رسول الله صلى الله عليه و آله :شَعبانُ شَهري و رَمَضانُ شَهرُ اللّهِ فَمَن صامَ شَهري كُنتُ لَهُ شَفيعا يَومَ القِيامَةِ پيامبر صلى الله عليه و آله :شعبان ، ماه من و رمضان ماه خداوند است . هر كه ماه مرا روزه بدارد ، در روز قيامت شفيع او خواهم... بیشتر
جمعه: 1401/03/6
نسخه مناسب چاپSend by email
در دیدار دکتر هاشمی وزیر بهداشت با حضرت آیت الله العظمی صافی صورت گرفت:
تأکید معظم له بر لزوم آموزش فرهنگ غنی اسلام در دانشگاه ها و مدارس و مبارزه با ترویج فرهنگ غلط فرزند کمتر زندگی بهتر

صبح امروزپنج شنبه 27 آذر 1393 حضرت آیت الله العظمی صافی، جناب آقای دکتر هاشمی وزیر بهداشت و جمعی از معاونین و همراهان ایشان را به حضور پذیرفتند.

در این دیدار ابتدا دکتر هاشمی گزارش مبسوطی از طرح سلامت و تحول مهمی که در وزارت بهداشت اتفاق افتاده، خدمت معظم له ارائه نمود.

سپس حضرت آیت الله العظمی صافی ضمن ابلاغ سلام خویش به خدمت رئیس جمهور محترم، جناب آقای دکتر روحانی، فرمودند: من از جنابعالی و همکاران محترمتان صمیمانه تشکر می کنم. شما کار بسیار بزرگی را انجام دادید و منشا خیر و برکت شدید. من این موفقیت بزرگ را که موجب رضایت مردم شده است به شما تبریک عرض می کنم.

معظم له ادامه دادند: حقیر از اول انقلاب در مسائلی که در وزارت بهداشت جریان داشت مطلع بودم و شاید بتوان گفت تا به حال چنین توفیقی برای این وزارتخانه حاصل نگردیده است. البته این نیت پاک شما و همکاران دراین شغل مقدس پزشکی است و خودتان باید قدردان این نعمت بزرگ الهی باشید. کار بسیار مقدسی است و ثواب و اجر آن بسیار زیاد است.

مرجع تقلید شیعیان جهان در بخش دیگری از بیاناتشان با اشاره به فرهنگ غلطی که در گذشته به اسم فرزند کمتر زندگی بهتر ترویج می شد اظهار داشتند: هرچه مشکل داریم به خاطر عمل نکردن به دستورات حیات بخش اسلام است. این دین مقدس در تمام امور زندگی و ابعاد مختلف انسانی برنامه  دقیق و حساب شده  و محکم دارد.

ایشان افزودند: اگر فرهنگ غنی اسلام را در دانشگاه ها و مدارس تدریس نماییم و مردم را با این فرهنگ پربار و گسترده آشنا نماییم، بسیاری از مشکلات ما برطرف خواهد شد.

معظم له مسئولیت ها را امانت و فرصتی گذرا و کوتاه خواندند که باید از این فرصتها در جهت تقرب به خداوند متعال استفاده کرد و بیان داشتند: در هر صورت اگر ما بتوانیم از این فرصت های به دست آمده برای عزت مملکت اسلامی و رفاه حال مردم به خصوص محرومان استفاده کنیم، افتخار بزرگی است.

ایشان ادامه دادند: بنده با فعالیت های خیر و خوب شما در قبل از وزارت آشنا بودم و سوابق خوب شما و تجربه های مفیدتان در امر پزشکی و خدمت به مردم سرمایه ی بزرگی برای شماست که بحمدالله با کارهای مثبت صورت گرفته دولت و وزارت بهداشت اعتبار خاصی پیدا کرده است.

حضرت آیت الله العظمی صافی در پایان ضمن آرزوی موفقیت برای دکتر هاشمی و وزارت بهداشت فرمودند: انشاء الله بتوانید این کار را ادامه دهید و مأیوس نباشید. هدف بسیار مقدسی است و برای رسیدن به هدف بزرگ هر مشکلی را انسان باید تحمل کند. من همیشه دعاگوی شما و پزشکان محترم هستم که بتوانید بیشتر برای اسلام و کشور عزت و سرافرازی بیافرینید. انشاء الله کارهای شما موجبات رضایت خاطر حضرت ولی عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف را فراهم آورد.

موضوع: