رسول الله صلى الله علیه و آله :شَعبانُ شَهری و رَمَضانُ شَهرُ اللّهِ فَمَن صامَ شَهری كُنتُ لَهُ شَفیعا یَومَ القِیامَةِ پیامبر صلى الله علیه و آله :شعبان ، ماه من و رمضان ماه خداوند است . هر كه ماه مرا روزه بدارد ، در روز قیامت شفیع او خواهم... بیشتر
چهارشنبه: 1401/05/26
نسخه مناسب چاپSend by email
پيام و هشدار مرجع عاليقدر شيعه حضرت آيت الله العظمي صافي گلپايگاني مدظله الوارف به علماي الأزهر مصر و ابراز تأسف از شهادت مظلومانه دكتر شيخ محمّد حسن شحاته

بسم الله الرحمن الرحیم

«وَ مَا نَقَمُوا مِنْهُمْ إِلَّا أَن یُؤْمِنُوا بِاللهِ الْعَزِیزِ الْحَمِیدِ»
علماء محترم ازهر شریف
السلام علیكم و رحمة الله و بركاته
با كمال تأسف و تأثر اطلاع پیدا كردیم كه آقای دكتر شیخ محمد حسن شحاته به دست گروهی گمراه و جاهل به فجیع‌ترین و وحشی‌ترین وضع ممكن به شهادت رسیده و خون پاكش را بر زمین ریخته و متأسفانه به بدن مطهر او هم جسارت‌ها نمودند و چهره رحمتی دین حنیف را در دنیا به خشن‌ترین چهره - كه خلاف شئونات انسانی و اسلامی بود- نشان دادند.
شاید بتوان گفت از این گروه جاهل و سفاك این كار خلاف اسلامی و انسانی بعید نباشد، چون این گروه نه تنها در مصر دست به این اعمال ننگین می‌زنند بلكه در سایر كشورهای اسلامی هم امنیّت و آرامش را از مسلمانان گرفته و روزگار را بر آنها سیاه نموده و به تباهی كشانده‌اند، ولی تعجب از این است كه در كشوری كه دانشگاه بزرگ «الأزهر» وجود دارد و قرن‌ها افتخارش این بوده كه معارف بلند اسلامی و اخلاق حمیده پیامبر عالیقدر اسلام صلی الله علیه و آله را به جهانیان ارائه دهد امروز شاهد آن هستیم كه این جنایات در این كشور اتفاق افتاده است!

ازهر شریف باید به وظیفه اصلی خود بیشتر عمل كند البته از شما به واسطه محكوم‌نمودن این جنایت ضد بشریت تشكر می‌كنیم ولی این كافی نیست. شما علماء بزرگ ازهر در مقابل اسلام عزیز مسئول هستید و مسئولیت امروز شما بیشتر از سابق است.

آیا نمی‌بینید هر روز علماء وهابی چه فتاوای خلاف شرعی می‌دهند و مسلمانان را به ریختن خون مسلمانان تحریك می‌كنند؟!
آیا احتمال نمی‌دهید كه اینها توطئه دشمنان اسلام است كه در كشورهای خود، همه در آسایش و امنیت باشند ولی مسلمانان را در كشورهای اسلامی به جان هم انداخته‌اند؟!
آیا شما تصویر قتل كودكان بی گناه و زنان بی پناه و مردان مظلوم را نمی‌بینید كه با فجیع‌ترین وضع ممكن كشته می‌شوند و تصویر آن را هم به جهانیان نشان می‌دهند؟!
بیایید و برای خداوند قیام كنید و از توان و قدرت معنوی و مذهبی خود كمال استفاده را برده و اقدام فوری نمایید كه فردا دیگر دیر است.
بار دیگر بیایید همه علماء اسلام، مسلمانان را به وحدت و یكپارچگی دعوت نموده و این آیه شریفه را نصب العین خود قرار دهید كه: «وَ لَا تَنَازَعُوا فَتَفْشَلُوا وَ تَذْهَبَ رِیحُكُمْ...»
بیایید به دنیا نشان دهیم كه اسلام عزیز، دین رحمت و رأفت و مهربانی است؛ دینی است كه عزّت و سرفرازی را برای بشریّت می‌خواهد.
بیایید به دنیا اعلام كنیم كه قانون اساسی ما قرآن كریم است و ما به این كتاب آسمانی معتقدیم و دوست داریم پیام‌های بزرگ سعادت‌آفرین آن را به جهانیان اعلام كنیم. شما امروز از سران كشورهای اسلامی بخواهید كه دست از اختلاف و نفاق بردارند و همه و همه در برابر قرآن كریم سر تسلیم فرود آورند.
اینجانب با دلی پُر از آه و ناله از وضعیت اسفبار امروز مسلمانان به پیشگاه قادر متعال شكوه دارم و از خداوند متعال می‌خواهم كه عزّت دیرینه مسلمانان را به آنها برگرداند و دشمنان اسلام را خوار و مخذول نماید.
16 شعبان المعظم 1434
لطف الله صافی
 

موضوع: