رسول الله صلى الله علیه و آله :شَعبانُ شَهری و رَمَضانُ شَهرُ اللّهِ فَمَن صامَ شَهری كُنتُ لَهُ شَفیعا یَومَ القِیامَةِ پیامبر صلى الله علیه و آله :شعبان ، ماه من و رمضان ماه خداوند است . هر كه ماه مرا روزه بدارد ، در روز قیامت شفیع او خواهم... بیشتر
جمعه: 1401/07/15

مصیبت دهم

یکی از مصائب بزرگ امام‌حسین×، وداع آخرین او با اهل‌بیت طاهره است. درست تصوّر فرما که حالت آن ‌حضرت و اهل‌بیت او در آن حال چگونه و چه بوده، درصورتی‌که می‌دانستند دیگر آن ‌حضرت را نخواهند دید مگر با سر بریده و تن در خاک و خون آغشته؛ نه یاری، نه مددکاری، همه غریب و بی‌کس و بی‌یار و یک بیابان دشمن قسّی‌القلب بی‌رحم.

فارسی

مصیبت نهم

اگر در صحرای کربلا، هیچ زخمی به بدن مطهّر امام‌حسین‌‌(علیه‌السلام) نمی‌رسید و سر مبارکش را از بدن اطهرش جدا نمی‌کردند، فقط آن تیری که بر قلب مبارکش آمد، در شهادت آن‌ جناب کافی بود؛ آن‌وقتی که بوالحتوف ملعون تیری از کمان رها کرد و بر پیشانی مبارکش نشست و به روایتی، سنگی چنان بر پیشانی مبارکش زد که درهم شکست.

 

فارسی

مصیبت هشتم

منسوب به آن جناب است که به درگاه الهی عرض می‌کرد:

تَرَکْتُ النَّاسَ طُرّاً فِی هَوَاکَا
وَلَوْ قَطَعْتَنِی فِی الْحُبِّ إِرْباً
 

 

فارسی

مصیبت پنجم

امام‌حسین‌(علیه‌السلام) تا آن دم آخر، صابر و راضی به قضای الهی بود و منسوب به آن ‌جناب است که به درگاه الهی عرض می‌کرد:

تَرَکْتُ النَّاسَ طُرّاً فِی هَوَاکَا
 

 

فارسی

مصیبت چهارم

وقتی که امام‌حسین(ع)، پسر ناکام خود را دید که با بدن پاره‌پاره و فرق شکافته و لب‌های خشکیده در میان خاک و خون افتاده و مشغول جان‌دادن است، بی‌اختیار چنان صیحه برکشید و فریادی برآورد که دوست و دشمن به حال او گریستند.

فارسی

مصیبت سوم

صدیقة صغری فرمود:

لَیَتَ‌ السَّمَاءَ طُبِقَتْ عَلَی الْأَرْضِ
 

 

فارسی

مصیبت دوم

همه شنیده و می‌دانید که در روز عاشورا، چند تن را سنگ‌باران کردند. یکی قاسم‌‌ بن ‌الحسن‘ است که بدن لطیف و نازکش را سنگ‌باران کردند، و هدف تیر و تیغ و سنگ ساختند، و بر بی‌کسی و غریبی و کوچکی و تشنگی و یتیمی او ترحّم ننمودند.

فارسی

مصیبت اول

آن‌وقتی که هر دو دست مبارک ابی‌الفضل العباس قطع شده بود و تیر کین بر دیده حقّ‌بینش نشسته و بدن اطهرش مانند خانه زنبور از کثرت زخم سنان و تیر، سوراخ‌سوراخ گشته و آبی که برای اطفال حمل می‌نمود بر زمین ریخته بود: آیِساً مِنَ الحَیَاةِ وَقَرِیباً إِلَى الْمَمَاةِ بود که ملعونی با عمودی از آهن رسید.

فارسی

صفحه‌ها

اشتراک در RSS - عاشورا