رسول الله صلى الله علیه و آله :شَعبانُ شَهری و رَمَضانُ شَهرُ اللّهِ فَمَن صامَ شَهری كُنتُ لَهُ شَفیعا یَومَ القِیامَةِ پیامبر صلى الله علیه و آله :شعبان ، ماه من و رمضان ماه خداوند است . هر كه ماه مرا روزه بدارد ، در روز قیامت شفیع او خواهم... بیشتر
دوشنبه: 11/مهر/1401 (الاثنين: 7/ربيع الأول/1444)

سخن ناشر

وسعت و عمق نفوذ حماسه پایدار عاشورا ـ که خود نشانگر معجزه‌بودن این حادثه عظیم است ـ ، به تعبیر والای مرجع عالی‌قدر حضرت آیت‌الله العظمی صافی گلپایگانی‌مدظله‌العالی، آن را تبدیل به یک دانشگاه عظیم نموده است:

«به‌راستی چه دانشگاهی مانند این دانشگاه، به این وسعت در طول قرون و مرور اعصار، دانشجو داشته است؟ دانشجویانی، مانند شیخ مفیدها و شیخ طوسی‌ها و ده‌ها هزار نخبه برجسته و ممتاز و هزاران شهید که به حضور خود در این مکتب، ‌افتخار می‌نمایند و همه از برکات این دانشگاه، بهره‌مند و از خوان نعمت گسترده‌ امام‌حسین‌(علیه‌السلام) برخوردارند».

در این دانشگاه بزرگ، باید معارف مکتب حسینی‌(علیه‌السلام) و رسالت‌های عاشورایی تعلیم داده شود و شعار عزّت‌مداری سیّدالشهدا(علیه‌السلام): «هَیْهَاتَ مِنَّا الذِّلَّةُ»، تبیین گردد.

از دیرباز تاکنون، طلاب حوزه‌ مبارکه قم، در فرصت‌های تبلیغی، مثل محرّم و صفر، برای تبلیغ این معارف و مطالب حیاتی به شهرها و

 

روستاهای مختلف می‌روند و با استعانت از آثار معتبر و مهمّی که پیرامون این واقعه بزرگ به زیور طبع آراسته شده است، این مکتب را ترویج و تبلیغ می‌نمایند.

رسالت عاشورایی که برگرفته از آثار ارزشمند مرجع عالی‌قدر‌ حضرت آیت‌الله العظمی صافی گلپایگانی‌مدظله‌العالی و نیز والد معظّمشان& می‌باشد در همین راستا، گردآوری شده است، امید است مرضی حضرت بقیة‌الله‌(علیه‌السلام) قرار گیرد.

دفتر تنظیم و نشر آثار حضرت آیت‌الله العظمی صافی گلپایگانی مدظله‌العالی

 

موضوع: 
نويسنده: 
کليد واژه: