وریز وجوهات
بسم الله الرحمن الرحیم اللهم صل علی علی بن موسی الرضا المرتضی الامام التقی النقی و حجتک علی من فوق الارض و من تحت الثری سلام و تحیّات الهی بر بندگان صالح خداوند مهربان که به وصیت مولای متقیان امیر مومنان حضرت علی بن ابی طالب علیه افضل صلوات...
يكشنبه: 7/آذر/1400 (الأحد: 22/ربيع الثاني/1443)

قرآن برترین برنامه زندگی

مرجع تقليد شيعيان جهان افزودند: «قرآن كريم آمده است تا تاريكي را از بين ببرد و بشر را از ظلمات نجات دهد،‌ قرآن كريم به جامعه بشري حياتي دوباره داده است و آيات آن با اعلاميه‌هاي حقوق بشر هرگز قابل قياس نيست».

ايشان با تاكيد بر اين كه احساسات مردم در مقابله با جسارت به قرآن كريم بسيار بجا و ذي‌قيمت بود، بيان داشتند: «مردم با اين حضور، شعور ديني خود را نشان دادند و اين موضوع بايد نسبت به همه برنامه‌هاي ديني جاري باشد».

حضرت آيت‌الله العظمي صافي گلپایگانی مدظله‌الوارف با بيان اينكه مكتب ما مكتب قرآن و اسلام مي‌باشد و غير از اين ما مكتبي نداريم، اظهار داشتند: «هر آنچه براي سعادت دنيا و آخرت لازم است در قرآن كريم وجود دارد و ما بايد درس زندگي خود را از آموزه‌هاي وحياني اين كتاب مبين بگيريم».

معظم‌له با تاكيد بر اينكه نور اسلام و قرآن كريم هرگز خاموش نمي‌شود، تأكيد كردند: «بيش از هزار و چهارصد سال است كه دشمنان براي خاموش كردن نور قرآن و ضربه زدن به دين اسلام توطئه و فعاليت مي‌كنند، آنها سعي مي‌كنند نور قرآن را خاموش كنند؛ اما روزبه‌روز بر عظمت و شوكت اسلام و قرآن افزوده شده است و افزوده مي‌شود».

 

مرجع تقليد شيعيان بيان داشتند: «تمام افتخار ما به دين اسلام، پيامبر گرامي ‌(ص) و ائمه اطهار‌(علیهم السلام) و قرآن كريم است و ما خدا را شاكريم كه در زمره امت محمد و شيعيان علي‌هستيم».

ايشان تاكيد كردند: «بايد التزامات عملي ما در ساير رشته‌ها بيشتر باشد و مورد مراقبت قرار گيرد و جامعه‌ ما قرآني باشد و اين كتاب آسماني اسلام در همه مسائل حضور داشته باشد».

حضرت آيت‌الله العظمي صافي گلپایگانی مدظله‌الوارف از حضور نسل جوان در مقابله با جريان اهانت به ساحت مقدس قرآن كريم، قدرداني كردند و با قابل تحسين خواندن اين حضور تاكيد كردند: «وفاداري مسلمانان را در تمام جهان نسبت به قرآن كريم بسيار باارزش دانسته و ارج مي‌نهيم».

معظم‌له در پايان با اشاره به روايتي خاطرنشان كردند: «براساس آموزه‌هاي ديني و روايات، اسلام بر جهان تسلط خواهد يافت و اميدواريم خداوند كريم روزبه‌روز بر وفاداري ملت ما به قرآن و آموزه‌هاي ديني بيفزايد».

پنج‌شنبه 25 شهریور 1389

 

 

نويسنده: