وریز وجوهات
   بسمه تعالی انا لله وانا الیه راجعون درگذشت عالم ربّانی مرحوم حجه الاسلام والمسلمین آقای حاج شیخ محمد مدنی ناشر الاسلام رضوان الله تعالی علیه موجب تاثر و تاسف گردید. ▪️عالم بزرگواری که عمر مبارک خود را وقف نشر معارف نورانی اهل...
دوشنبه: 1400/11/4

نسخه مناسب چاپSend by email
پيام مرجع عاليقدر شيعه حضرت آيت الله العظمي صافي گلپايگاني مدظله‌الوارف به مناسبت نهم ربيع المولود سالروز آغاز امامت حضرت مهدي عجل‌الله تعالي فرجه الشريف

بسم الله الرحمن الرحيم

قال   اللّه  تعالى: «وَ  ذَ كِّرْهُمْ      بِأَيَّامِ    اللّه»

السّلام على   المهدى    الذى   وعد  اللّه   به   الأمم

يوم الله بزرگ نهم ربيع المولود، سالروز آغاز ظهور موفور السرور ولايت و امامت حضرت ولي الله الأعظم امام مبين و حصن حصين، بقية الله في الأرضين موعود انبياء مرسلين و مقصود از «فَمَنْ يَأْتيكُمْ بِماءٍ مَعينٍ» الإمام الثاني عشر الحجة ابن الحسن المهدي ارواح العالمين له الفداء مي‌باشد.

اين روز مقدّس را به ساحت مبارك آن وليّ دوران و به عموم منتظران روزگار رهايي و عصر نجات و خلاص بشر از ظلم و بي‌عدالتي و استكبار، تبريك و تهنيت عرض مي‌كنم. در حقيقت بايد گفت از امروز و از درون تاريخ هجري، تاريخ پر بركت و نوين عصر مهدوي آغاز مي‌شود.

ملّت شريف ايران و تمام شيعيان جهان افتخار دارند كه چنين روز بزرگي را جشن گرفته و آن را عزيز و گرامي دارند.

بزرگترين نعمت الهي در هر عصر و زمان، ‌وجود ذي جود حجة الله است كه به تصريح حضرت اميرالمؤمنين عليه‌السلام زمين، خالي از وجود او نخواهد بود كه يا ظاهر و مشهور و يا غايب و مستور است و اوست كه آيات و بيّنات الهي را از زوال و بطلان نگه مي‌دارد.

از وظايف بسيار مهمّ شيعيان در عصر غيبت، شكر اين نعمت بزرگ است كه هر چه بيشتر و گسترده‌تر بروز داشته باشد آثار مفيد و بركات آن موجب قُرب الهي و نشان از حيات و زنده‌بودن جامعه مهدوي‌ دارد.

از مظاهر درخشان شكر اين نعمت بالخصوص ياد حجّت خدا در ايام متبرّك و روزها و زمان‌هاي منسوب به آن حضرت و گراميداشت اين روزها و شب‌ها، به دعا و عبادت، اصلاح امور و شئون ديني، احياي امر آن امام عزيز و تجديد عهد و بازگشت به خدا و محاسبه نفس و مخصوصاً دعا براي تعجيل فرج و ظهور آن حضرت است كه افضل اعمال مي‌باشد.

ما امروز وظيفه داريم كه خصوصيات و امتيازات جامعه مهدوي و دولت كريمه الهي را به جهان معرّفي نماييم كه جهان تشنه عدل و مواسات و جهانِ خسته از ظلم و جنايات و قتل و خونريزي خود را براي روز رهايي و روز زيباي مهرباني آماده كند و اميدوار و منتظر وعده الهي براي برپايي حكومت واحد عدالت باشد كه «إنّهم يَرَوْنَهُ بَعيداً وَ نَراهُ قَريباً»

لطف الله صافي

نهم ربيع المولود 1434 هـ .ق

موضوع:

يكشنبه / 1 بهمن / 1391