وریز وجوهات
   بسمه تعالی انا لله وانا الیه راجعون درگذشت عالم ربّانی مرحوم حجه الاسلام والمسلمین آقای حاج شیخ محمد مدنی ناشر الاسلام رضوان الله تعالی علیه موجب تاثر و تاسف گردید. ▪️عالم بزرگواری که عمر مبارک خود را وقف نشر معارف نورانی اهل...
دوشنبه: 1400/11/4

نسخه مناسب چاپSend by email
پيام حضرت آيت الله العظمي صافي به همايش عفاف و حجاب استان اصفهان

بسم الله الرحمن الرحيم

قَالَ اللّه تَعَالي : وَإِذَا سَأَلْتُمُوهُنَّ مَتَاعاً فَاسْأَلُوهُنَّ مِنْ وَرَاءِ حِجَابٍ صَدَقَ اللّه ُالعَلِيُّ العَظِيمُ (احزاب،53)
السلام عليكم و رحمة‌الله و بركاته؛
با عرض ادب و احترام به علماء اعلام و دانشمندان حضار محترم كه در اين همايش عالي، براي تكريم و بزرگداشت يكي از اركان بزرگ هويت اسلامي بيش از يك ميليارد و نيم مسلمان جهان حضور دارند، اين سپاس را تقديم مي‌نمايم.
ركن و پايه‌اي كه بانوان مسلمان به آن در جهان امتياز دارند و كرامت و شرافتي كه به آن افتخار مي‌نمايند، ركن قويم و اصيل حجاب است.
پس از يكصد و پنجاه سال، تلاش سياست‌هاي استعماري در حجاب‌زدائي ناكام ماند و با اين‌كه در كشورهايي، مثل تركيه و افغانستان و ايران، عوامل مزدور و بي‌سواد و فاقد غيرت، مثل رضاخان و مصطفي كمال و امان‌الله خان را برانگيختند و به قوه قهر و كشتار و حبس و زور و ارتكاب جنايات بسيار، به ميدان جنگ با حجاب اسلام آمدند، در برابر استقامت مسلمانان شكست خوردند و خودشان از صفحه‌هاي ظلم و جنايت به دار البوار جهنم شتافتند.

قوت ايمان مسلمانان و التزام آنها به سنن اسلامي و حجاب، در كمال استحكام متجلي گرديد. در ايران ما - كه الحمدلله از بركت انقلاب اسلامي، حجاب و عفاف در جايگاه رفيع خود قرار گرفت- بانوان متعهد و متدين به هويت خود؛ به حجابِ به چادر افتخار مي‌كنند.

در كشور تركيه، بازگشت به حجاب، روز به روز بيشتر، و مقامات عالي اين كشور در اعاده اين هويت پيش‌قدم مي‌باشند.
در افغانستان - كه از روز اول امان‌الله خان را خلع نمودند- الحمدلله شجره طيبه حجاب در شرايط فعلي و بيداري اسلامي هر روز شاداب‌تر مي‌شود.
هر چند دشمنان اسلام، دست از معارضه با آن بر نمي‌دارند و با زنان محجبه مسلمان در داخل كشورهاي خود جنگ دارند و با جعل قوانين ضد انساني، و حتي جريمه و ممنوعيت‌هايي، فضا را بر مسلمانان - كه برخي از آنان از اساتيد دانشگاه‌ها هستند- تنگ مي‌كنند، اما با مقاومت و استقامت و اعتراضات قانوني آنها مواجه مي‌شوند، مانند همين جرياني كه در كشور به اصطلاح دروغ آزاد و متمدن فرانسه جاري است، و در اين ميان، اين اعتراف نيز جالب است كه يكي از سران اين دولت‌هاي اسلام‌ستيز، از حمايت ممنوعيت حجاب سرباز مي‌زند و مي‌گويد: مريم طاهره، مادر حضرت مسيح عليهما‌السلام محجبه بوده است.
با اين همه، مسأله حجاب در ميان چالش‌هاي سياسي و سياست اسلام‌زدائي استكباري حفظ شده است، و مسلمانان حتي در كشورهاي مسيحي از بعض كشورهاي اسلامي بيشتر متعهدند كه روي‌پوش مناسب داشته باشند.
ما به اين بانوان فاضل و شجاع كه در ميان آن سياست‌ها در كشورهاي غربي، شخصيت اسلامي خود را با حجاب كامل اعلام مي‌كنند افتخار مي‌كنيم، و از خداوند متعال، قوت روزافزون انقلاب اسلامي كشورمان را در حفظ هويت اسلامي، مخصوصاً حجاب؛ در همه جا و همه نهادها، همه همايش‌ها، همه اجتماعات و مؤسسات فرهنگي، دبستان‌ها، دبيرستان و دانشگاه‌ها و رسانه‌ها مسألت مي‌نماييم.
سزاوار نيست و دور از انتظار است كه بانوي مسلمان، در غرب و قلب اروپا بر حفظ حجاب اسلامي آن‌گونه در برابر فشارهاي دولت‌هاي آنها مقاومت كند، ولى در كشور اسلامي عزيز ما ايران، ترك چادر مد و رايج شود و بعضي از دختران دانشجو بدون چادر باشند.
آنجا ايستادگي و قدرت ايمان و شجاعت و خودباوري باشد، و اينجا گرايش به قهقرا و ترك سنت‌ها و شعارهاي مقدس انقلاب اسلامي ـ العياذ بالله ـ رايج شود. نكته پاياني عرض بنده اين است كه وجوب حجاب در اصل، از ضروريات اسلام است كه قرآن و روايات متواتر بر آن تأكيدات بليغ دارند. هر مسلماني بايد، حفظ اين هويت و اين سنت و اين افتخار را وجهه همت قرار دهد و به آن افتخار نمايد.
از حضرات برگزار كننده اين همايش و شركت‌كنندگان محترم تشكر و تقدير نموده و موفقيت همگان را در اعتلا و عزت مملكت اسلامي و پيروي ازدستورات شرع مقدس تحت عنايات خاصه حضرت بقية‌الله ارواح العالمين له الفدا از خداوند متعال مسألت دارم.
والسلام عليكم ورحمة‌الله وبركاته
لطف‌الله صافي
سوم محرم الحرام 1433

موضوع:

چهارشنبه / 9 آذر / 1390