رسول الله صلى الله علیه و آله :شَعبانُ شَهری و رَمَضانُ شَهرُ اللّهِ فَمَن صامَ شَهری كُنتُ لَهُ شَفیعا یَومَ القِیامَةِ پیامبر صلى الله علیه و آله :شعبان ، ماه من و رمضان ماه خداوند است . هر كه ماه مرا روزه بدارد ، در روز قیامت شفیع او خواهم... بیشتر
سه شنبه: 25/مرد/1401 (الثلاثاء: 18/محرم/1444)

جامعه و عاشورا

با تشكر و تقدیر شایان از عزیزان فرزانه و عاشقان حسینی، برگزاركنندگان محترم همایش كشوری عبرت‌های عاشورا، حُسن انتخاب عنوان این همایش را به ایشان تبریك می‌گویم.

همان‌گونه كه از این عنوان استفاده می‌شود، یكی از شعب مهم و متعدّدی كه محقّقان در واقعه بی‌نظیر و تاریخی عاشورا باید به‌تفصیل

 

در آن بحث و بررسی نمایند عبرت‌های بسیاری است كه از عاشورا برداشت می‌شود و پیام‌های حوادث و وقایع آن است كه دانستن آنها برای همگان از هر طبقه سودمند، معرفت‌بخش و آموزنده است.

تأمّل در وقایع عاشورا هرچه ژرف‌تر و گسترده‌تر گردد، ثمرات فكری، تربیتی و ایمانی آن بیشتر خواهد بود.

جامعه به چیزی مانند این عبرت‌ها، پیام‌ها و درس‌های عاشورا نیازمند است؛ این پیام‌ها و عبرت‌ها باید به همگان ابلاغ شود؛ در منابر، سخنرانی‌ها، مقالات و تألیفات و درضمن اشعار و مراثی باید تكرار گردد؛ باید عاشورا را با این معانی عالی و با این عبرت‌ها تبلیغ نمود، تا همگان به‌خصوص‌ نسل آگاه جوان، درس‌های آن را برنامة عمل و حركت خود قرار دهند. وَلَا حَوْلَ وَلَا قُوَّةَ إِلَّا بِاللهِ الْعَلِیّ الْعَظِیمِ.

موضوع: 
نويسنده: 
کليد واژه: