وریز وجوهات
بسم الله الرحمن الرحیم در کتاب شریف عيون اخبار الرضاعلیه السلام آمده است: حَدَّثَنَا مُحَمَّدُ بْنُ مُوسَی بْنِ الْـمُتَوَکِّلِ رَضِيَ اللهُ عَنْهُ قَالَ: حَدَّثَنَا أَبُو الْـحُسَیْنِ مُحَمَّدُ بْنُ جَعْفَر الْأَسَديُّ قَالَ: حَدَّثَنَا...
شنبه: 1/آبا/1400 (السبت: 16/ربيع الأول/1443)

پاسخ

چهارده قرن پيش، بانگ جان‌بخش کلمه‌ (لا إله إلا الله)، اعلام آزادي، و مساوات، و محکوم‌بودن استضعاف، و لغو امتيازات پوچ را از شبه جزيره عربستان به گوش جهانيان رسانيد، و در کالبد مرده انسانيت که بيماري‌هاي گوناگونِ جهل، فقر، استبداد، استکبار، قوانين ظالمانه، نابرابري‌ها و تعصبات و فردپرستي آن را از پاي درآورده بود، جان تازه دميد.

مسلمانان ايران، با انقلاب‌ اسلامي خود، مسئوليت يکي از بزرگ‌ترين آزمايش‌ها را در تاريخ اسلام به عهده گرفته‌اند، که اگر دقّت شود مسئوليت آنان در شرايط فعلي، کمتر از مسئوليت مسلمانان و مجاهدان آغاز طلوع آفتاب رسالت اسلام نيست.

 

خداوند متعال، چنين خواست که دعوت الهي اسلام، از ايران به دنيا برسد، و ملّت مسلمان ايران، ‌و پيروان مکتب اهل‌بيت^، پرچم توحيد اسلام را، به اهتزاز درآورده، و جهان را به دعوت قرآن، و ايدئولوژي‌هاي اسلام، رهنمون گردند.

بر عهده ملّت ايران است که شايستگي و لياقت خود را در اين رسالتي که به عهده آنها آمده است نشان بدهند، و جامعه نمونه اسلام را به مردم دنيا که تشنه آزادي واقعي، و حق و عدل و برابري و برادري هستند عرضه بدارند، و کوچک‌ترين و کم‌ترين مسامحه در اين تکليف در وضع موجود، خيانت به اسلام مي‌باشد.

نويسنده: 
کليد واژه: