رسول الله صلى الله عليه و آله :شَعبانُ شَهري و رَمَضانُ شَهرُ اللّهِ فَمَن صامَ شَهري كُنتُ لَهُ شَفيعا يَومَ القِيامَةِ پيامبر صلى الله عليه و آله :شعبان ، ماه من و رمضان ماه خداوند است . هر كه ماه مرا روزه بدارد ، در روز قيامت شفيع او خواهم... بیشتر
جمعه: 1401/03/6
نسخه مناسب چاپSend by email
آیت الله العظمی صافی در دیدار ریاست سازمان اوقاف و امور خیریه:
نشر ابعاد شخصیت واقفین و نیّات آنها یک تاریخ درخشان برای کشور محسوب می شود./ وقف، راهکار اساسی اسلام برای ترویج دین مقدّس و آثار و برکات آن است.

صبح امروز (پنجشنبه) حجة الاسلام والمسلمین آقای محمّدی رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور با مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی مدظله الوارف دیدار کرد.

در ابتدای این دیدار، ریاست محترم سازمان اوقاف و امور خیریه گزارشی از فعالیت ها و برنامه های این نهاد بزرگ اسلامی ارائه داد.

معظم له نیز با تشکر از اقدامات ایشان و برنامه های مفیدی که در این نهاد انجام می گیرد فرمودند: از اینکه شما اهتمام دارید که نیّات واقفین را رعایت نموده و به مقاصد بلند آنان حتی الامکان توجه نمایید، بسیار جای خوشوقتی است.

یکی از امتیازات بزرگ دین مقدّس اسلام همین مسأله وقف است که از قدیم الایام تا به امروز مردم متدیّن ما از این راه توانسته اند با وقف اموال خود، به ترویج دین مقدّس و آثار و برکات آن کمک نمایند.

ایشان در قسمتی دیگر از بیانات خود فرمودند: وقتی ما واقفین را در طول قرون متمادی نگاه کنیم می بینیم انسان های بسیار با ایمانی بوده اند که از گروه های مختلف مانند، دانشمندان و رجال کشوری در میان آنها وجود داشته اند که اگر بتوانیم شخصیت آنها را برای مردم بازگو کنیم و نیّات پاک آنها را در این امور خیریه در سطح وسیعی منتشر نماییم، خود یک تاریخ بزرگ و درخشان برای کشور و مردم با ایمان ما می باشد.

این مرجع عالیقدر ضمن اشاره به مطالب بسیار دقیق و ظریف و زیبایی که در وقفنامه ها آمده است بیان داشتند: وجود این همه وقفنامه با این عبارات بلیغ، فصیح و زیبا دلالت دارد که مردم ما همیشه انسان های هنردوست، عالم پرور و خیرخواه بوده اند. این سابقه های خوب برای کشور ما از بهترین آثار تاریخی می باشد.

آیت الله العظمی صافی در پایان این دیدار افزودند: انشاء الله با اهتمامی که شما دارید بتوانید بیش از پیش به این مقاصد بلند اسلامی و اهداف عالی وقف توجّه نموده و حقیقت این سنّت حسنه را به مردم معرّفی نمایید. من هم برای موفقیت شما دعا می کنم و امّیدوارم که در ظلّ عنایات حضرت بقیة الله الاعظم ارواح العالمین له الفدا در انجام وظایف شرعی موفق باشید.

موضوع: