وریز وجوهات
   بسمه تعالی انا لله وانا الیه راجعون درگذشت عالم ربّانی مرحوم حجه الاسلام والمسلمین آقای حاج شیخ محمد مدنی ناشر الاسلام رضوان الله تعالی علیه موجب تاثر و تاسف گردید. ▪️عالم بزرگواری که عمر مبارک خود را وقف نشر معارف نورانی اهل...
دوشنبه: 1400/11/4

نسخه مناسب چاپSend by email
پيام حضرت آيت الله العظمي صافي به همايش نقش مراجع تقليد و روحانيت در حماسه‌ي دفاع مقدس

 

بسم الله الرحمن الرحيم

قال الله تعالى:
وَلاَ تَقُولُواْ لِمَنْ يُقْتَلُ فِي سَبيلِ اللّهِ أَمْوَاتٌ بَلْ أَحْيَاء وَلَكِن لاَّ تَشْعُرُون
(سورة البقرة/ آيه 154)
حادثه‌ي عظيم دفاع مقدس و دفع حمله و هجوم وحشيانه و به ظاهر برانداز انقلاب اسلامي، و روبرو شدن شجاعان و جوانان مسلمان با ارتش و نيروي بسيار قوي و مستظهر به استكبار جهاني و حكومت‌هاي دست نشانده‌ي منطقه، از حوادث بزرگ تاريخ و يكي از درخشان‌ترين مظاهر قوّتِ ايمانِ به خداوند متعال و شهادت‌طلبي است.
هيچ يك از سياست‌مداران دنيا و قدرت‌هاي بزرگ كه مُشوِّق صدام در اين هجوم وحشيانه بودند، احتمال بروز چنين استقامت و مقاومتي را در آن شرايط نمي‌دادند و تقريباً حمله و هجوم به انقلاب را به حدّت و شدّت با براندازي آن حتمي مي‌دانستند.

اين نيرويي كه از آستين شيعيان و مردم ولائي ايران بيرون آمد، اگر در هجوم چنگيز و مغول به ايران ظاهر شده بود، آن خرابي و قتل‌عام‌ها پيش نمي‌آمد؛ ولي آن افكار صوفيانه و راحت‌طلبانه كجا و شعار «هيهات منا الذله»‌ مردم ما كجا؟

تا دنيا برقرار است وقايع اين دفاع مقدس پيام‌بخش و ايمان آفرين است و هر چه گفته شود و نوشته شود، در توصيف آن كم است.
اين دفاع مقدس، ظهور آيات قرآن مجيد مثل «بِنَصْرِ اللَّهِ يَنصُرُ مَن يَشَاء»، ظهور قدرت دين و اعتقاد به ولايت حضرت صاحب الامر مولانا المهدي ارواح العالمين له الفداء، ظهور علاقه بشر به حيات جاويد و قرب خدا و گذشت از تمام دنيا و از جان جوانانِ عزيز در راه خدا و اعزاز كلمة الله بود و براي همه‌ي مسلمان‌ها، افتخار‌آفرين و براي بشريت، نشانِ پايگاهِ بلندِ مقامِ انسانيت بود.
در اين دفاع و قربانگاه، صدها هزار قرباني‌ مخلص و پاك‌سرشت، در راه خدا، از همه‌ي اقشار و اصناف اين كشور فداكاري كردند. همه، پيش‌گام و پيش‌قدم در اين ميدان مقدس از هم سبقت مي‌جستند كه براي تحسين از اين واقعه‌ي تاريخ، بايد همواره همايش‌ها برقرار شود و ايثار و جانبازي عاشقان لقاء الله را بازگو كنند و به نسل‌هاي آينده برسانند و پيام‌هاي عزت‌آفرينِ اسلام‌خواهي آنان را هميشه در گوش داشته باشند كه در ميدان پاسداريِ از احكام اسلام و ولايت حضرت ولي الله صاحب الامر ارواح العالمين له الفداء ثابت بمانند و نداي الله‌اكبر و افتخار به اسلام، قرآن، ولايت علي بن ابي طالب عليه السلام و التزام به تعاليم و معارف مكتب اهل بيت عليهم السلام همواره بلندآوازه باشد.
نقش بي‌بديل روحانيت، علماء، بنيان‌گذار جمهوري اسلامي و مراجع بزرگوار تقليد در اين دفاع مقدس نقشي پايه‌اي، حركت بخش و نهضت‌آفرين بود؛ يعني منهاي روحانيت اين برنامه‌ي الهي و خالصِ اسلامي تحقق نمي‌يافت؛ همه از روحانيت الهام گرفته بودند و اين روحانيت، مراجع، حوزه، تبليغات اسلامي و مراسم عاشورايي بود كه آن جوانان و نوجوانان پاكدل را آن‌چنان شيفته‌ي شهادت نمود كه اين فرصت را براي كسب فوز به شهادت و دفاع از دين غنيمت شمردند.
همه‌ي شهدا از روحانيت هستند و شهداي روحاني هم، همه با هم شريك در يك جبهه هستند. الحقّ از دين ياري كردند و تاريخ فداكاري‌هاي صدر اسلام و مجاهدان بدر، احد و احزاب را تجديد نمودند.
و امّا امروز؛ همه، از زن و مرد بخصوص مسئولين و مديران، بايد احساس مسئوليت كنند؛ بايد از اين صراط مستقيم و مكتب، پاسداري و به آن در كمال استحكام عمل كنند‌. ضعف و سستي و واپس‌گرائي در اسلام وجود ندارد. شعائر اسلام، سنت‌هاي دين و حجاب پايدار بماند و اختلاط زن و مرد و تظاهر بر محرمات، همه بايد متروك و ممنوع شود.
هرگونه كوتاهي در اين موارد، از هر كه باشد، سبب آزردگي ارواح شهدا و نگراني خاطر شريف شخص صاحب عصر، وليّ زمان ارواح العالمين له الفداء مي‌شود؛ فلذا امروز همه و به خصوص روحانيت در اين جبهه كه جبهه‌ي فرهنگي و تعهدِ عمل به احكام است، وظيفه‌ي سنگيني بر عهده دارند.
بايد در مقابل تهاجم دشمنان اسلام و قرآن عزيز هوشيار و بيدار باشيم و با آمادگي كامل و با حفظ دست‌آوردهاي اين دفاع مقدس، از حاكميت فقه نوراني اهل بيت عليهم‌السلام دفاع نمائيم و مخصوصاً مسئولين با اجراي صد در صدي احكام قرآن، مردم را به اسلام و انقلاب و نظام خوش‌بين و اميدوار كنند و الا در مقابل ارواح شهيدان همه و همه بايد پاسخگو باشند.
والسّلام عليكم و رحمة الله و بركاته
22 جمادي الثانيه 1432
لطف الله صافي

موضوع:

پنجشنبه / 5 خرداد / 1390