رسول الله صلى الله علیه و آله :شَعبانُ شَهری و رَمَضانُ شَهرُ اللّهِ فَمَن صامَ شَهری كُنتُ لَهُ شَفیعا یَومَ القِیامَةِ پیامبر صلى الله علیه و آله :شعبان ، ماه من و رمضان ماه خداوند است . هر كه ماه مرا روزه بدارد ، در روز قیامت شفیع او خواهم... بیشتر
شنبه: 1402/01/5
نسخه مناسب چاپSend by email
آیت الله العظمی صافی گلپایگانی:
باید پیام صلح و دوستی قرآن را به مردم دنیا رساند./اسلام اهل بیت علیهم السلام، اسلام عاری از خشونت و ظلم و بیدادگری است.

 

امروز یک شنبه 17/12/93 حجج اسلام آقایان رمضانی و خادمی امامان جماعت مرکز اسلامی هامبورگ و مرکز اسلامی دانمارک با حضور در بیت مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی مدظله العالی با ایشان دیدار کردند.

در ابتدای این دیدار، گزارشی از وضعیت مسلمانان  و فعالیت های مراکز اسلامی ارائه شد.

آیت الله العظمی صافی گلپایگانی مدظله با تشکر از خدمات و زحمات آقایان فرمودند: با توجه به شرایط حساسی که امروز در دنیا بخصوص جهان اسلام وجود دارد لازم است آقایان مبلغین احساس وظیفه بیشتری نمایند و پیام قرآن و اسلام را به دنیا برسانند.

پیام قرآن، پیام صلح و دوستی و رحمت می باشد. مردم دنیا باید بدانند اسلام واقعی که عاری از خشونت و ظلم و بیدادگری است، همان اسلام ناب و اسلام اهل بیت علیهم السلام و اسلام تشیع است.

اگر امروز دشمنان با اسلام دشمنی می کنند، به خاطر این است که دین مقدّس اسلام با افکار و رفتار ضد انسانی و استعماری آنها مخالف است و می خواهد مسلمانان، آزاد و مستقل باشند.

ایشان در قسمت دیگری از بیانات خود با اشاره به تأسیس مرکز اسلامی هامبورگ به امر حضرت آیت الله العظمی بروجردی رضوان الله تعالی علیه افزودند: استاد بزرگ ما می فرمودند ما وظیفه داریم معارف نورانی و نجات بخش اسلام را به تمام دنیا برسانیم تا آنها با واقعیت اسلام آشنا شوند.

خوشبختانه امروز این مرکز و سایر مراکز مذهبی در اروپا موجب شده است که مردم به آنها اقبال داشته و با این مراکز همکاری نمایند.

معظم له در بخشی از سخنان خود بیان داشتند: اتحاد بین صفوف مسلمین، راه را برای اجرای نقشه های عوامل بیگانه می بندد و خصوصاً نباید بین خود شیعیان اختلافی وجود داشته باشد که اختلاف، سبب تضعیف روحیه مردم با ایمان می گردد.

مرجع عالیقدر با اشاره به اینکه حوزه علمیه قم بحمدالله می تواند مبلغین آگاه و عالم را برای نشر معارف اسلام به دنیا اعزام نماید، فرمودند: در این راستا، وظیفه حوزه بسیار سنگین است و همه باید نسبت به تبلیغ دین مبین اسلام به هر وسیله ای که می توانند اقدام نماید.

در پایان، آیت الله العظمی صافی گلپایگانی ضمن مسألت مزید توفیقات مبلغین و عزیزانی که در مراکز فرهنگی انجام وظیفه می نمایند توصیه فرمودند:همیشه در نظر داشته باشید که سرباز اسلام و سرباز امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف هستید و انشاء الله توجهات آن وجود مبارک شامل حال همه باشد.

موضوع: