وریز وجوهات
السلام علیک ایتها الصدیقة الشهیدة دسته بزرگ عزاداران فاطمی به دعوت مرجع عالیقدر حضرت آیة الله العظمی صافی گلپایگانی دام ظله الوارف روز شهادت (پنج‌شنبه 3 جمادی الثانیة) ساعت 11 صبح از دفتر معظم له به سمت حرم مطهّر لینک مرتبط: گزارش تصویری...
پنجشنبه: 1400/11/7

نسخه مناسب چاپSend by email
پيام مرجع عاليقدر حضرت آيت اللّه العظمي صافي به مناسبت حلول ماه شعبان المعظم1433

 - توصيه آيت الله العظمي صافي به اصرار و اهتمام ويژه همگان بر دعا براي تعجيل فرج حضرت مهدي عليه السلام در ماه شعبان.

 
- آيت الله العظمي صافي در پيامي به مناسبت ماه شعبان: فرج حضرت ولي عصر عليه السلام، فرج همه شيفتگان عدالت، علم، آگاهي، بيداري، امنيّت و آسايش است.
 
- توصيه مرجع عاليقدر حضرت آيت الله العظمي صافي به گسترده و فراگيرشدن برنامه‌هاي دعا براي حضرت صاحب الأمر عليه السلام در ماه شعبان.
 
- آيت الله العظمي صافي: اصرار مؤمنين بر دعا براي تعجيل فرج، اسباب فرج آن حضرت را انشاء الله فراهم خواهد كرد.
 

 

 

 
بسم الله الرحمن الرحيم 
قالَ رَبُّكُمُ ادْعُوني‏ أَسْتَجِبْ لَكُم‏/غافر، آيه60
اللّهم صلّ على محمد و آل محمد و لاسيّما  على وليّك  المحيي سنّتك  القائم  بأمرك  الداعي  إليك الدّليل عليك  اللّهم عجّل فرجه  و سهل مخرجه  و ارزقنا  لقائه  و اجعلنا من  أنصاره وأعوانه
السلام عليكم و رحمة ‌الله و بركاته
 با عرض تبريك و تهنيت، حلول ماه مبارك شعبان، ماه نزول بركات، ماه اعياد شريفه، ماه تجلّي انوار الهيّه را گرامي مي‌داريم.
  اين ماه شريف، فرصتي بسيار مناسب و عزيز و شكوه‌مند براي دعاء و طلب فرج آل محمد صلوات الله عليهم و درخواست تعجيل در ظهور و تحقّق وعده الهي به انبياء عظام و همه ملل و امم، مخصوصاً   مستضعفان و مشتاقان روزگار آن عدل جهاني و حكومت توحيدي اسلامي و تعظيم شعائر و احياء امر اهل بيت عليهم السلام و اعلام حيات ولايي و برنامه‌هاي وسيع دعائي است.
 سزاوار است در سراسر اين ماه، ياد و ذكر فضايل اهل بيت عليهم السلام،و معالي مقامات و درجات عاليات ايشان از زبان‌ها نيفتد، و مجالس و محافل و سخنراني‌ها همه را به سوي عوالم قرب و كمال معنوي سوق دهند. مخصوصاً در دعا براي تعجيل فرج حضرت بقية الله مولانا المهدي عليه السلام در تمام اين ماه، همگان؛ به طور فردي و همگاني، در خلوت و جلوت، اصرار و اهتمام ويژه داشته باشند.
 دعاء براي آن حضرت و براي تعجيل در ظهور، دعا براي همه بشريت، براي همه طوائف و قبايل و اقوياء و ضعفاء، عالم و جاهل، و فقير و غني است. ظهور آن حضرت و تعجيل در امر فرج آن يگانه خليفه الهي و خلف يكتاي همه انبياء مرسلين و ائمه طاهرين، نجات همگان از جهالت و ضلالت و گمراهي از ظلم و جور است.
 بخش مهمّي از تعليمات اسلام و هدايت‌هاي اولياء دين، توصيه به دعا و نيايش و خواندن خدا و مناجات با خداست تا آنجا كه فرمودند: «الدُّعاءُ مُخُّ العِبادَةِ؛ مغز عبادت و پرستش، دعا است.»
 آيات قرآن و احاديث و روايات همه با تأكيدات مؤكد توصيه به دعا و خواندن خدا به اسماء الحسني نموده‌اند: «وَ للّهِ الأسْماءُ الْحُسْنى فَادْعُوهُ بِها» دعا به هر كدام از اسماء الحسني آثار خاص و پيام‌هاي بزرگ معرفت‌بخشي دارد. دعا، قلب را روشن و نوراني مي‌نمايد، ظلمت‌ها را از بين مي‌برد، بنده را بالا مي‌برد، و سبب عروج او مي‌شود. اين دعا اگر براي حوائج عامه و خير و سعادت همگان باشد، اجرش بيشتر، و فضيلتش زيادتر است، و اگر براي وليّ امر و حجّت خدا دعا شود، درك اجر و فضلش براي ما قابل تصوّر نيست. دعا براي آن حضرت، دعا براي هر موجودي از جنّ و انس و ملائكه است. فرج آن حضرت، فرج همه انبياء و اولياء و شيفتگان عدالت، علم، آگاهي، بيداري، امنيّت و آسايش است.
 در اين فرصت، فوائد بزرگ و آثار عظيمه‌ي آن به شمار در نمي‌آيد، و نمي‌توان از معاني و مطالب و هدايت‌هايي كه بعض ادعيه مرويّه براي آن حضرت مشتمل بر آن است سخن گفت. دعا مكتب است، دعا درس و دانشگاه الهي و همگاني است، درس شناخت خدا و پيغمبر و امام است.
 سزاوار است برنامه‌هاي دعا براي حضرت صاحب الأمر عليه السلام گسترده و فراگير و همگاني مخصوصاً در اين ماه شريف برگزار شود، و همه از بركات ماه شعبان و عيد نيمه شعبان مستفيض گردند، به ويژه در شب ماه مبارك نيمه، شب با عظمت و پر خير و بركت ميلاد آن يگانه موعود انبياء و اولياء كه از شب‌هاي بسيار با فضيلت و هم‌طراز با شب‌هاي قدر بلكه يكي از ليالي قدر است. اميد است در اثر دعاهاي مؤمنين و اصرار آنها بر دعا براي تعجيل فرج، اسباب فرج آن حضرت فراهم گردد.
اللّهم عجّل فرج وليّك و حجّتك، و صلّ عليه و على آبائه الطاهرين، و اجعلنا من انصاره و اعوانه، و السلام عليكم و رحمة ‌اللّه وبركاته.
    خجسته بر همگان                         ماه  فرّخ  شعبان                 
لطف الله صافي
شعبان المعظم 1433
 

موضوع:

چهارشنبه / 7 تير / 1391