وریز وجوهات
السلام علیک ایتها الصدیقة الشهیدة دسته بزرگ عزاداران فاطمی به دعوت مرجع عالیقدر حضرت آیة الله العظمی صافی گلپایگانی دام ظله الوارف روز شهادت (پنج‌شنبه 3 جمادی الثانیة) ساعت 11 صبح از دفتر معظم له به سمت حرم مطهّر لینک مرتبط: گزارش تصویری...
دوشنبه: 1400/11/4

نسخه مناسب چاپSend by email
پيام حضرت آيت الله العظمي صافي در واكنش به وضع قوانين خلاف اسلامي در تاجيكستان

 

بسم الله الرحمن الرحيم
« الاسلام يعلوا و لايعلي عليه »
حلول ماه مبارك رمضان، شهر الله الاكبر، ماه بركت و رحمت الهي را به امت اسلامي و مومنين روزه‌دار در كشور دوست و همزبان و هم‌فرهنگ تاجيكستان عزيز تبريك و تهنيت مي‌گويم.
در شرايطي كه بيداري و خيزش مسلمانان جهان با قوت و توان براي باز‌پس‌گرفتن حقوق غصب شده، روز به روز فراگيرتر مي‌شود و دولت‌هاي وابسته به غرب و به ظاهر نيرومند، ساقط شده‌اند يا در آستانه‌ي سقوط مي‌باشند و بازگشت به مجد و عظمت اسلامي رو به جلو است، جاي تعجّب است كه در قلب عالم اسلام و در منطقه‌اي كه سوابق امجاد و مفاخر اسلامي آن از كهن‌ترين سوابق مي‌باشد، علي‌رغم اراده و خواست مردم، تعداد محدودي از سردمداران بازمانده از دوران شوروي، به صورتي بسيار زشت - كه در همه ملل و امم و نظامات و قوانين محكوم است- با اسلام‌ستيزي و استعمارپذيري، استقلال و شرف و عزت ديرين ملت خود را هدف قرار داده‌اند.
ملّت دلير و سربلند تاجيكستان كه در اين منطقه‌ي كوچك از وطن بزرگ اسلامي و عضو فرهنگي و ديني يك ‌ميليارد و نيمي مسلمانان مي‌باشند نيز پس از فروپاشي استضعاف‌گري شوروي سابق به استقلال و هويت اسلامي خود بازگشته و به تجديد سنّت‌هاي افتخارآميز ديرين خود همّت گماشته و اعلام وجود نموده‌اند.

متأسفانه زمامداران ضعيف و بازمانده از دوره‌ي شوروي، با توطئه، مانع از پيشرفت ملّت و استقلال كامل مي‌باشند. اين عدّه‌ي معدود در اين قطعه‌ي به ظاهر كوچك اسلامي و در واقع دربردارنده‌ي افتخارات كهن فرهنگي، بساط اسلام‌زدايي گسترده‌اند و مسلمانان كشور را كه نود و شش درصد جمعيت آن مي‌باشند زير فشارها قرار داده، با وضع قانون منع حجاب در مدارس و دانشگاه‌ها و عجيب‌تر از همه منع نام‌گذاري فرزندان به نام‌هاي ديني محمد و عبدالله كه بهترين نام‌هاي اسلامي مي‌باشند، سلب هويت اسلامي در آن كشور عزيز و پاره‌ي تن جوامع اسلامي را تعقيب مي‌نمايند و نيز از جمله‌ اقداماتشان در استقبال از ماه مبارك رمضان، ممنوع نمودن جوانان از حضور در مساجد است. اين اقدامات نه فقط اهانت به ملّت عزيز و برادر تاجيكستان است، بلكه اهانت به همه‌ي مسلمانان در سراسر جهان است.

اينجانب به هيئت مسلّط بر تاجيكستان اعلام خطر مي‌نمايم؛ بدانند راهي كه پيش گرفته‌اند به شكست منتهي مي‌شود؛ بايد از اين جسارت‌ها از ملّت غيور تاجيكستان و از همه‌ي مسلمانان جهان رسماً عذرخواهي نمايند. انتظار از دولت‌هاي اسلامي و سازمان كنفرانس اسلامي اين است كه اين برنامه‌ي ضد اسلامي را محكوم نموده و نسبت به برنامه‌هاي ضد اسلامي در كشور تاجيكستان به حاكمان آن كشور هشدار دهند.
و السّلام على عبادالله الصّالحين
اول ماه مبارك رمضان 1432
لطف‌الله صافي

 

 

 

موضوع:

سه شنبه / 11 مرداد / 1390