وریز وجوهات
بسم الله الرحمن الرحیم اَسْئَلُكَ بِحَقِّ هذَا الْيَومِ الَّذِي جَعَلتَهُ لِلْمُسْلِمِينَ عِيداً(۱)   غرض از «عيد» نه آن است كه از باب جلال جامه ناز بپوشند به الطاف مزيد اي خوش آن عيد، كز آن شاه و گدا خوش باشند كه چنين «عيد سعيد» است...
سه شنبه: 21/ارد/1400 (الثلاثاء: 29/رمضان/1442)

قرآن پناه جهانیان

جهان معاصر اگرچه در صنعت و تكنيك روبه‌جلو و پيشرفت است، اما در اخلاق و معنويات و رعايت حقوق و بينش و خودسازي غرق در كمبودها و تاريكي‌هاست. مادي‌گرايي و الحاد‌پذيري حيات نسل معاصر را تهديد مي‌نمايد و تحير و سرگرداني‌ها را روزافزون كرده است.

بلا و بلكه بليّات اين تمدن به ‌ظاهر آراسته و در باطن بي‌محتوا، در مسلمانان نيز اثر كرده است و نسل جديد مسلمانان را هدف قرار داده است. دوري از هدايت‌هاي قرآن مجيد در چنين شرايطي بسيار خطرناك است.

شفاي همه امراض روحي ما و همه بشريت، آشنايي با هدايت‌هاي قرآن مجيد است كه بشر را از تاريكي‌ها به نور و روشنايي و از سقوط در منجلاب‌هاي فساد، نجات مي‌دهد.

قرآن، نور مبين و حبل متين و عروةالوثقی و دستور رستگاري و خلاصي از اوهام و خرافات و هدايت به انديشه‌هاي تابناك و معارف عاليه حقيقيه است. براي ترويج و دعوت قرآن، هيچ وسيله‌اي بهتر از

 

خود قرآن و نشر هدايت‌هاي آن نيست. هرچه بيشتر با قرآن آشنا شويم و به سايه‌ قرآن پناه ببريم به مراتب بصيرت و آگاهي بيشتري نائل مي‌شويم.

حضرت رسول اكرم (ص) امت خود را با قرآن، از مهالك و سقوط در پرتگاه‌ها بيمه فرموده است كه تا دنيا،‌ دنياست و جهان پايدار است هر زمان ديديد فتنه‌هاي گوناگون به‌شما روي ‌آورده و جهات عقلاني و انساني شما در خطر افتاده به ‌قرآن بازگشت كنيد كه همه بلاها و تاريكي‌ها مرتفع مي‌شود و جامعه شما نو و جديد ‌مي‌شود.

حقير اين حركت بزرگ قرآني را كه در كشور با تأسيس دانشگاه علوم و معارف قرآن كريم انجام شده و المپياد قرآني را بسيار اميد‌بخش و موجب كمال رشد و شعور اسلامي و خدمت بزرگ به ‌دنيا‌ي معاصر مي‌دانم و به ‌سهم خود از همه عزيزاني كه افتخار اين خدمت بسيار نوراني را دارند تشكر و تقدير مي‌كنم.

اميدوارم با كوشش‌هايي كه در اين راه انجام مي‌شود تحت عنايات عِدل عزيز قرآن حضرت بقية‌الله ـ ارواح العالمين له الفداء ـ ‌سرافراز باشيد.

لطف‌الله صافي

21 جمادي‌الاولي 1432

5 اردیبهشت‌ماه 1390

 

نويسنده: