وریز وجوهات
   بسمه تعالی انا لله وانا الیه راجعون درگذشت عالم ربّانی مرحوم حجه الاسلام والمسلمین آقای حاج شیخ محمد مدنی ناشر الاسلام رضوان الله تعالی علیه موجب تاثر و تاسف گردید. ▪️عالم بزرگواری که عمر مبارک خود را وقف نشر معارف نورانی اهل...
پنجشنبه: 1400/11/7

نسخه مناسب چاپSend by email
هشدار و نصيحت حضرت آيت الله العظمي صافي به ملك عبدالله

 

بسم الله الرحمن الرحيم
الدين النصيحة
آقاي عبدالله بن عبد العزيز
السلام عليكم و رحمة ‌الله
بر حسب سفارش خودتان كه شما را به عنوان مَلِك نخوانند، شما را در اين پيام نصيحت‌آميز مخاطب قرار مي‌دهم:
برادر! شما اگر چه در شمار شش ميليارد بشر، يكي از اين شمار بيشتر نيستيد و مثل همه، يك فرد حساب مي‌شويد و احترام خاصي به عنوان يك نفر از اولياء ‌يا علماء يا مخترع و خادم به بشر نداريد و همان‌طور كه خود گفته‌ايد، فقط آقاي عبدالله هستيد چنان‌كه ديگران هم عبدالله هستند - البته خودشناسي به عبداللهيت افتخار است- اما آنچه به شما اعتبار و شما را مورد احترام قرار داده و چشم شش ميليارد مردم را به شما و رفتار و اعمال و سياست‌ها و تصميمات شما دوخته است و به جنابعالی موقعيت خاص بخشيده است، مديريت سرزمين وحي و حرمين شريفين است كه خود را عهده‌دار آن مي‌دانيد. مدينه منوره و مكه معظمه «اوّلَ بيتٍ وُضع للناس»، مقام ابراهيم، ‌اماكن و مقامات و مواريث فرهنگي همه پشتوانه‌هاي اصيل تاريخي می‌باشند. مي‌خواهم من هم مثل يك ميليارد و نيم مسلمان به شما بگويم كه مسئوليت‌هاي شخص شما در ارتباط با اين عنوانِ با عظمت، عظيم و بسیار عظيم است. يك ميليارد و نيم جمعيت جهان از شما مي‌خواهند همان‌طور كه كعبه معظمه براي مردم است شما هم براي همه مردم جهان و براي همه مسلمانان باشيد. همه بسوي كعبه نماز مي‌خوانند و بسوي مسجد الحرام سجده، ‌عبادت و نماز بجا مي‌آورند.
آنجا تاريخ همه، عزت همه، دين همه و شخصيت همه می‌باشد. آنجا يك كشور عربي نيست، كشور همه است؛ بلكه كشور اسلام است. همه طوائف مسلمين آنجا را اَشرف بِقاع مي‌دانند و از اين جهت هم، ‌همه مسلمانان آنجا را از خود مي‌دانند. حكومت آنجا يكي از حكومت‌هاي عربي يا شوراي خليج فارس نيست. هم‌طراز قطر و امارات و بزرگتر و بزرگتر از آنها نيست؛ منطقه نفوذ بيگانه و آمريكا نيست؛ حرمين شريفين است؛ در شوراي همكاري خليج فارس ادغام نمي‌شود بلكه بايد به كل عالم اسلام نگاه كند.
براي مسلمان آگاه و بيدار، رنج‌آور است كه در حرمين، سياست‌هاي مذهبي خاص برقرار باشد و با عالم وسيع اسلام با آن سياست‌هاي كوته‌نظرانه و متحجرانه برخورد كنند و جاي تأسف كه ببيند در اوضاع سياسي كشورهاي اسلامي، سياست‌هاي حكام حرمين، غرب‌گونه و آمريكاپسند باشد.
جاي تأسف است كه ببيند مسلماناني كه در برابر سلطه آمريكا و دفع وابستگان به آنها قيام مي‌كنند، مغضوب حكام حرمين مي‌شوند و افرادي مثل علي عبدالله صالح بيش از سي سال بدون هيچ مشروعيتي بر يمن حكومت داشته باشند و با اينكه وابستگي او به آمريكا معلوم است، مورد پشتيباني شما باشد تا اين همه مردم را در آنجا به خاك و خون بكشد و نهضت همگاني آنها را كه بازگشت به اسلام واستقلال اسلامي است در هم بكوبد.
براي همه مسلمانان سؤال‌برانگيز است كه حكام حرمين كه بايد به همه، به يك نظر نگاه كنند ولی در بحرين از استعباد و ديكتاتوري و فسق و فجور و خدمتگزاري آل خليفه به اجانب حمايت كند و به آنجا نيروی نظامی بفرستند تا مسلمانان را كه تظاهرات سالم دارند و استقلال‌خواه و اسلام‌طلب هستند، از صغير و كبير و زن و مرد، قتل عام نمايد. هيچ مسلماني از حاكمان حرمين اين انتظار را ندارد.
مثل اين‌كه آقاي عبدالله فراموش كرده كه از كجا نيرو مي‌فرستد و ظالم را در برابر مظلوم ياري مي‌دهد!
ما از شما مي‌خواهيم مقام و منزلت حرمين شريفين را حفظ كنيد و اين مقام را بهاي اين برنامه‌هاي زشت و در گرو آن نگذاريد و موضع خود را حفظ كنيد.
ما از شما مي‌خواهيم به مسلمانان جهان توضيح دهيد كه آل خليفه بر چه اساسي مشروعيت دارند و شما بر چه اساس و مشروعيتي نيرو مي‌فرستيد تا امر به معروف و نهي از منكر مسلمانان را سركوب نمايند؟!
ما از شما می‌خواهیم كه برای اعاده‌ی اعتبار خود و برای دفاع از انسانیت، هرچه زودتر خاك بحرین را ترك نموده و از ملت مسلمان بحرین و تمام مسلمانان جهان معذرت‌خواهی كنید و سرنوشت آنان را به دست خودشان بسپارید و الّا بدانید كه « ان ربّك لبالمرصاد» دیر یا زود قهر خداوندی ظالمان را نابود خواهد كرد كه خداوند قادر متعال می‌فرماید: .« و من قتل مظلوماً‌ فقد جعلنا لولیّه سلطاناً‌«
اول جمادی الاولی 1432
لطف الله صافی

موضوع:

سه شنبه / 16 فروردين / 1390