رسول الله صلى الله عليه و آله :شَعبانُ شَهري و رَمَضانُ شَهرُ اللّهِ فَمَن صامَ شَهري كُنتُ لَهُ شَفيعا يَومَ القِيامَةِ پيامبر صلى الله عليه و آله :شعبان ، ماه من و رمضان ماه خداوند است . هر كه ماه مرا روزه بدارد ، در روز قيامت شفيع او خواهم... بیشتر
جمعه: 1401/03/6
نسخه مناسب چاپSend by email
دیدار سفیر ایران در مراکش با حضرت آیت الله العظمی صافی

سفیر جدید ایران در مراکش جناب آقای دکتر مؤید باحضور در بیت مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی صافی با ایشان دیدار کرد.

در ابتدای این دیدار ایشان گزارش مبسوطی از حوزه‌ی مأموریت خود در کشور مراکش ارائه داد.

حضرت آیت الله العظمی صافی با ابراز خوشنودی از انتصاب آقای مؤید به عنوان سفیر جمهوری اسلامی در مراکش فرمودند: کشور مراکش یکی از کشورهای بزرگ اسلامی است که ارتباط با این کشور می‌تواند بسیاری از مقاصد و اهداف اسلامی ما را در زمینه‌ی وحدت مسلمانان و یکپارچگی آنان در مقابل دشمنان اسلام تأمین نماید.

ایشان افزودند: امروز مسلمانان بیش از همه‌ی زمان‌ها به ارتباط بین دولت‌های اسلامی احتیاج دارند و ما باید با تبیین و تشریح اصول و ارزش‌های مقدس اسلام و مکتب نجات‌بخش اهل بیت علیهم السلام نقشه‌های پلید دشمنان اسلام به ویژه گروه‌های تکفیری جانی و خشن که چهره‌ی رحمانی دین مقدس اسلام را مخدوش می‌نمایند و باعث بی‌اعتباری مسلمانان می‌شوند، خنثی نمایند.

معظم له در بخش دیگری از بیانات خویش فرمودند:‌ حکومت و مردم مراکش از قدیم به خاندان عصمت و طهارت علیهم السلام ارادت خاصی داشته و دارند که پادشاه نیز از شرفا می‌باشند و خود به امام حسن مجتبی علیه السلام منتسب می‌داند.

ایشان ضمن بیان خاطره‌ای از تشرف خود به عتبات عالیات بیان داشتند: اینجانب خود در زمان گذشته در کربلای معلی مشرف بودم و از نزدیک مشاهده کردم که پادشاه وقت مراکش (جدّ پادشاه فعلی)‌ سلطان محمد خامس به حرم حضرت سید الشهدا علیه السلام مشرف شد و غبار ضریح حرم مطهر را به عنوان تبرّک برای خود برمی‌داشت.

مرجع عالیقدر در پایان این دیدار افزودند:علمای ما و علمای کشور مراکش باید بیش از پیش در ارتباط باشند و تبادل نظر نموده و افکار خود را به یکدیگر نزدیک نمایند.

امیدوارم شما در مأموریت حساس خود موفق بوده و بتوانید با حفظ منافع واقعی در تقریب دو ملت مسلمان نقش واقعی خود را ایفا نمایید و اینجانب هم برای موفقیت شما دعا می‌کنم.

 

 

موضوع: