رسول الله صلى الله عليه و آله :شَعبانُ شَهري و رَمَضانُ شَهرُ اللّهِ فَمَن صامَ شَهري كُنتُ لَهُ شَفيعا يَومَ القِيامَةِ پيامبر صلى الله عليه و آله :شعبان ، ماه من و رمضان ماه خداوند است . هر كه ماه مرا روزه بدارد ، در روز قيامت شفيع او خواهم... بیشتر
جمعه: 1401/03/6
نسخه مناسب چاپSend by email
در دیدار شهردار تهران با آیت الله العظمی صافی مطرح شد:
لزوم حفظ هویت دینی در برنامه های عمرانی شهر تهران

روز پنجشنبه 16 بهمن ماه 93، آقای دکتر قالیباف با حضور در بیت مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی مدظله العالی با ایشان دیدار کرد.

شهردار محترم تهران، در ابتدای این دیدار، گزارشی از فعالیت های انجام گرفته توسط شهرداری و نیز برنامه های آینده خود ارائه داد.

معظم له نیز با تقدیر از فعالیت های دکتر قالیباف و همکارانشان فرمودند: بنده از جنابعالي و کساني که با شما در این مقاصد بسیار بلند و با ارزش همکاري دارند، تشکّر می کنم و اميدوارم که انشاءالله توفيقات شما در خدماتي که شروع کرده ايد بیشتر شود و همه مورد توجّه حضرت ولي عصر عجل الله تعالي فرجه الشريف قرار بگيرد.

ایشان خدمت به مردم را نعمت بزرگ خداوند دانسته و افزودند: خدماتی که توانسته اید انجام دهید و رضایتمندی مردم را کسب کنید، همه نعمت بزرگ خداست که باید آن را قدر بدانید و تلاش نمایید که این رضایتمندی بیشتر از پیش شود.

این مرجع عالیقدر، ابعاد خدمات شهرداری را بسیار بالاتر از خدمات عمرانی دانستند و بیان کردند: فعالیت های شهرداری تنها مسائل عمران و آبادانی نیست، همین که شما در کارهایتان همه ابعاد عمرانی و فرهنگی و مذهبی را با هم پیش می برید بسیار قابل تقدیر است.

معظم له در بخش دیگری از بیانات خود با اشاره به برخی اقدامات فرهنگی انجام شده در شهرداری تهران فرمودند: اگر اشخاصي باشند که از این کارهای مهمّ دینی ناراحت هستند، اينها از باب عدم التفات و یا ناداني است. شما باید کار خودتان را انجام دهید. بسیاری از کارهایی را که دیگران نتوانستند قبلاً انجام دهند شما با شجاعت انجام دادید.

ایشان با توجه به لزوم حفظ هویت اسلامی کشور به ویژه شهر تهران فرمودند: باید هویّت دینی کاملاً محفوظ باشد و در کارهای عمرانی و بناها، مسائل دینی و معماری اسلامی و سنّتی رعایت گردد.

آیت الله العظمی صافی گلپایگانی در ادامه، با اشاره به فعالیت شهرداری تهران در مراسم اربعین حسینی فرمودند: رفتن شما به کربلا و خدمت به مراسم باشکوه اربعین حسینی علیه السلام بسیار قابل تقدیر و اسباب خوشحالی است. انشاء الله مانند این برنامه ها ادامه پیدا کند و بتوانید الگویی برای سایر ارگان ها در خدمت به دین باشید.

مرجع عالیقدر در پایان این دیدار ضمن مسألت توفیق بیشتر برای دکتر قالیباف فرمودند: سعادتي بهتر از این نيست که خداوند و امام زمان علیه السلام از انسان راضي باشند. قدر فرصت خدمت رسانی به مردم را بدانید و به فعالیت های ارزنده تان ادامه دهید. من بخاطر کارهای مفید و دینی شما، به حضرتعالی علاقه دارم و امیدوارم که همیشه در این امور پیشقدم باشید.

 

موضوع: