رسول الله صلى الله عليه و آله :شَعبانُ شَهري و رَمَضانُ شَهرُ اللّهِ فَمَن صامَ شَهري كُنتُ لَهُ شَفيعا يَومَ القِيامَةِ پيامبر صلى الله عليه و آله :شعبان ، ماه من و رمضان ماه خداوند است . هر كه ماه مرا روزه بدارد ، در روز قيامت شفيع او خواهم... بیشتر
شنبه: 1401/03/7
نسخه مناسب چاپSend by email
تأکید آیت الله العظمی صافی بر لزوم توجه بیشتر رسانه ها به مباحث مهدویت

 

اعضای ستاد مرکزی مراکز مهدویت حوزه علمیه قم با مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی مدظله الوارف دیدار کردند.

در ابتدای این دیدار حجة الاسلام و المسلمین آقای رحیمیان تولیت محترم مسجد مقدس جمکران، گزارش مبسوطی از فعالیت ها و برنامه های مراکز مهدوی ارائه نمود.

معظم له نیز با تقدیر و تشکر از اعضای محترم این ستاد و اقدامات انجام شده درباره مباحث مهدوی فرمودند: حقیر نمی دانم  چطور در این باره مطلبی را به واسطه این کار بسیار مهم عرض کنم، چون مسأله مهدویت بالاترین مطالب و مهم ترین هدف و مقصد است لذا کار شما بسیار با عظمت و مقدس است. خودتان شاکر باشید و این را برای خود افتخاری بزرگ بدانید.

ایشان در قسمت دیگری از بیانات خود افزودند: محور همه کارهای ما باید مهدویت باشد. مقاصد و اهداف همه باید مقاصد حضرت ولی عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف باشد و هر چه در این باره کار کنیم گرچه زیاد هم باشد ولی باز هم کم کار کرده ایم. حوزه ما باید مطلب اصلی را مهدویت و اشاعه فرهنگ مهدوی قرار دهد و رشته های مختلف و علوم متعددی که در این موضوع بزرگ مطرح می شود را دنبال نماید.

مرجع عالیقدر با اشاره به هجوم دشمنان علیه فرهنگ والای مهدوی فرمودند: امروز دشمنان تلاش دارند با ایجاد شبهات، مردم را از فرهنگ مهدوی دور نگهدارند؛ لذا وظیفه همه ما سنگین است و باید پاسخگوی شبهات و اشکالات باشیم. باید عرض کنم اگر کار خوبی در مملکت انجام شود، اول کسی که مسرور می شوند امام زمان علیه السلام هستند و اگر خدای ناکرده کار گناه و خلافی ترویج شود اول کسی که ناراحت می شوند آن وجود مبارک هستند.

آیت الله العظمی صافی خطاب به رسانه ها افزودند: کسانی که با مردم در ارتباط هستند مانند آقایان وعاظ و مبلغین و رسانه ها بخصوص صدا و سیما وظیفه دارند که ارتباط و توجه مردم را به آن حضرت بیشتر کنند. استاد بزرگ ما حضرت آیت الله العظمی بروجردی اعلی الله مقامه به آقایان طلاب توصیه می کردند که سعی کنید در گفتارها و برنامه ها یاد امام زمان علیه السلام را بیشتر در خاطر مردم زنده نگهدارید و امام زمان علیه السلام را هرگز در مقاصد و کارهایتان فراموش نکنید. اگر مردم با آن حضرت در ارتباط باشند مسلماً بسیاری از مشکلات و ناراحتی های اجتماع برطرف می گردد.

معظم له در پایان این دیدار با تشکر و آرزوی توفیق برای همه آقایان و اساتید محترمی که در نشر و ترویج فرهنگ مهدوی همکاری دارند و وقت خودشان را صرف این کار مقدس الهی می کنند فرمودند: حقیر هم دوست دارم با شما بوده و در ثواب این خدمت بزرگ سهیم و شریک باشم.

موضوع: