وریز وجوهات
حجة الاسلام والمسلمین آقای رمضانی دبیر کل مجمع جهانی اهل البیت علیهم السلام با حضور در بیت مرجع عالیقدر حضرت آیة الله العظمی صافی گلپایگانی دام ظله الوارف با ایشان دیدار کرد. در ابتدا، ایشان گزارشی از فعالیت های گذشته و برنامه‌های آتی این مجمع...
يكشنبه: 7/آذر/1400 (الأحد: 22/ربيع الثاني/1443)

بی‌توجهی حاکمان ممالک اسلامى نسبت به قرآن

ايشان افزودند: «امروز در بحرين به ‌وسيله آل ‌سعود و آل خليفه كه ادعاي خادم‌الحرميني را دارند و ادعاي احترام و دفاع از قرآن كريم دارند، مساجد به آتش كشيده مي‌شود و قرآن‌سوزي به‌راه مي‌افتد كه هيچ ‌عذري از اين جنايت آنها پذيرفته نيست».

مرجع تقليد شيعيان جهان با بي‌نظير خواندن اين جسارت‌ها در طول تاريخ اسلام تصريح كردند: «كساني ‌كه دم از صيانت از قرآن كريم مي‌زنند، امروز در ممالك اسلامي، طغيان‌گري مي‌كنند و همان حركت زشتي را كه كشيش آمريكايي انجام داد، امروز از سوي مسلمان‌نماها صورت مي‌گيرد كه در هيچ زماني از تاريخ سابقه نداشته است».

 

ايشان ادامه دادند: «طغيان و وحشي‌گري كه امروز از سوي برخي مسلمان‌نماها در ممالك اسلامي رخ مي‌دهد، نشان از قساوت دل آنهاست كه چنين اهانت‌هايي را به قرآن شريف انجام مي‌دهند كه هرگز نمي‌توان آنها را به‌زبان آورد».

حضرت آيت‌الله العظمي صافي گلپایگانیمدظله‌الوارف افزودند: «آل خليفه و آل سعود افرادي خودفروخته هستند كه فطرت حيواني آنها امروز در بحرين نمايان شده است و متاسفانه صداي حقيقت را نمي‌شنوند و گوش‌های آنها از شنيدن آيات قرآن ناشنوا شده است و در‌ آينده نزديك در باطل خود گرفتار و مصيبت‌هاي عظيم آنها را فرا خواهد گرفت».

ايشان نور قرآن را خاموش‌نشدني خواندند و فرمودند: «در طول تاريخ فراوان بوده‌اند افرادي كه مي‌خواستند نور قرآن را خاموش كنند؛ اما غافل از اينكه نور الهي هرگز خاموش شدني نيست و هرگز به اين عقيده پليد خود نخواهند رسيد؛ بلكه روزبه‌روز بر روشنايي و عظمت قرآن در جهان افزوده خواهد شد و اين حاميان و نوكران آمريكا هستند كه رو به نابودي مي‌روند».

معظم‌له اظهار داشتند: «امروز حتي كساني كه نسبت به قرآن بيگانه هستند نيز با مطالعه‌ اندكي از قرآن كريم به عظمت آن پي‌برده و در برابر آن خاضع و خاشع مي‌شوند؛ اما حكام خود‌فروخته و ظالم به‌دليل اين جسارت‌ها و ظلم‌ها روزي بر خاك مذلت خواهند افتاد».

 

نويسنده: