رسول الله صلى الله علیه و آله :شَعبانُ شَهری و رَمَضانُ شَهرُ اللّهِ فَمَن صامَ شَهری كُنتُ لَهُ شَفیعا یَومَ القِیامَةِ پیامبر صلى الله علیه و آله :شعبان ، ماه من و رمضان ماه خداوند است . هر كه ماه مرا روزه بدارد ، در روز قیامت شفیع او خواهم... بیشتر
سه شنبه: 25/مرد/1401 (الثلاثاء: 18/محرم/1444)

9. عاشورای مشهدالرّضا(ع)

 

لَا حَوْلَ وَلَا قُوَّةَ إِلَّا بِاللهِ الْعَلِیِّ الْعَظِیمِ

زمانی كه در اثر انقلاب عظیم اسلامی ایران و تلاش‌ها و مجاهدات مصلحین بزرگ در سراسر عالم اسلام همة مسلمانان، به‌خصوص نسل جوان و تحصیل‌كرده در زیر لوای وحدت، امّت اسلامی واحده را پی‌ریزی كرده و دل‌های همگان سرشار از عشق و محبّت به توحیدِ كلمه شده است؛ تفاهیم و تجاوب و هم‌زبانی و همدردی همه را به هم نزدیك و الفت داده و وحدتی بی‌سابقه در جهان اسلام حاكم شده و معنای ﴿أَذِلَّةٍ عَلَى الْمُؤْمِنِینَ أَعِزَّةٍ عَلَى الْكَافِرِینَ﴾[1] و ﴿أَشِدَّاءُ عَلَى الْكُفَّارِ رُحَمَاءُ بَیْنَهُمْ﴾[2] مستكبرین را سخت به وحشت انداخته است؛ در چنین موقعیتی عوامل وابسته به اعدای اسلام و استكبار جهانی از اینكه با منطق و استدلال، اهداف تخریبی خود را به كسی بقبولانند

 

عاجزند و جز ویرانگری و اعمال وحشیانه و ضدّ اصول انسانی راهی برای نیل به اهداف شوم تفرقه‌انگیز و ایجاد كینه و دشمنی بین مسلمین پیدا نكرده‌اند.

امسال این عواملِ جنایتكار در روز عاشورا، عاشورای دیگری به وجود آورده و یكی از وحشیانه‌ترین جنایت‌ها را ـ كه جهان اسلام را در سوگ و مصیبت فرو برد ـ مرتكب شدند و در بارگاه ملكوتی حضرت علی بن موسی الرضا - علیه آلاف التحیّة والثناء - حرم مطهّر آن سلالة پاك پیامبر اكرم اسلام(ص) را مورد جسارت و اهانت قرار داده، و با تعبیة بمب در جوار آن مرقد شریف جمعی از مسلمانان را كه در حال عبادت و توجه به خداوند متعال بودند شهید و مجروح كرده و بخشی از آن آستان فرشته‌دربان را منهدم و تعدادی از مجلّدات قرآن مجید را به آتش كشیده و سوزانده‌اند.

عمق عظمت این فاجعة دلخراش كه لكّة ننگ تاریخی بزرگی بر دامن این از خدا بی‌خبران است با هیچ بیان و قلمی قابل توصیف نیست؛ كسانی كه مرتكب مثل این جنایت می‌شوند بویی از انسانیّت نبرده، و آنان سپاه یزید و سپاه شمر و ابن‌زیاد و سپاه حجّاج هستند.

این‌جانب به همه مسلمانان جهان و علمای تشیّع و تسنّن هشدار می‌دهم كه این ایادی مزدور با تمام قوا عزّت و كیان امّت اسلام را هدف قرار داده‌اند، و اگر همه زعمای اسلام فكری برای جلوگیری از فساد این مفسدین ننمایند باید گفت: «وَعَلَی الْإِسْلَامِ اَلسَّلَامُ».

 

باید همه دولت‌های اسلامی و همه علما و اقطاب فكری این اعمال را شدیداً استنكار نمایند و برائت خود را از عمّال این جنایت بزرگ ابراز دارند.

این‌جانب این مصیبت عظمی و فاجعة كبری را به پیشگاه حضرت بقیّة‌الله - ارواح العالمین له الفداء - و خانواده‌های محترمِ عزیزانی كه در این حادثة جانكاه به فوز عظیم شهادت نائل شده‌اند تسلیت عرض نموده، شفای مجروحین این جنایت را از خدای بزرگ خواهانم و اعلام می‌دارم كه چه این عوامل بخواهند و چه نخواهند عظمت اسلام و قدرت مسلمین تجدید خواهد شد و حریم حرمت آستان ملائك‌پاسبان حضرت رضا‌(علیه‌السلام) و سایر اعتاب مقدّسه با این اهانت‌ها شكسته نخواهد شد و یقین است كه آثار سوء این جنایت بزرگ به‌زودی دستگیرِ عوامل آن شده و خداوند متعال آنها را رسوا نموده و به كیفر كردارشان در دنیا و آخرت خواهد رساند.

﴿وَمَا ذَلِكَ عَلَى اللّٰهِ بِعَزِیزٍ﴾[3]
﴿فَلَا تَحْسَبَنَّ اللّٰهَ مُخْلِفَ وَعْدِهِ رُسُلَهُ إِنَّ اللّٰهَ عَزیزٌ ذُو انْتِقَامٍ‏﴾[4]. [5]

 

 

 

[1]. مائده، 54. «نسبت به مؤمنان متواضع و فروتن و نسبت به کافران سرسخت و نیرومندند».

[2]. فتح، 29. «بر کافران بسیار سخت‌گیر و با یکدیگر مهربانند».

[3]. ابراهیم، 20. «و این نزد خداوند، دشوار نیست».

[4]. ابراهیم، 47. «پس هرگز مپندار كه خداوند، وعدة رسولانش را خلاف كند كه البته خداوند بر هر كاری مقتدر است و از ستمگران انتقام خواهد كشید».

[5]. پیام به مناسبت فاجعه خونین بمب‌گذاری در جوار حرم مطهّر حضرت ثامن‌الحجج(علیه‌السلام)، مشهد، عاشورای 1415 هـ . ق.

موضوع: 
نويسنده: