رسول الله صلى الله عليه و آله :شَعبانُ شَهري و رَمَضانُ شَهرُ اللّهِ فَمَن صامَ شَهري كُنتُ لَهُ شَفيعا يَومَ القِيامَةِ پيامبر صلى الله عليه و آله :شعبان ، ماه من و رمضان ماه خداوند است . هر كه ماه مرا روزه بدارد ، در روز قيامت شفيع او خواهم... بیشتر
دوشنبه: 1401/03/2
نسخه مناسب چاپSend by email
توصیه های مهمّ آیت الله العظمی صافی در دیدار با ریاست سازمان صدا و سیمای کشور

امروز جمعه اول اسفندماه 1393، آقای دکتر سرافراز ریاست صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران با حضور در بیت حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی مدظله العالی با ایشان دیدار کرد.

در ابتدای این دیدار، دکتر سرافراز گزارشي از برنامه‌هاي خود در صدا و سيما ارائه داد.

سپس معظم له ضمن اشاره به مسئولیت بزرگ صدا و سیما فرمودند: صدا و سيما يکي از نهادهاي مهمّ مملکتي است که با نهادهاي ديگر کاملاً تفاوت دارد. مسئوليت بسيار بزرگ و سنگیني بر دوش شما نهاده شده است که مهم‌ترين آنها هدايت و ارشاد مردم مي‌باشد. صدا و سيما يک مدرسه بزرگ علمي و فکري مي‌باشد که با افکار و اعتقادات مردم در ارتباط مستقيم است، لذا باید مدرّسين اين مدرسه، انسان‌هاي آگاه، متعهّد و عالم باشند.

ایشان، معرّفی معارف والای اهل بیت علیهم السلام را از وظایف اصلی صدا و سیما دانسته و افزودند: اگر امروز دشمنان اسلام بخصوص گروه خطرناک و تروريستي داعش، چهره رحماني اسلام را خشن معرّفي مي‌نمايند بايد ما در مقابل، بتوانيم حقيقت اسلام و معارف نوراني قرآن را به دنيا ارائه دهيم. وظيفه بزرگ شما، تبليغ مباني بلند تشيّع و معارف والاي اهل بيت عليهم السلام است. تعظيم شعائر ديني به معناي واقعي کلمه از اهداف اوليه صدا و سيما مي‌باشد که بايد در همه برنامه‌ها ملاحظه شود.

آیت الله العظمی صافی در بخش ديگري از سخنان خود فرمودند: در برنامه‌ها بايد از وجود علما و روحانيت آگاه که به مسائل و مباني اسلام آگاهي کامل دارند استفاده شود و از نشر مطالب ضعيف و سست که موجب رنجش خاطر مردم با ايمان مي‌شود جلوگيري شود.

ايشان توجه به مسأله حجاب و عفاف در برنامه های مختلف صدا و سیما را لازم دانسته و بیان داشتند: سعي کنيد در تمام فيلم‌ها و برنامه‌ها، عفاف و حجاب و پوشش اسلامي مراعات شود و از نشان دادن صحنه‌هائي که مخالف با عفاف و حجاب است جلوگيري گردد.

معظم له در قسمت ديگري از فرمايشات خود با توجه به اینکه سال جدید با ایام فاطمیه تقارن دارد فرمودند: خیلی مواظب باشید که احترام ایام فاطمیه نگهداری شود و در برنامه های خود حرمت این ایّام مقدس حفظ شود و نوروز امسال نوروز فاطمی باشد.

آیت الله العظمی صافی در پایان این دیدار با مسألت توفیق برای ایشان فرمودند: سعی کنید حضرت ولی عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف از شما راضی باشد و وجود مبارک ایشان مسرور و خرسند شوند. البته ما با توجه به اینکه شما از خانواده روحانیت هستید توقع و انتظار بیشتری هم داریم که همه شئون اسلامی در این سازمان بزرگ رعایت شود و از این فرصت پیش آمده، به بهترین وجه ممکن استفاده کنید و نواقصی را که وجود داشته برطرف نمایید. ما هم برای شما دعا می کنیم که در این کار مهمّ موفق باشید و بدانید «من کان لله کان الله معه»

 

موضوع: