وریز وجوهات
السلام علیک ایتها الصدیقة الشهیدة دسته بزرگ عزاداران فاطمی به دعوت مرجع عالیقدر حضرت آیة الله العظمی صافی گلپایگانی دام ظله الوارف روز شهادت (پنج‌شنبه 3 جمادی الثانیة) ساعت 11 صبح از دفتر معظم له به سمت حرم مطهّر لینک مرتبط: گزارش تصویری...
دوشنبه: 1400/11/4

نسخه مناسب چاپSend by email
پيام حضرت آيت الله العظمي صافي در تجليل و بزرگداشت مراسم عظيم اربعين حسيني و تكريم ميليونها زائر امام حسين عليه‌السلام

بسم الله الرحمن الرحيم
إِنَّ الَّذِينَ قَالُوا رَبُّنَا اللَّهُ ثُمَّ اسْتَقَامُوا تَتَنَزَّلُ عَلَيْهِمُ الْمَلَائِكَةُ أَلَّا تَخَافُوا وَلَا تَحْزَنُوا وَأَبْشِرُوا بِالْجَنَّةِ الَّتِي كُنتُمْ تُوعَدُونَ
ملت بزرگ عراق؛ مردم مومن و شجاع و شيعيان مخلص اهل بيت عليهم‌السلام!
سلام و رحمت الهي بر شما؛ افتخار برشما؛
شما كه با استقبال از شهادت به دنيا اعلام موجوديت و هويت و فناناپذيري مي‌كنيد و كربلا را نمايشگاه بزرگ و بي‌نظير ايمان، استقامت، فداكاري و شجاعت به جهان معرفي مي‌نماييد و دشمنان را نا اميد و دوستان را اميدوار مي‌سازيد؛ به شما درود مي‌فرستم.
اربعين حسيني مظهر مَجد و عزت و پايداري امت قرآن و ستم‌ستيزان جهان و محكوم‌كننده‌ي جهالت و استثمار و استحقار است. شما با اين حضور دليرانه و بي‌باكانه در روز اربعين حسيني از حق، ايمان و وجدان انسانيت حمايت مي‌كنيد و رسالت جهاني حضرت سيد الشهداء عليه السلام را به دنيا مي‌رسانيد؛ حكّام خودكامه و عمال بيگانه را مي‌كوبيد و بر سر يزيدها و ابن‌زيادهاي زمان فرياد مي‌زنيد.

صداهاي لبيك يا حسين و هيهات منّا الذّله شما مسلمانان عراق و عزيزاني كه از كشورهاي ديگر آمده‌اند، صداي حق، صداي قرآن، صداي استقلال و آزادي اسلامي، صداي توحيد و صداي كاينات و زمين و آسمان است.
آفرين بر شما؛‌ الحق چه شايسته و نيكو به وظيفه‌ي ولائي و اسلامي عمل مي‌كنيد؛‌ شما پياده به كربلا مي‌رويد اما ملائكه بال‌هاي خود را در مسير شما مي‌گسترانند. اي كاش حقير هم اين افتخار را داشتم و با پاي پياده در كنار شما با شعار لبيك يا حسين‌، خاك زير قدم‌هاي شما را توتياي چشم خود مي‌نمودم. «هنيئاً لكم و هنيئاً‌ لكم»
حضور ميليون‌ها زائر عاشق كه با پاي پياده و از راه‌هاي دور و نزديك، خود را به قتلگاه سيد و سالار شهيدان و رهبر آزادمردان جهان مي‌رسانند، كنگره‌ا‌ي عظيم از عاشورائيان را رقم مي‌زند و به دنيا اعلام مي‌كند كه نام حسين، راه حسين و هدف حسين عليه السلام براي هميشه و تا دنيا باقي است، هرگز فراموش نخواهد شد و عزيزان سعادتمندي كه در بصره و نقاط ديگر در روز اربعين به دست نواصب و دشمنان انسانيّت به شرف شهادت نائل آمدند، افتخاري بزرگ را براي خود كسب نمودند و ان‌شاء الله تعالي با مولا و رهبر خويش، حضرت سيدالشهدا عليه‌السلام محشور خواهند شد.
صلى الله عليكم يا انصار الاسلام و يا انصار القرآن و يا انصار ابي عبدالله عليه‌السلام
والسلام عليكم و رحمة الله و بركاته.
لطف الله صافي
21 صفر المظفر 1433

موضوع:

يكشنبه / 25 دى / 1390