رسول الله صلى الله علیه و آله :شَعبانُ شَهری و رَمَضانُ شَهرُ اللّهِ فَمَن صامَ شَهری كُنتُ لَهُ شَفیعا یَومَ القِیامَةِ پیامبر صلى الله علیه و آله :شعبان ، ماه من و رمضان ماه خداوند است . هر كه ماه مرا روزه بدارد ، در روز قیامت شفیع او خواهم... بیشتر
پنجشنبه: 1401/04/9

اطلاعیه برگزاری مراسم چهلم مرحوم حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی قدس سره در قم

اطلاعیه برگزاری مراسم چهلم مرحوم حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی قدس سره در قم
اطلاعیه برگزاری مراسم چهلم در قم

 

موضوع:

ویژه نامه ارتحال: 
قرار گرفتن در قسمت ویژه نامه ارتحال

دعوت دفاتر مراجع عظام تقلید و موسسات و سازمانها از مردم در مراسم هفتم ارتحال حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی قدس سره

دعوت دفاتر مراجع عظام تقلید و موسسات و سازمانها از مردم در مراسم هفتم ارتحال حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی قدس سره
دعوت دفاتر مراجع عظام تقلید از مردم مبنی بر شرکت در مراسم هفتم

بسمه تعالی
اذا مات العالم ثلم فی الاسلام ثلمه لایسدها شئ
با عرض تسلیت مجدد ارتحال شیخ الفقهاء و المجتهدین ،
زعیم عالیقدر حوزه های علمیه ،
مدافع خبیر حریم عصمت وطهارت  ،
حضرت آیت الله العظمی حاج  شیخ لطف الله صافی گلپایگانی قدس الله نفسه الزکیه ،

هفتمین شب ارتحال این مرجع عظیم الشأن را بسوگ می نشینیم .

 *زمان:
سه شنبه ۱۴۰۰/۱۱/۱۹
پس از نماز عشائین*

مکان:
قم ، ابتدای آستانه ی مقدسه ،
مسجد مقدس حضرت امام حسن عسگری سلام الله علیه .
  حضور مومنین موجب تعظیم و تکریم نهاد اعلای مرجعیت شیعه می باشد .   

 -مجمع هماهنگی دفاتر مراجع عالیقدر تقلید ، موسسات ، سازمانها و مراکز خیریه ،
-موسسه خیریه الزهراء علیها سلام الله ،
-مجع جهانی شیعه شناسی ،
-موسسه دین پژوهان کشور ،
-موسسه خیریه حضرت امام سجاد سلام الله علیه ،
-موسسه خیریه اندیشه اسلامی .

موضوع:

ویژه نامه ارتحال: 
قرار گرفتن در قسمت ویژه نامه ارتحال

برگزاری بسیار عظیم و باشکوه دسته عزاداری علوی در مشهد مقدس

برگزاری بسیار عظیم و باشکوه دسته عزاداری علوی در مشهد مقدس

برگزاری بسیار عظیم و با شکوه دسته عزاداری علوی در مشهد مقدس

امروز مشهد مقدس همزمان با سالروز شهادت امیرالمؤمنین علی بن ابیطالب علیه‌السلام حال و هوای دیگری داشت.
هیئات و دسته‌های بزرگ عزاداری و جمعیت هزاران نفری عشاق مولای خوبان علی علیه‌السلام با چشمانی اشکبار و قلوبی اندوهگین در معیت مرجع عالیقدر جهان تشیع حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی مدظله‌العالی و با حضور جمع زیادی از علما و فضلا و مسئولان مشهد مقدس از مدرسه آیت الله العظمی خویی (ره) به سمت حرم مطهر حضرت ثامن الحجج علی بن موسی الرضا علیه‌السلام حرکت نموده و ارادت خالصانه‌ی خود را به اهل‌بیت علیهم‌السلام ابراز کردند.
در مسیر چهارراه خسروی تا حرم مطهر، خیل جمعیت به سر و سینه زنان و با مرثیه سرایی مداحان اهل بیت علیهم السلام، این مصیبت عظمی را به پیشگاه مقدس حضرت ولی عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف و پیشوای هشتمین امام رضا علیه السلام تسلیت گفتند.
لازم به ذکر است این مراسم که سالیان سال در معیت مرجع عالیقدر شیعیان آیت الله العظمی صافی گلپایگانی مدظله‌العالی انجام می‌شود؛ امسال بی‌سابقه و در فضایی بسیار معنوی انجام گرفت.

