رسول الله صلى الله عليه و آله :شَعبانُ شَهري و رَمَضانُ شَهرُ اللّهِ فَمَن صامَ شَهري كُنتُ لَهُ شَفيعا يَومَ القِيامَةِ پيامبر صلى الله عليه و آله :شعبان ، ماه من و رمضان ماه خداوند است . هر كه ماه مرا روزه بدارد ، در روز قيامت شفيع او خواهم... بیشتر
چهارشنبه: 4/خرد/1401 (الأربعاء: 23/شوال/1443)

سخن ناشر

صبح صادق مجموعه‌اي ارزشمند از سه مقاله پربار و خواندني‌ است که به شکلي اجمالي و جذاب به بازخواني و مرور درس‌هايي از عظمت حضرت خاتم‌الانبيا(صلّی الله علیه و آله و سلّم) و نيز حضرت امام‌صادق(علیه‌السلام) مي‌پردازد. کتاب در پايان، با بيان اهداف والاي رسالت اسلام، دعوت آن حضرت را فراخواني جاويد و همگاني براي تمامي اعصار مي‌داند و عمل به دستورات اسلام و قرآن را ضامن سعادت واقعي مي‌داند.

از آنجا که مؤلّف محترم، در زمان نگارش اثر در لندن به سر مي‌برده‌اند هر سه فصل کتاب را به برادران و خواهران مسلمان مقيم انگليس هديه نموده‌اند. با توجه به اينکه مخاطب اصلي صبح صادق، قشرهاي جوان و دانشجويان عزيز مي‌باشند و از سويي کتاب با تأکيد فراوان بر حفظ و بهينه‌سازي هويت ديني و بازگشت به سنّت‌هاي انسان‌ساز اسلام عزيز  و بر اساس روش زندگي عالي‌ترين الگو‌هاي انسان، نگاشته شده است، دفتر تنظيم و نشر آثار حضرت آيت‌الله‌العظمي صافي‌ گلپایگانیمدظله‌العالی اقدام به بازنشر آن نمود.

 

اين کتاب براي اولين بار در 1355هجري شمسي از سوي مجمع جهاني اسلامي لندن و تحت عنوان نداي اسلام از اروپا انتشار يافت.

 اکنون ويرايش جديد اين اثر ارزشمند را، تقديم علاقه‌مندان مي‌نمايد.

 

 

نويسنده: 
کليد واژه: