وریز وجوهات
السلام علیک ایتها الصدیقة الشهیدة دسته بزرگ عزاداران فاطمی به دعوت مرجع عالیقدر حضرت آیة الله العظمی صافی گلپایگانی دام ظله الوارف روز شهادت (پنج‌شنبه 3 جمادی الثانیة) ساعت 11 صبح از دفتر معظم له به سمت حرم مطهّر لینک مرتبط: گزارش تصویری...
دوشنبه: 1400/11/4

نسخه مناسب چاپSend by email
پيام مرجع عاليقدر شيعه حضرت آيت الله العظمي صافي گلپايگاني مدظله الوارف به كنگره ملّي مهدويت/ شوشتر 1434 هـ.ق

* جوامع فعلي اگر بخواهند در سعادت، آسايش، قدرت، قوّت، عزت و عدالت زندگي كنند بايد همان اصول و مباني جامعه مهدوي را اصل و مبناي حيات اجتماعي، سياسي و اقتصادي خود قرار دهند و آن را معيار بدانند.
* در جامعه مهدوي و مملكت امام زمان عليه السلام اگر بخواهند انسان‌هايي را تشويق كنند و به آنها جايزه بدهند انسان‌هاي پاك، صادق، وارسته و دانشمندان هستند؛ انسان‌هايي كه به فرهنگ اسلامي و اخلاق و سنّت‌هاي الهي خدمت كنند نه به آنهايي كه در جامعه، فساد و بي‌بند و باري و ياوه‌گويي و دروغ و قانون‌شكني را ترويج كنند.
* عصري كه جهان در پيش رو دارد در طول حضور بشر در روي زمين بي سابقه است و ويژگي‌هاي آن در عصر هيچ يك از انبيا و رجال، ظاهر نشده است؛ عصري كه در آن زمين پر از عدل و قسط گردد و همه جا امنيّت و آرامش و اطمينان حاكم گردد و ميلياردها بشر در همه جا تحت حكومت واحد و قانون واحد قرار بگيرند.


 

 

بسم الله الرحمن الرحيم
قال الله تعالي: «و نُرِيدُ أَنْ نَمُنَّ عَلَى الَّذِينَ اسْتُضْعِفُوا فِي الْأَرْضِ وَ نَجْعَلَهُمْ أَئِمَّةً وَ نَجْعَلَهُمُ  الْوَارِثِينَ»
السّلام على المهدىّ الذى وعد الله به الأمم
و السلام عليكم و رحمة الله و بركاته
با تقدير و تشكر از برگزار كنندگان عزيز و موفّق كنگره ملي مهدويت دار المؤمنين شوشتر؛ امّيد است حاصل اين مجلس با عظمت كه با حضور نخبگان و انديشمندان و شخصيت‌هاي علمي حوزه و دانشگاه و ديگر اقشار آگاه و مشتاق برگزار مي‌شود، موجب ارتباط بيشتر همگان با آستان آن ولي دوران و قطب عالم امكان ارواح العالمين له الفداء گردد.
يكي از اسلامي‌ترين مقبولات و باورهاي مسلمين كه از عصر رسالت تاكنون مسلمانان به آن دل بسته و ايمان داشته و دارند ظهور شخصي الهي در آخر الزمان است؛ شخصي كه جهان را پر از علم و قسط و عدل نمايد چنان‌كه از جهل و جور و ظلم پر شده باشد؛ شخصي كه از بركت ظهورش، توحيد اسلام جهان‌گير و خاور و باختر و هر قاره و كشور تحت حكومت و حاكميت احكام قرآن و عدالت حقيقي قرار خواهد گرفت.
اين عصري كه جهان در پيش رو دارد در طول حضور بشر در روي زمين بي سابقه است و ويژگي‌هاي آن در عصر هيچ يك از انبيا و رجال، ظاهر نشده است؛ عصري كه در آن زمين پر از عدل و قسط گردد و همه جا امنيّت و آرامش و اطمينان حاكم گردد و ميلياردها بشر در همه جا تحت حكومت واحد و قانون واحد قرار بگيرند و بركات زمين و آسمان ظاهر گردد عصري نمونه است.
عصر مهدوي، يعني نفي تمام ضعف‌ها و فسادها، يعني انتظارِ چنان جامعه واحد جهاني و مدينه فاضله حقيقي كه همه اركان و اعضا و نهادهايش همان‌گونه كه طرح آن از طرف شخص رسول اعظم صلّي الله عليه‌ و آله، داده شده، مانند اعضاي بدن انسان واحد، انجام وظيفه مي‌نمايد.
مسير همه جوامع به سوي اين جامعه است و رسيدن بشر به اين جامعه، سنّت الهي و قاعده تخلف‌ناپذير است، هر كس كه بخواهد مانع از تحقّق اين جامعه مهدوي شود معارضه و ممانعت وي در هم كوبيده مي‌شود.
در اينجا تذكر اين نكته مناسب است كه تا دنيا به آن عصر و جامعه بزرگ مهدوي نرسيده است جامعه‌هاي فعلي اگر بخواهند در سعادت، آسايش، قدرت، قوّت، عزت و عدالت، زندگي كنند بايد همان اصول و مباني جامعه مهدوي را اصل و مبناي حيات اجتماعي، سياسي و اقتصادي خود قرار دهند و آن را معيار بدانند و صلاح يا فساد خود را با آن بسنجند.
اكنون با اين ميزان از جوامع كوچك شهري و روستايي، مي‌توان جامعه‌اي را كه مهدوي است‌ شناسايي كرد؛ در هر شهر و روستايي كه حق رعايت مي‌شود، از حق حمايت مي‌كنند، به حق عمل مي‌نمايند، اتحاد و برادري به چشم مي‌خورد، تعليم و تربيت صحيح و تقدير از اخيار و دانشمندان در آنجا رايج است، در امانت، خيانت نمي‌كنند و خلاصه، حيات ديني و انساني دارند؛ آن جامعه ـ اگر چه كوچك هم باشد ـ جامعه مهدوي است.
در جامعه مهدوي و مملكت امام زمان عليه السلام اگر بخواهند انسان‌هايي را تشويق كنند و به آنها جايزه بدهند انسان‌هاي پاك، صادق، وارسته و دانشمندان هستند؛ انسان‌هايي كه به فرهنگ اسلامي و اخلاق و سنّت‌هاي الهي خدمت كنند نه به آنهايي كه در جامعه، فساد و بي‌بند و باري و ياوه‌گويي و دروغ و قانون‌شكني را ترويج كنند.
به آنهايي جايزه بايد داد كه رفتار و گفتارشان يكي باشد و جامعه را براي حكومت جهاني حضرت مهدي عجّل الله تعالي فرجه الشريف آماده نمايند.
به امّيد روزي كه همه احساس مسئوليت كنند و در رفع مشكلات و نابساماني‌هاي مردم قدم بردارند.
در پايان، اينجانب به سهم خود از برگزار كنندگان عزيز اين جلسه نوراني تشكر مي‌كنم و از خداوند متعال تأييد و تسديد براي همگان مسألت مي‌نمايم؛ اللّهم اجعلنا من أنصاره و أعوانه
20 جمادي الثانية 1434 هـ.ق
لطف الله صافي

 

موضوع:

پنجشنبه / 12 ارديبهشت / 1392