موضوع:

بنده خاک پای همه زوّار عتبات عالیات هستم./مسلمانان در برابر تفرقه افکنی و ایجاد شکاف بین مسلمانان، با هم متّحد باشند.

آیت الله العظمی صافی در دیدار سید عمّار حکیم:
بنده خاک پای همه زوّار عتبات عالیات هستم./مسلمانان در برابر تفرقه افکنی و ایجاد شکاف بین مسلمانان، با هم متّحد باشند.

حجة الاسلام والمسلمین آقای سید عمّار حکیم رییس مجلس اعلای انقلاب اسلامی عراق با حضور در بیت مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی مدظله العالی با ایشان دیدار کرد.

در ابتدای این دیدار، آقای سید عمار حکیم گزارشی از وضعیت حوزه های علمیه عراق و مسائل سیاسی امنیتی این کشور ارائه داد و از پشتیبانی مراجع و علمای حوزه علمیه قم بخصوص آیت الله العظمی صافی، از تدابیر مراجع حوزه علمیه نجف اشرف تقدیر و تشکّر کرد.

ایشان ارتباط بین دو حوزه عظیم قم و نجف را باعث مباهات و افتخار برای عالم اسلام و دلگرمی دو ملّت بزرگ ایران و عراق دانست.

معظم له نیز با تشکّر از ایشان و خدمات ارزنده خاندان مرحوم آیت الله العظمی حکیم، فرمودند: الحمدلله توفیقات بیت مرحوم آقای حکیم اعلی الله مقامه بسیار زیاد است و حقیر از خداوند متعال مسألت دارم روز به روز بر عزّت و عظمت این خاندان افزوده شود.

ایشان با اشاره به اوضاع سیاسی امنیتی عراق و وجود گروه خطرناک و تروریستی داعش افزودند: به لطف خداوند و توجّهات خاصّه حضرت ولی عصر ارواح العالمین له الفدا، مردم و دولت عراق توانسته اند با پیروی از مرجعیت به پیروزی های مهمی در مقابله با گروه های افراطی تکفیری دست یابند و انشاء الله به زودی، این فتنه از سر ملّت عراق رفع خواهد شد.

آیت الله العظمی صافی در بخش دیگری از بیانات خود با اشاره به لزوم حفظ وحدت بین همه مسلمانان مخصوصاً مسلمانان عراق، افزودند: در این اوضاع که همه دشمنان مشغول اسلام هراسی و ایجاد تفرقه بین امّت اسلام هستند و در این زمینه با هم متحد می باشند، مسلمانان باید اختلافات را نادیده گرفته و با هم در برابر آنها متحد شوند.

معظم له ضمن بی نظیر خواندن مراسم اربعین امسال در عراق بیان داشتند: به فضل الهی، امسال مراسم اربعین حضرت سیّد الشهدا علیه السلام در عراق, همه دنیا را تکان داد و به تعجب واداشت. این جمعیت که در نهایت امنیت و صلح به کربلا آمده بودند، اسباب عزّت اسلام و موجب معرّفی تشیع و اهداف قیام حضرت اباعبد الله الحسین علیه السلام شدند.

مرجع عالیقدر با اشاره به بازسازی حرم امامین عسکریین علیهمالسلام در عراق فرمودند: اگر هر چه زودتر با همکاری بیش از پیش دولت عراق، مسأله تملیک اراضی اطراف حرم مطهّر امامین عسکریین علیهماالسلام صورت بگیرد، کار بازسازی و توسعه این مکان مقدّس سریعتر پیش خواهد رفت و آماده پذیرایی بیشتر از زوّار اهل البیت علیهم السلام خواهد شد.

در پایان این دیدار، آقای سید عمّار حکیم ضمن اهدای تربت مطهر مرقد منوّر امامین عسکریین علیهماالسلام به مرجع عالیقدر، دعوت مرجعیت، دولت و مردم عراق برای تشرّف ایشان به عتبات عالیات را ابلاغ کرد که معظم له، ضمن اهدای کتاب «منتخب الأثر فی الإمام الثانی عشر» به ایشان فرمودند: بنده خاک پای همه زوّار عتبات عالیات هستم و افتخار می کنم که عتبه بوس آن مشاهد مشرفه شوم.

موضوع:

اشتراک در RSS - اخبار