وریز وجوهات
بسم الله الرحمن الرحیم جناب مستطاب آیت الله آقای حاج سید جعفر سیدان دامت برکاته سلام علیکم کتاب شریف "معارف وحیانی" که مجموعه ای از درس ها و مقالات حضرتعالی است را مطالعه نموده؛ استفاده کرده و لذت بردم. الحق این کتاب، مانند سایر آثار علمی...
جمعه: 1400/04/4 - (الجمعة:14/ذو القعدة/1442)

نسخه مناسب چاپSend by email
پيام حضرت آيت الله العظمي صافي به مناسبت ارتحال آيت الله حاج سيد مصطفي شريعت موسوي

 

بسم الله الرحمن الرحيم
اذا مات العالم ثلم فی الاسلام ثلمة لایسدّها شئ

ارتحال عالِم عاليقدر مرحوم آيت‌ الله آقاي حاج سيد مصطفي شريعت موسوي اصفهاني رضوان الله تعالی علیه, خلف الصدق مرحوم آيت ‌الله العظمي آقاي سيد مهدي موسوي درچه‌اي، ثلمه‌اي جبران ناپذير و موجب كمال تأسف گرديد.
فقيد سعيد در علم و عمل و خدمات ديني و علمي از تدريس و تصنيفات مفيده در اين زمان كم‌نظير بود. حقير از عصر مرحوم استادنا ‌الاعظم آيت‌الله العظمي آقاي بروجردي اعلي الله مقامه با ايشان و برادر بزرگوارشان مرحوم آيت‌الله آقاي سيد محمد حسن شريعت، آشنايي و ارتباط كامل داشتم.
اين دو بزرگوار هر دو از چهر‌ه‌هاي درخشان در حوزه‌ قم و نجف اشرف بودند و شخص آن مرحوم در اصفهان هم با درخششي تابناك در تدريس و انجام خدمات ديني و تربيت طلاب و فضلاء، موفق بودند. تأليفات و آثار ارزنده آن فقید سعید مخصوصاً كتاب «الشهاب فی مسألة الحجاب» در شرايط حاضر براي نسل معاصر و فضلاء و مبلغین بسیار مفيد است.

اینجانب اين مصيبت بزرگ را به حوزه علمیه اصفهان، حضرات آیات و علمای اعلام و فضلای محترم، اهالی شریف درچه و اصفهان و به بیت علم و سیادت آن مرحوم به ویژه آقازادگان مکرم و معزز ایشان و متعلقه محترم، حضرت علیه مکرّمه، تسلیت عرض می‌نمایم و صبر جمیل و اجر جزیل برای بازماندگان مکرّم از خداوند منان مسألت دارم.

21 رجب 1432
لطف الله صافي

موضوع:

يكشنبه / 5 تير / 1390