وریز وجوهات
السلام علیک ایتها الصدیقة الشهیدة دسته بزرگ عزاداران فاطمی به دعوت مرجع عالیقدر حضرت آیة الله العظمی صافی گلپایگانی دام ظله الوارف روز شهادت (پنج‌شنبه 3 جمادی الثانیة) ساعت 11 صبح از دفتر معظم له به سمت حرم مطهّر لینک مرتبط: گزارش تصویری...
دوشنبه: 1400/11/4

نسخه مناسب چاپSend by email
پيام مرجع عاليقدر حضرت آيت الله العظمي صافي به مناسبت شب هاي مباركه قدر و درخواست ايشان براي دعاي فرج و اجراي عدالت در سراسر دنيا

- اينجانب از همه شب زنده داران در اين شب هاي مبارك قدر خاضعانه استدعا دارم كه همه دل ها را متوجه آن امام عزيز و مهربان، محبوب دل هاي عارفان و ذخيره بزرگ پيامبران نمايند و شب قدر را با ياد آن حضرت و دعا براي فرج موفور السرورش و اجراي عدالت واقعي در سراسر گيتي تمام كنند.
- اميد است جلوه هاي اسلامي در همه نهادها و برنامه ها از بركت دعاهاي خالصانه در اين شب ها بيش از پيش شود و نقاط ضعف اقتصادي، اجتماعي و مناهي و ملاهي و معاصي كه هويت جامعه را تهديد مي كند در اين شب برطرف شود.


 

 

بسم الله الرحمن الرحيم
«أَكْثِرُوا الدُّعَاءَ بِتَعْجِيلِ الْفَرَجِ فَإِنَ‏ ذَلِكَ‏ فَرَجُكُم‏»
«إغتَنِمُوا الفُرَصَ فَإنَّ الفُرصَةَ تَمُرُّ مَرَّ السَّحابِ»

با عرض تسليت شهادت حضرت مولاي متقيان اميرالمؤمنين عليه الصلاة و السلام؛
از تعليمات و راهنمايي هاي مهم اولياء دين عليهم السلام، اغتنام فرصت ها است و در يك معناي عام، زندگي و عمر و همه نعمت هاي الهي؛ سلامتي، تندرستي، توانايي هاي جسمي، مالي، مقامات و مناصب و از همه بالاتر عقل و علم، همه فرصت هايي است كه بايد بشر از آن براي خودسازي، تقرّب به خدا، كسب معرفت، اصلاح حال خود و رسيدگي به پرونده اعمال و محاسبه استفاده كند.

يكي از اين فرصت ها كه ارزش بالاي معنوي آن در حدّ اعلا است ماه مبارك رمضان و روزه داري و برنامه هاي ويژه عبادي و اخلاقي آن است كه اكنون همه از آن بهره مند مي باشيم، و در ايام و ليالي متبركه و اوقات شريفه آن، شب هاي قدر فضيلت خاص و فرصتي بزرگ براي كسب فيوضات معنوي و نيل به درجات ملكوتي است كه توفيق درك اين شب ها و روزهاي آن را بايد غنيمت شمرد؛ شبي كه در قرآن به ليلة مباركة توصيف شده است؛ شب نزول قرآن و شب تشرف و نزول ملائكه بر حضرت ولي عصر مولانا صاحب الزمان المهدي ارواح العالمين له الفداء است كه شرح و بيان اسرار و بركات آن بسيار است.

بايد همگان اين شب را غنيمت بدانيم؛ براي كسب معارف دين، توبه، تجديد عهد، اعاده حيثيت، دعا، خودسازي اخلاقي و نو كردن ايمان به خدا، يقين به حساب و معاد، پاك ساختن نيات از غل و غش و كينه برادران اسلامي و درخواست خير، سعادت، هدايت و امنيت براي همه بني نوع بشر و مخصوصاً دعا براي تعجيل در امر فرج صاحب اين شب ها حضرت صاحب الزمان عليه السلام؛ آقايي كه بيمنه رزق الوري و بوجوده ثبتت الارض و السماء است.
همه مقامات و مسئولاني كه كارشان در ارتباط با خلق است اين شب را غنيمت بدانند. اميد است جلوه هاي اسلامي در همه نهادها و برنامه ها از بركت دعاهاي خالصانه در اين شب ها بيش از پيش شود و نقاط ضعف اقتصادي، اجتماعي و مناهي و ملاهي و معاصي كه هويت جامعه را تهديد مي كند در اين شب برطرف شود بحق محمد و آله الطاهرين صلوات الله عليهم اجمعين.
اينجانب از همه شب زنده داران در اين شب هاي مبارك قدر خاضعانه استدعا دارم كه همه دل ها را متوجه آن امام عزيز و مهربان، محبوب دل هاي عارفان و ذخيره بزرگ پيامبران نمايند و شب قدر را با ياد آن حضرت و دعا براي فرج موفور السرورش و اجراي عدالت واقعي در سراسر گيتي تمام كنند. براي فرج آن حضرت دعا كنيد تا براي همه گشايش و فرج حاصل شود. وظيفه همه مسلمانان در اين شب هاي مبارك، دعاي همگاني براي فرج است.
بياييد پيماني محكم و استوار با آن حضرت داشته باشيم كه همه زندگي خود را در راه رضا و خوشنودي ايشان سپري نموده و غم و غصه هايي كه آن بزرگوار براي مشكلات مسلمانان دارند برطرف نماييم؛
اللهم عجّل في فرجه و اجعلنا من أنصاره و أعوانه.
لطف الله صافي
17 رمضان المبارك 1433
 

موضوع:

دوشنبه / 16 مرداد / 1391