رسول الله صلى الله علیه و آله :شَعبانُ شَهری و رَمَضانُ شَهرُ اللّهِ فَمَن صامَ شَهری كُنتُ لَهُ شَفیعا یَومَ القِیامَةِ پیامبر صلى الله علیه و آله :شعبان ، ماه من و رمضان ماه خداوند است . هر كه ماه مرا روزه بدارد ، در روز قیامت شفیع او خواهم... بیشتر
سه شنبه: 14/تير/1401 (الثلاثاء: 5/ذو الحجة/1443)

توصیه‌هایی به مسلمانان خارج از کشور

شما مسلمانانی كه در  انگلیس هستید امكاناتی دارید كه مسلمانان عصر پیغمبر(صلّی الله علیه و آله و سلّم) و امام‌صادق(علیه‌السلام) نداشتند. شما می‌توانید تبلیغ كنید. نشریه انتشار دهید. اسلام را به دیگران و در بین خودتان بشناسانید.[1] با هم همكاری كنید، و دین را یاری نمایید دیگران را به این جلسات دینی دعوت كنید و فرائض اسلامی را متعهّدانه انجام دهید. از كمی جمعیت یا فراهم نبودن وسایل و امكاناتی كه برای بیگانگان هست باك نداشته باشید؛ خداوند در قرآن می‌فرماید:

(كَمْ مِنْ فِئَةٍ قَلِیلَةٍ غَلَبَتْ فِئَةً كَثِیرَةً بِإِذْنِ اللّٰهِ)[2]

مردها به علی(علیه‌السلام) و زن‌ها به خدیجه و فاطمه زهرا‘ اقتدا كنند. تبلیغ اسلام و شركت دادن دوستان خود را در جلسات دینی جزو برنامه كار خود قرار دهید. خداوند متعال شما را یاری می‌كند.

 

حقیر از اینكه در شما جنبش و جوشش و حركت می‌بینم بسیار تقدیر می‌كنم و مثل این توفیقی را كه در بعضی از شما از زن و مرد می‌بینم آرزو می‌كنم؛ فقط لشکر خدا و گروه خدا باشید؛ مبادا به‌خاطر سلیقه‌های شخصی در همكاری با یكدیگر سست و دلسرد شوید و از هم جدا گردید! این نكته‌ مهم را هم متوجه باشید كه پشتیبانی شما از اسلام و التزام شما به احكام اسلام در این منطقه سبب دلگرمی و قوّت قلب مسلمانان كشورهای اسلامی می‌شود وقتی یك پسر یا دختر غرب‌زده ببیند آقا یا خانمی كه سال‌ها در انگلستان بوده است مسلمان مانده است و رنگش عوض نشده و سنن اسلامی را حفظ كرده است او نیز از آنها سرمشق می‌گیرد.

اهل هر منطقه و هر كشور هستید برادرانه به هم دست اتحاد بدهید و نشان دهید كه اسلام مرز ندارد و اسلام، مافوق زبان، نژاد، وطن و ملیّت است و غیر از اسلام و خارج از دایره‌ احكام و برنامه‌های آن چیزی نیست. همه را به خداوند متعال می‌سپارم.

(رَبَّنَا إِنَّنَا سَمِعْنَا مُنَادِیاً یُنَادِی لِلْإِیمَانِ أَنْ آمِنُواْ بِرَبِّكُمْ فَآمَنَّا رَبَّنَا فَاغْفِرْ لَنَا ذُنُوبَنَا وَكَفِّرْ عَنَّا سَیِّئَاتِنَا وَتَوَفَّنَا مَعَ الْأَبْرَارِ)[3]

 


[1]. اكنون خدا خواسته است و نعمتی و فرصتی در اختیار شما گذارده است؛ درب این مجمع اسلامی به روی شما باز است و از شما و برای شما است؛ مرد فداكاری ـ حجة‌الاسلام و المسلمین حاج شیخ عباس مصباح‌زاده ـ در اینجا آمده و به عشق خدمت به اسلام و خدمت به شما در اینجا اقامت گزیده و احساس مسئولیت كرده است.

[2]. بقره، 249. «چه بسیار گروه‏هاى كوچكى كه به فرمان خدا، بر گروه‏هاى عظیمى پیروز شدند».

[3]. آل‌عمران، 193. «پروردگارا! ما صداى منادى (تو) را شنیدیم كه به ایمان دعوت مى‏كرد كه: «به پروردگار خود، ایمان بیاورید!» و ما ایمان آوردیم؛ پروردگارا! گناهان ما را ببخش! و بدی‌هاى ما را بپوشان! و ما را با نیكان (و در مسیر آنها) بمیران».

نويسنده: