وریز وجوهات
السلام علیک ایتها الصدیقة الشهیدة دسته بزرگ عزاداران فاطمی به دعوت مرجع عالیقدر حضرت آیة الله العظمی صافی گلپایگانی دام ظله الوارف روز شهادت (پنج‌شنبه 3 جمادی الثانیة) ساعت 11 صبح از دفتر معظم له به سمت حرم مطهّر لینک مرتبط: گزارش تصویری...
پنجشنبه: 1400/11/7

نسخه مناسب چاپSend by email
پيام حضرت آيت الله العظمي صافي به همايش شاعران و مداحان اهل بيت عليهم السلام

بسم الله الرحمن الرحيم
(ولا تقولوا لمن يقتل في سبيل الله اموات بل احياء ولكن لا تشعرون)
قال الامام ابوعبدالله الصادق عليه السلام: «من انشد في الحسين عليه السلام شعراً فتباكي فله الجنة»
السلام علي الحسين و علي اولاده و اصحابه
السلام علي المهدي الطالب بدم المقتول بكربلا.
سلام بر حسين و سلام بر فرزندان و ياران باوفاي حسين؛ سلام بر عزاداران و سوگواران امام حسين عليه السلام؛ سلام بر شاعران و مديحه‌سرايان دربار آسماني امام حسين عليه السلام؛ سلام بر شما عزيزاني كه افتخار بزرگ شاعري و مدّاحي و نوكري آن حضرت را داريد و با سرودن اشعار، تاريخ را دگرگون مي‌كنيد و راه و رسم زندگي و فداكاري و ايثار‌گري را به جهانيان نشان مي‌دهيد.

شما در حقيقت دانشجوي دانشگاه عالي و جهاني عاشورا هستيد؛ دانشگاهي كه ميليون‌ها نفر در طول تاريخ در آن تحصيل نموده و پير و جوان، زن و مرد، عالم و جاهل و شهر‌نشين و صحرانشين در آن با كمال خضوع و خلوص شركت كرده و درس‌ها و پيام‌هاي انسان‌سازش را شنيده و به ديگران هم ابلاغ نموده‌اند.

دانشگاهي كه در آن بزرگاني همچون شيخ مفيد‌ها، شيخ طوسي‌ها، علامه مجلسي‌ها و ده‌ها دانشمند برجسته و ممتاز و هزاران شهيد، به حضور خود در اين مدرسه‌ي نورانيِ آسماني افتخار مي‌كردند و همه از بركات آن بهره‌مند و از خوان نعمت گسترده‌ي دربار حسيني عليه السلام برخوردار بودند.

يكي از قشرهاي عزيزي كه در دانشگاه باعظمت عاشورا مخلصانه انجام وظيفه مي‌نمايد، طبقه مقدس و عزيز شاعران و مداحان مي‌باشد كه در مواقف بزرگ، مداحي و شعر آنها اثرگذار بوده و در دفاع از حق، نقش آنها ماندگار و بسا يك شعر آنها جامعه‌اي را عوض كرده و انقلابي را به وجود آورده است.
مسلمانان آزادي‌خواه جهان، فرزدق‌ها و سيد حميري‌ها و دعبل‌ها و محتشم‌ها و ديگر شاعران حماسه‌سرا را فراموش نمي‌كنند. اشعار آنها ارواح مرده را زنده مي‌سازد و روح تازه به كالبد جامعه مي‌دمد.
خوشبختانه امروز هم در جامعه‌ي كربلايي ما، شاعران و مديحه‌سرايان بزرگي هستند كه با اشعار خود، هدف قيام امام حسين عليه‌‌السلام را زنده نگه مي‌دارند و در ايفاي خدمت به اسلام و مذهب، امر به معروف و نهي از منكر و احياي سنت‌هاي اسلامي موفق هستند و اين افتخار بزرگ را ذخيره‌ي آخرت خود مي‌دانند.
اينجانب گردهم‌آيي شاعران و مداحان را در مركز حوزه علميه و عش آل محمد صلوات الله عليهم اجمعين و روضه‌ي منوّره كريمه اهل بيت عليهم السلام گرامي داشته و از همه اين عزيزان مي‌خواهم كه رسالت و پيام عاشورا را به گوش جهانيان و مردم ستمديده برسانند و آنان را به عظمت اين قيام مقدس و وظيفه‌ي خطير امروز مسلمانان آگاه نمايند و قدر مجالس حسيني را كه محل نزول فرشتگان الهي است بدانند، كه در حقيقت اين مجالس دارالبركة، دارالشفاء و دارالرّحمة مي باشند.
اي كاش حقير هم افتخار جاروكشي چنين مجالسي را پيدا مي‌كردم و با همه عزاداران در غم بزرگ سالار شهيدان حضرت ابي عبدالله الحسين عليه السلام شريك مي‌شدم.
«ياليتنا كنا معهم و نفوز فوزا عظيما»
در خاتمه از همه شيعيان و دوستداران اهل البيت عليهم السلام درخواست دارم مهمترين و اولين و آخرين حاجت خود را فرج موفور السرور حضرت ولي الله الاعظم ارواح العالمين له الفدا بدانند و در اين دو ماه محرم و صفر در مجالس حسيني با انابه و تضرع به درگاه خداوند متعال، فرج آن حضرت را درخواست نموده كه فرمودند:
«و اكثروا الدعاء بتعجيل الفرج فان ذلك فرجكم.»
انشاء‌الله تعالي خداوند متعال باقيمانده غيبت را برما ببخشد و جهان را به نور ظهور منتقم عاشورا و طالب ثارالله منوّر بفرمايد و غم‌ها و مشكلات و گرفتاري‌ها را برطرف نمايد.
اللهم عجل فرجه و سهل مخرجه و اجعلنا من اعوانه و انصاره به حق محمد و آله الطاهرين
27 ذي الحجة الحرام 1432
لطف الله صافي

موضوع:

پنجشنبه / 3 آذر / 1390