وریز وجوهات
   بسمه تعالی انا لله وانا الیه راجعون درگذشت عالم ربّانی مرحوم حجه الاسلام والمسلمین آقای حاج شیخ محمد مدنی ناشر الاسلام رضوان الله تعالی علیه موجب تاثر و تاسف گردید. ▪️عالم بزرگواری که عمر مبارک خود را وقف نشر معارف نورانی اهل...
دوشنبه: 1400/11/4

نسخه مناسب چاپSend by email
پيام مرجع عاليقدر شيعه حضرت آيت الله العظمي صافي گلپايگاني مدظله الوارف به همايش كريمه اهل بيت حضرت فاطمه معصومه سلام الله عليها/هرمزگان1391

* همه دشمنان انسانيّت با معنويت و اخلاق و سعادت بشر در جنگ هستند و از همه وسايل ارتباطي جديد براي پيشبرد اهداف نامقدّس خود استفاده مي‌كنند.
* وظيفه دوستداران اهل بيت عليهم‌السلام هم در اين زمان اين است كه از اين وسائل ارتباطي استفاده نموده و الگوهاي شرف و اسوه‌هاي كرامت و عزّت را به جهانيان معرّفي نمايند.
* حضرت فاطمه معصومه عليهاالسلام در اثر تقوي و بندگي و اطاعت از خداوند متعال و صداقت و اطاعت از امام معصوم خود، به مقام بزرگ شفيعه عند الله نائل گشت.
* حضرت معصومه سلام الله عليها اسوه ممتاز براي زنان و بانوي كرامت و شرافت است كه شهر مقدّس قم به وجود آن بانوي بزرگوار در جهان علم و دانش نور افشاني مي‌كند.


 

 

 

بسم الله الرحمن الرحيم
الحمد لله رب العالمين و الصلوة و السلام علي سيّد الأنبياء و المرسلين حبيب إله العالمين أبي القاسم محمّد و علي آله الطيبين الطاهرين سيّما بقية الله في الأرضين.
السلام عليكم و رحمة الله و بركاته؛
   با تقديم سلام و عرض ادب و احترام به عزيزان شركت‌كننده در همايش با شكوه و مقدّس كريمه اهل البيت حضرت فاطمه معصومه سلام الله عليها. اين افتخار بزرگي است كه دوستان اهل بيت عليهم‌السلام دور هم جمع شده و فضائل و مناقب آن بزرگواران را - كه در حقيقت الگوي بهتر زندگي كردن براي بشريت مي‌باشند- هم براي خود و هم براي ديگران بازگو مي‌كنند.
   مسلّم اين مجالس و نشست‌هاي ولايي كه احياء امر خاندان عصمت و طهارت مي‌باشد موجب تقرّب به خداوند متعال و كسب فيض و ثواب است.
   در زماني زندگي مي‌كنيم كه متأسفانه فضايل اخلاقي و كمالات انساني و در يك كلمه اخلاق، در جامعه جهاني رو به افول و ركود است و بداخلاقي‌ها و اعمال خلاف شئون انسانيّت رو به افزايش است. گويا دشمنان انسانيّت همه با معنويت و اخلاق و سعادت بشر در جنگ هستند و از همه وسايل ارتباطي جديد براي پيشبرد اهداف نامقدّس خود استفاده مي‌كنند.
   وظيفه دوستداران اهل بيت عليهم‌السلام هم در اين زمان اين است كه از اين وسائل ارتباطي استفاده نموده و الگوهاي شرف و اسوه‌هاي كرامت و عزّت را به جهانيان معرّفي نمايند.
   يكي از آن اسوه‌هاي مقدس، حضرت فاطمه معصومه سلام الله عليها دختر هفتمين ستاره آسمان ولايت و امامت امام موسي كاظم عليه السلام مي‌باشند؛ بانويي كه در اثر تقوي و پرهيزكاري و عبادت و بندگي و اطاعت از خداوند متعال و صداقت و راستي و نيز اطاعت از امام معصوم خود، گوي سبقت را از ديگران ربود و به مقام بزرگ شفيعه عند الله نائل گشت.
   بانوي با كرامتي كه امام معصوم حضرت جواد الائمه عليهم السلام درباره زيارت آن بزرگوار مي‌فرمايد: «مَنْ زارَ عَمَّتي بِقُم فَلَهُ الجَنَّة؛ هر كس كه عمّه من را در قم زيارت كند بهشت بر او واجب مي‌شود.» اين مقام، مقامي نيست كه بتوان از نظر مادي و ظاهري توصيف نمود. اين زبان مقدّس معصوم است كه شخصيت آن بزرگوار را بيان مي‌فرمايد.
   آري! او يكي از بزرگترين زن‌هاي برگزيده عالم و اسوه ممتاز براي زنان و بانوي كرامت و شرافت است كه شهر مقدّس قم به وجود آن بانوي بزرگوار قداست يافته و امروز در جهان علم و دانش نور افشاني مي‌كند.
   از خداوند متعال براي همه شركت‌كنندگان و مسئولان اين همايش با عظمت طلب توفيق بيشتر نموده، انشاءالله تعالي منظور نظر كيميا اثر حضرت بقية الله الأعظم أرواح العالمين له الفداء قرار گيرند. والسلام عليكم و رحمة الله و بركاته
لطف الله صافي
5ربيع الثاني1434
 

 

موضوع:

پنجشنبه / 3 اسفند / 1391