وریز وجوهات
بسمه تعالی إنّا للّه و إنّا الیه راجعون درگذشت مرحوم مغفور سلالة السادات حجة الإسلام آقای حاج سیدعبدالحسین چهل اخترانی رحمة‌ اللّه علیه، موجب تأثر و تأسف گردید. آن مرحوم یکی از خادمان با اخلاص دربار ملائک پاسبان حضرت سید الشهدا صلوات اللّه و...
جمعه: 2/مهر/1400 (الجمعة: 16/صفر/1443)

مقاومان سنگر ولايت

اکنون با تقديم اين بررسي تفسيري به شما عزيزان؛ برادران مؤمن و خواهران مؤمنه‌اي که اين پيام را مي‎شنويد يا مي‎خوانيد، اين عيد سعيد و روز بزرگ و باعظمت را تبريک، تهنيت و شادباش عرض مي‎کنم و به همه شما که به نعمت ولايت حضرت اميرالمؤمنين(ع) و ولايت وليّ امر و صاحب عصر حضرت بقية الله مولانا المهدي (روحي لتراب مقدم خدّامه الفداء)، سربلند، سرافراز و مفتخر هستيد درود مي‎فرستم.

صَلَواتُ اللهِ وَسَلَامُهُ عَلَيکُمْ يَا شيعَةَ أَميرِ الْمُؤْمِنينَ، يَا أَنْصَارَ دينِ اللهِ أَيُّهَا الْفائِزُونَ المُخْلِصُونَ الرَّاکِبُونَ في سَفينَةِ النَّجاةِ وَالْمُعْتَصِمُونَ بِحَبْلِ اللهِ، هَنيئاً لَکُمْ يا أَنْصارَ الْحَقِّ وَيا حُماةَ الدّينِ وَيا أَبْناءَ الْإِسْلَامِ وَالْقُرْآنِ لَقَدْ فَضَّلَکُمُ اللهُ تَعَالَى بِهذِهِ الْفَضيلَةِ وَشَرَّفَکُمْ بِهذَا التَّشْريفِ وَاخْتارَکُمْ عَلَى غَيرِکُمْ مِنَ الْعالَمينَ.[1]

درود بر شما که در طول اعصار، در بيش از چهارده قرن، همواره در

 

تمسّک به قرآن و عترت پايداري کرده، در برابر ظلم‌ها، ستمگري‌ها، استکبار، استضعاف و استعلاي جبّاران، عرض وجود نموده و ثابت و مقاوم در سنگر ولايت، اين حصن حصين الهي، از اسلام و مقاصد اسلام، از حق و عدالت دفاع نموده‎ايد و اگر‌چه مشکلات، دشواري‌ها، محروميت‌هاي گوناگون و فشارهاي شديد اقتصادي را متحمّل شده‎ايد، همواره موفّق بوده و شکست‎ناپذيري خود را در صحنه‎ها و ميدان‌هايي که افراد قوي و نيرومند وادار به تسليم و قبول شکست مي‎شوند، به اثبات رسانده‎ايد.

 

[1] . «درود و سلام خدا بر شما ای پیروان امیرالمؤمنین×، ای یاران دین خدا، ای پیروزمندان و مردان بااخلاصی که سوار کشتی نجات هستید و به ریسمان خدا چنگ زده‌اید، گوارا باد شما را ای یاران حق و ای حامیان دین و ای فرزندان اسلام و قرآن، بی‌تردید خدا شما را برتری و فضیلت داده با این فضیلت و با این شرف شما را شرافت بخشیده و شما را از دیگر اهل عالم برگزیده است».

موضوع: 
نويسنده: