رسول الله صلى الله عليه و آله :شَعبانُ شَهري و رَمَضانُ شَهرُ اللّهِ فَمَن صامَ شَهري كُنتُ لَهُ شَفيعا يَومَ القِيامَةِ پيامبر صلى الله عليه و آله :شعبان ، ماه من و رمضان ماه خداوند است . هر كه ماه مرا روزه بدارد ، در روز قيامت شفيع او خواهم... بیشتر
پنجشنبه: 1401/02/29

 اعمال اصلاحی حضرت مهدی(علیهالسلام)

 س. چرا وقتى مهدى ظهور مى‌کند با يهوديان و مسيحيان از در صلح و آشتى درمى‌آيد ولى عرب‌ها و قريش را به قتل مى‌رساند؟ آيا محمّدŒ از قريش و عرب نيست و آیا ائمه از عرب نیستند؟

ج. مکرّر گفته‌ايم و باز هم تکرار مي‌کنيم که در مسئله اصلي و فارق بين شيعه و سنّي، اين خبرهاي واحد نقشي ندارند.

فارسی

 روایاتی درباره زندگانی حضرت مهدی(علیهالسلام)  

 س. تناقضاتى درباره حيات مهدى شيعيان:

- مادر مهدى کيست؛ کنيزى به نام نرگس، صقيل، مليکه، خمط، حکيمه و يا سوسن و ...؟

- مهدى چه زمانى به دنيا آمده است؛ در سال 252، در سال 255، در سال 256 یا در سال 257 هجرى ‌قمرى؟

فارسی

 دلایل وجود حضرت مهدی(علیهالسلام)

س. جعفر برادر حسن عسکرى مى‌گويد که برادرش فرزندى نداشته است. شيعه سخن او را قبول نمى‌کنند، چون به گفته آنها او معصوم نيست و سپس برای آنکه پایه‌های مذهب امامی از بین نرود ادّعاى عثمان بن سعيد را که مى‌گويد حسن فرزندى داشته است قبول مى‌کنند با اينکه عثمان هم معصوم نيست!

فارسی

1. استمرار نظام امامت

 

فارسی

1. استمرار نظام امامت

آيا «نظام امامت»، با پايان‌يافتن دوره غيبت صغري و آغاز غيبت كبري در سال 329 هجري قمري، پايان يافت و پس از ظهور حضرت مهدي (ع) اين نظام از نو برقرار مي‌شود يا اينكه «نظام امامت» استمرار دارد؟

فارسی

بسم‌ الله الرّحمن الرّحیم

 

                            بَعْد الْحَمْدِ وَالصَّلَوةِ

اين مجموعه، پاسخ به ده سؤال پيرامون نظام امامت و چگونگى غيبت و بعضى از خصايص و اوصاف حضرت ولیّ زمان، غوث دوران، كهف امان، مولانا و سيدنا الحجّة بن الحسن المهدى - صلوات الله عليه وعلى آبائه الطاهرين - مى‌باشد. اميد است انتشار آن مفيد باشد.

فارسی
اشتراک در RSS - حضرت امام مهدی(عج)