رسول الله صلى الله عليه و آله :شَعبانُ شَهري و رَمَضانُ شَهرُ اللّهِ فَمَن صامَ شَهري كُنتُ لَهُ شَفيعا يَومَ القِيامَةِ پيامبر صلى الله عليه و آله :شعبان ، ماه من و رمضان ماه خداوند است . هر كه ماه مرا روزه بدارد ، در روز قيامت شفيع او خواهم... بیشتر
جمعه: 1401/03/6
نسخه مناسب چاپSend by email
توصیه آیت الله العظمی صافی در دیدار مدیر مرکز خدمات حوزه علمیه قم:
نباید شهرها از وجود روحانیت خالی باشد. آقایان طلاب به شهرستان ها بروند.

 

مرجع عالیقدر حضرت آيت الله العظمي صافي گلپایگانی مدظله العالی، حجت الاسلام و المسلمین آقای ربانی مدیر مركز خدمات حوزه را به حضور پذيرفتند.

در ابتدای این دیدار، حجت الاسلام و المسلمین ربانی گزارش مفصّلی از فعالیت ها و برنامه های آینده این مرکز ارائه داد.

معظم له نیز با تشکّر و قدردانی از ایشان فرمودند: روحانيون، خدمتگزاران حضرت بقية الله الاعظم ارواح العالمين له الفداء هستند و خدمت به آنها، خدمت به آن حضرت است که شما الحمدلله در این کار موفق بوده و به لطف خداوند موفق خواهید بود.

ایشان در بخشی از بیانات خود با اشاره به لزوم حضور روحانیون در شهرستان ها فرمودند: باقی ماندن همه روحانیون در قم اشتباه است. کسانی که تا مقدار مناسبی تحصیل نموده اند و می توانند در شهرستان خود تأثیرگذار باشند باید از قم مهاجرت کنند و به تبلیغ دین بپردازند. حضور علما و روحانیت در بلاد مختلف باعث مصون ماندن دین از انحرافات و فساد می شود. البته شما هم باید به طلاب عزیز شهرستان ها خدمات بیشتری ارائه کنید تا اشتیاق آنها برای ماندن در آنجا بیشتر شود و مسیر تبلیغ هموارتر گردد.

آیت الله العظمی صافی، در ادامه این دیدار با اشاره به وضعیت سخت معیشتی طلاب در زمان گذشته افزودند: در زمان گذشته وضع معیشت و زندگانی آقایان طلاب بسیار سخت و غیر قابل تصور بود اما الان الحمدلله به لطف خدا و عنایات حضرت ولی عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف این وضعیت به طور نسبی بهبود پیدا کرده است که باید سعی کنید بهتر از این شود.

مرجع عالیقدر با بيان اينكه خدمت به طلاب را براي خود افتخار بدانيد، بیان کردند: در اين زمينه هرچه انسان بتواند اسباب خودكفايي و بي‌نيازي اين قشر را فراهم آورد و موجبات استقلال و مناعت طبع اين افراد شود كه آنها با خيالي آسوده درس بخوانند و به تبليغ دين مبين اسلام بپردازند، اجر و ثواب بسيار زياد دارد.

معظم له در خاتمه از مسئولان خدمات حوزه و تمام كساني كه براي آسايش و رفاه طلاب زحمت مي‌كشند تقدير و تشكر نمود و براي مزيد توفيقات آنان در خدمت به حوزه‌هاي علميه دعا كردند.

موضوع: