وریز وجوهات
السلام علیک ایتها الصدیقة الشهیدة دسته بزرگ عزاداران فاطمی به دعوت مرجع عالیقدر حضرت آیة الله العظمی صافی گلپایگانی دام ظله الوارف روز شهادت (پنج‌شنبه 3 جمادی الثانیة) ساعت 11 صبح از دفتر معظم له به سمت حرم مطهّر لینک مرتبط: گزارش تصویری...
دوشنبه: 1400/11/4

نسخه مناسب چاپSend by email
پيام حضرت آيت اللّه العظمي صافي به همايش تكريم و تجليل از عقيله بني‌هاشم حضرت زينب سلام اللّه عليها

 

بسم الله الرحمن الرحيم

قال اللّه تعالى: «الْمُؤْمِنُونَ وَ الْمُؤْمِناتُ بَعْضُهُمْ أَوْلِياءُ بَعْضٍ يَأْمُرُونَ بِالْمَعْرُوفِ وَ يَنْهَوْنَ عَنِ الْمُنْكَرِ»/توبه،71.
با عرض ادب و سلام و احترام خدمت بزرگان و فرهيختگان حاضر در اين مجلس شكوهمند و همايش نوراني و ولائي كه براي بزرگداشت، تجليل و تكريم و تعظيم از مقامات عاليه و مواقف عظيمه و شئون كريمه‌ي حضرت عالمه‌ي غير معلمه، نائبة الزهراء و شريكة سيد الشهداء، عقيلة القريش زينب كبري سلام الله عليها برقرار است، اين افتخار بزرگ را كه نصيب برگزاركنندگان محترم اين همايش و شركت‌‌كنندگان ارجمند شده است گرامي مي‌دارم.
آنچه كه بايد متذكر باشيم اين است كه اين همايش و بزرگداشت در اعتبار و عظمت و معنا و پيام‌هايي كه به جهان بشريت و مخصوصاً جوامع معاصر دارد بي‌نظير است.

در دنياي كنوني، مردان و بانوان، همه به فراگرفتن درس در مكتب بزرگ اين بانوي عظيم الشأن و مواضع هيبت‌انگيز و دفاع شجاعانه او از اسلام و قرآن، و ابطال باطل و ظلم و الحاد و استبداد و استضعاف، و احقاق حق و پيام‌هاي حيات و سيره آن حضرت نيازمندند.

زينب، آري زينب يك اسم از چهار حرف، اما همه فضايل انسانيت و همه ارزش‌هايي كه خدا در سوره احزاب آيه 35 براي مرد و زن شمرده است؛ الگوي ايمان و علم و معرفت، اسوه صبر و صداقت و استقامت، نمونه شجاعت، و بانويي كه در بلاغت و فصاحت زبان پدر را در دهان داشت، و همه مكارم اخلاق مادر در وجودش جمع بود و نه فقط زنان مسلمان؛ بلكه امّت اسلام از زن و مرد به چنين بانويي افتخار دارد.
سيره او، حجاب و عصمت و عفّت او، عبادت او و عظمت و بزرگي و فخامت او همه افتخارانگيز است؛ معالي مقامات و مواضع او، و حمايت از دين و نفي حكومت مستكبران تاريخ كه سران استكبار زمان را چنان منكوب و محكوم نمود كه تا ابد، بني اميه در زباله‌دان‌هاي تاريخ منفور جهان شد.
الحق او از اسلام، از مجد و مفاخر بني هاشم، از شخصيت جدّ بزرگوارش رسول الله صلي الله عليه و آله و از قرآن مجيد پاسداري كرد، و اسلام و قرآن و دين توحيد همه مديون او هستند. تصور اينكه اگر او نبود تاريخ چگونه ورق مي‌خورد بسيار وحشت انگيز است.
اميد است كه امروز، زنان مسلمان، الگوي زندگي خود را آن حضرت قرار دهند، و در تمام وظايف ديني و شرعي خود از آن بانوي بزرگ اسلام درس گرفته، و به ‌چنين اسوه‌اي به جهانيان افتخار كنند، و نام و ياد و پيام‌هاي ولايي و معنوي حضرت زينب عليها السلام را هميشه زنده نگهدارند. صلّي‌الله عليها وعلي جدّها وأبيها وأمّها ورحمة الله وبركاته
لطف الله صافي
15رجب المرجب 1433

موضوع:

چهارشنبه / 17 خرداد / 1391