشد و من برای موفقیت بیشتر شما دعا می کنم.

 

 

 

موضوع:

سه شنبه / 6 آبان / 1393