رسول الله صلى الله عليه و آله :شَعبانُ شَهري و رَمَضانُ شَهرُ اللّهِ فَمَن صامَ شَهري كُنتُ لَهُ شَفيعا يَومَ القِيامَةِ پيامبر صلى الله عليه و آله :شعبان ، ماه من و رمضان ماه خداوند است . هر كه ماه مرا روزه بدارد ، در روز قيامت شفيع او خواهم... بیشتر
جمعه: 1401/03/6
نسخه مناسب چاپSend by email
در دیدار رییس کتابخانه ملی با آیت الله العظمی صافی مطرح شد:
لزوم ارتباط علمی با کتابخانه های مهمّ کشورهای دیگر

امروز پنجشنبه 30/11/93، آقای دکتر صالحی رییس کتابخانه ملّی به همراه معاونان خود با مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی مدظله العالی دیدار کرد.

در ابتدای اين ديدار، دکتر صالحي گزارشي از برنامه هاي خود در کتابخانه ملّي ارائه نمود.

معظّم له با تقدير و تشکّر از ايشان فرمودند: کار شما در انتشار و احياء کتب و حفظ آثار گذشتگان به ويژه آثار ديني و فرهنگی کشور بسيار با اهميت است.

تاریخ اسلام و کشور و سوابق اقوام و ملل همه در کتاب ها مذکور است و عالم و دانش و فنون مختلف و هنر اسلامي در کتابخانه ها است؛ بايد آنها را به طور صحیح و کامل به نسل جدید و آيندگان منتقل نمود. البته باید افراد متخصّص، دقیق و محقّق با شما در این برنامه همکاری نموده تا بتوانيد به بهترين نحو ممکن به مردم علم دوست این آثار را نشان دهید.

ايشان در قسمت دیگری از بیانات خود با اشاره به وجود کتابخانه های مهم در بعضي از کشورها فرمودند: کشورهایی، مانند هند، تونس و مراکش دارای کتابخانه های بزرگ و مهمّی هستند که ارتباط با آنها بسيار مفيد و ارزشمند می باشد و بايد از سرمايه عظیم علمي آنها نيز استفاده نمود.

مرجع عالیقدر با ذکر خاطراتی از سفر خود به هندوستان در قبل از انقلاب فرمودند: بعضي از کتابخانه هایی که آنجا مشاهده کرده ام آن قدر بنده را تحت تأثير قرار داد که واقعاً نمي خواستم از آن محيط علم و کتاب بيرون بيايم و به دوستان مي گفتم علم در اينجاست و بايد آن را به ديگران منتقل کنيم.

آیت الله العظمی صافی در پایان این دیدار ضمن مسألت مزيد توفيقات برای ایشان و همکارانشان فرمودند: انشاءالله تحت توجهات حضرت ولي عصر عجل الله تعالی فرجه الشريف در ترويج و نشر معارف نوراني اهل بيت عليهم السلام موفق و مؤید باشيد.

موضوع: