وریز وجوهات
السلام علیک ایتها الصدیقة الشهیدة دسته بزرگ عزاداران فاطمی به دعوت مرجع عالیقدر حضرت آیة الله العظمی صافی گلپایگانی دام ظله الوارف روز شهادت (پنج‌شنبه 3 جمادی الثانیة) ساعت 11 صبح از دفتر معظم له به سمت حرم مطهّر لینک مرتبط: گزارش تصویری...
يكشنبه: 1400/11/3

نسخه مناسب چاپSend by email
هشدار مهم و شديداللحن حضرت آيت الله العظمي صافي به حكام عربستان و كشورهاي اسلامي عربي منطقه در خصوص لشگركشي عربستان سعودي و امارات به كشور بحرين

بسم الله الرحمن الرحیم
يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُواْ لاَ تَتَّخِذُواْ الْكَافِرِينَ أَوْلِيَاء مِن دُونِ الْمُؤْمِنِينَ
بیداری و نهضت اسلامي مردمی كه در بند حكومت‌هاي اسلام‌ستيز و مزدور استعمار می‌باشند و لبریز شدن كاسه‌ صبر و تحمل آنان خصوصاً در كشورهاي عربي از حوادث بسیار مهم تاريخ معاصر می‌باشد.
اين حركت آزادي‌خواهانه از تونس آغاز و به سرعت منطقه را فراگرفت؛ مصر، يمن، ليبي و بحرين زير پوشش اين نداي اسلام‌خواهي و استعمارستيزي قرار گرفتند و سران استعمار مخصوصاً آمريكا را كه با اين حكّام مزدور و حمايت از آنان جهان عرب را زير امپراطوري خود قرار داده و بر ثروت‌هاي طبيعي اين كشورها از نفت و غيره تسلط داشته‌اند، به چاره‌جوئي مزوّرانه و مداخله‌گري برانگيخت؛ و با اينكه از نظر مردم دنيا سقوط قذاقي دیكتاتور در همان روزهاي اول انقلاب مردم ليبي مسلم بود، این جرثومه‌ی خیانت به اسلام با كمك‌هاي آشكار و پنهان استعمار، مردم ليبي را شب و روز از زمين و هوا قتل عام مي‌نمايد.
و همچنین آمریكا و سران استعمار به مقابله با انقلاب بحرین كه صد در صد بر سلطه غرب و آمريكا به وسيله‌ي آل خلیفه پايان مي‌بخشيد پرداختند و به وسيله‌ی حكومت‌های همسايه‌ي بحرين وارد عمل شدند و نيروهاي نظامی اين حكومت‌ها را به اين كشور گسیل داشتند تا انقلاب مردمی را سركوب و سلطه‌ي آمريكا را بر اين كشور استمرار دهند.
ما از حكومت امارات هيچ توقعي نداريم و هويت واقعی او بر دنیا آشكار است. از حكام سعودي كه خود را مسلمان و خود را حامي مسلمانان مي‌دانند؛ سؤال مي‌كنيم: همكاري‌ نزديك به يك قرن شما با استعمار انگلیس و آمريكا چه وقت پايان مي‌پذيرد؟ چرا شما به‌خود نمي‌آئيد؟ و به عزت و استقلال اسلامی برنمی‌گردید؟
جهان اسلام به خصوص كشورهای پاكستان، افغانستان و عراق گرفتار برادركشي و قتل‌عام‌هاي همه روزه است كه دنیا ‌مي‌داند منبع و مصدر‌آنها كجا می‌باشد. از شما مي‌پرسيم آيا اسلام به شما اجازه داده كه ظالم را در برابر مظلوم حمايت كنيد؟ آيا نمي‌دانيد كه حكومت آل خليفه با آن نفرات معدود، مسلمانان بحرين اعم از شیعه و سنی را از همه‌ي حقوق خود محروم نموده است؟
آيا اكثريت قريب به اتفاقِ مردم كه خواستار حقوق اسلامي خود هستند صاحب بحرین‌ می‌باشند یا آن چند نفر مزدور ‌و دشمنان اسلام كه شما به بهانه‌ي درخواست آنها و در واقع به فرمان آمريكا نيرو به بحرين مي‌فرستید؟ چرا از خشم و غضب خدا نمي‌ترسيد و چرا از سرنوشت دیگران عبرت نمي‌گيريد؟
مسلمانان در تمام دنيا تصمیم گرفته‌اند كه مجد و عظمت دیرین را تجديد كنند و بیگانگان را از كشورهاي اسلامي بيرون كنند. چنانكه بن علي و مبارك را بيرون انداختند
انّ موعدكم الصبح اليس الصبح بقريب.

 

موضوع:

چهارشنبه / 25 اسفند / 1389