وریز وجوهات
السلام علیک ایتها الصدیقة الشهیدة دسته بزرگ عزاداران فاطمی به دعوت مرجع عالیقدر حضرت آیة الله العظمی صافی گلپایگانی دام ظله الوارف روز شهادت (پنج‌شنبه 3 جمادی الثانیة) ساعت 11 صبح از دفتر معظم له به سمت حرم مطهّر لینک مرتبط: گزارش تصویری...
پنجشنبه: 1400/11/7

نسخه مناسب چاپSend by email
در پی آتش‌سوزی قرآن کریم و تخریب مساجد در بحرین
اعتراض شديد حضرت آيت الله العظمي صافي و درخواست اعزام هيئت‌هاي تحقيق از طرف علما و زعماي عالَم اسلام به بحرين

 

بسم الله الرحمن الرحيم

قال رسول الله صلّى الله عليه و آله :
« اذا التبست عليكم الفتن كقطع الليل المظلم فعليكم بالقرآن... ».
علماء اسلام، زعماء اصلاح، حافظان حدود و ثغور دين مبين، حافظان قرآن مجيد؛
السلام عليكم و رحمة الله و بركاته
تعالوا علي القرآن نبكي و نلطما
بحول الله تعالي و قوته، كشورهاي وطن بزرگ اسلامي در حال حاضر شاهد يك نهضت بيداريِ قرآني-اسلاميِ استعمارگريز و استقلال‌طلب و بازگشت به هويت استضعاف شده از سوي مستكبران جهان مي‌باشند. صداي تكبير مسلمانان به گوش تمام ملل و مردم دنيا مي‌رسد. تظاهرات و جماعات و مخصوصاً جمعه‌هاي آنها را شرق وغرب مي‌بينند، گوئي صداي دلنواز توحيدي «قولوا لا اله الّا الله تفلحوا» را مردم همه اقطار و مناطق مي‌شنوند؛ چه نواي روح‌بخش و چه آهنگ رسا و اتحاد آفرين.
در اين ميان طواغيت زمان و دشمنان عدالت و سران سلطه‌هاي وابسته و دست‌نشانده، نگهبانان سلطه‌گران غرب مثل آمريكا و دول اروپا در داخل جوامع اسلامي، در برابر اين قيام مقدس قرار گرفته از درك اين حركت اسلامي رو به پيش، بازمانده و هم چنان بر ذلت وابستگي به مستكبران پافشاري مي‌نمايند؛ امّا به نصرت خدا تلاششان بي‌ثمر و در برابر اين قيام اسلامي مغلوب و محكوم شده و مي‌شوند.
مسلمانان بحرين -اين منطقه‌اي كه سابقه‌‌ي اسلاميتش، به عصر آغاز طلوع آفتاب جهانتاب اسلام مي‌رسد- نيز در اين قيام اسلامي با ساير كشورهاي عربي در نفي وابستگان به استكبار آمريكا هم‌نوا و هم‌صدا گرديدند و خواستار حكومت مردمي بر اساس عدل اسلامي شدند و با تظاهرات سالم و دور از برخوردهاي فيزيكي مطالب خود را طرح نمودند و افرادي را كه به نام آل خليفه بر آن‌ها به زورِ بيگانه مسلط بودند به احترام به حقوق مردم دعوت كردند و مي‌رفتند كه آل خليفه را در مقابل حق و مطالبات اسلامي تسليم نمايند؛ ولي استكبار آمريكا كه اين جريان را صددرصد با منافعش در منطقه معارض مي‌ديد با رفت و آمدهاي مكرّرِ وزيرِ دفاعش به عربستان و بحرين، حاكمان آل سعود را به مداخله در بحرين و اعزام نيرو مأمور نمود و اكنون بيش از يك ماه است كه انتفاضه‌ي مشروع و سالم بحرين ادامه دارد و سربازان سعودي با كمال بي‌رحمي به نسل‌كشي و قتل عام زن و مرد، صغير و كبير وحتي بازداشت و شكنجه بيماران و پرستاران و پزشكان بيمارستان‌ها و هجوم به دبستان‌ها و دبيرستان‌هاي دخترانه و پسرانه ادامه داده و انواع جرائم را مرتكب مي‌شوند.
ابعاد اين مداخله و جوانب متعدد آن هر كدام بي‌سابقه، وحشتناك و شرم‌آور است.
آنچه بالخصوص در مورد آن به علماي بزرگ و زعماي كشورها و انجمن‌ها و جمعيت‌هاي ديني و قرآني در كشورهاي اسلامي و غير اسلامي مصر و تركيه، پاكستان و اندونزي ،مالزي و افغانستان و نقاط و مناطق ديگر هشدار مي‌دهيم اهانت و هتك حرمت‌هاي سربازان آل سعود و آل خليفه نسبت به قرآن مجيد و مساجد مسلمين است. قرآن‌ها را به آتش كشيدند و نزديك به سي مسجد بزرگ را تخريب كرده‌اند كه هر مسلماني را غرق در اندوه و عزا مي‌نمايد.
اگر مسلمانان در به آتش كشيدن قرآن به وسيله يك كشيش، اعلام عزا و تظاهرات نمودند اكنون در بحرين نيروهاي آل خليفه و آل سعود - اين مدعيان خدمت به حرمين شريفين- قرآن‌ها را در شهر اسلام و برابر چشم مسلمانان به آتش مي‌كشند و مساجد را ويران مي‌نمايند و آمريكا و اذناب آن مداخله‌ي سعودي را در بحرين قانوني ‌مي‌دانند و سازمان ملل و مراكز حفظ حقوق بشر و كنفرانس كشورهاي اسلامي همه با سكوت خود آن را تأييد مي‌نمايند.
چرا مجامع اسلامي جهان اسلام و مقامات مردمي و ديني و فرهنگي، مثل ازهر شريف ساكت نشسته‌اند و حداقل قرآن‌سوزي و تخريب مساجد را محكوم نمي‌كنند؟ چرا براي بررسي اين وضع پر از جسارت و اهانت و رسيدگي و تحقيق در اين موضوع، هر كدام هيئت‌هايي از علماء و دانشمندان بي‌غرض و اساتيد دانشگاه‌ها را به بحرين نمي‌فرستند تا از نزديك به عمق اين جسارت و قساوت مطلع شوند؟ چرا در امر قرآن مجيد بي‌تفاوتي و بي‌اعتنايي مي‌شود؟
همه نهاد‌ها و مساجد و مجامع اسلامي برحسب وظيفه ديني و غيرت اسلامي بايد عكس‌العمل نشان دهند و هيئت‌هايي به بحرين براي استنكار اهانت‌هاي سربازان آل خليفه و آل سعود نسبت به قرآن كريم و همدردي با مسلمانان مظلوم بحرين بفرستند. توقع و انتظار اين است كه فوري اين هيئت‌ها از همه كشورهاي اسلامي و از مراكز و مجامع علمي اعزام شوند و حداقل، انكارِ اين منكرات بزرگ را نشان دهند.
«ان تنصرو الله ينصركم و يثبت اقدامكم »
كونوا اشدّاء علي المستكبرين و عمالهم الظالمين و العاقبة‌ للمتقين
حوزه علميه قم
جمادي الاولي 1432
لطف الله صافي

موضوع:

چهارشنبه / 7 ارديبهشت / 1390