وریز وجوهات
السلام علیک ایتها الصدیقة الشهیدة دسته بزرگ عزاداران فاطمی به دعوت مرجع عالیقدر حضرت آیة الله العظمی صافی گلپایگانی دام ظله الوارف روز شهادت (پنج‌شنبه 3 جمادی الثانیة) ساعت 11 صبح از دفتر معظم له به سمت حرم مطهّر لینک مرتبط: گزارش تصویری...
پنجشنبه: 1400/11/7

نسخه مناسب چاپSend by email
پيام تبريك حضرت آيت الله العظمي صافي به مناسبت انقلاب تونس

بسم الله الرحمن الرحیم

الحمد لله رب العالمين والصلاة والسلام علی البشير النذير سيدنا ابی‌القاسم محمد و آله الطاهرين

مردم مسلمان و غيور تونس!

آقایان علماء و استادان عزیز دانشگاه زيتونه و دیگر مجامع علمي و دینی سرزمین تونس!

السلام عليكم ورحمة الله وبركاته

با غبطه و مسرت، انقلاب شریف شما و بازگشت ملت عزیز تونس به اصالت و ارزش‏های مصادره‏شده‏اش را تبریك می‏گوییم.

خداوند متعال شما را بر ظالمان و اراذلی پیروز كرد كه رنج و استضعافی طولانی را بر شما تحمیل كرده بودند؛ هیچ حرمت و عهد و پیمانی را نسبت به مؤمنین رعایت نمی‏كردند؛ و دشمنی با اسلام و قرآن را با جدیت ادامه می‏دادند.

اگرچه شدت و خشونت استبداد، این انتفاضه‏ی مبارك و انقلاب عظيم را به تأخیر انداخت اما سرانجام این خیزش عظیم با اقتدار، عزت و غیرت تمام رخ داد؛ حق اعلام شد؛ و پرچم اسلام برافراشته گردید.

تونس اینك از نو شكوفا شده و ملت غیور این كشور حمیت، شجاعت و هويت اسلامی خویش را به سراسر دنیا نشان داده اند؛ همانگونه كه مردم ايران سی سال پیش و در انقلاب بزرگ اسلامی، شجاعت و غیرت خود را به رخ جهانیان كشیدند.

تمامی مسلمانان شرق و غرب جهان به این بازگشت پاك افتخار می‏كنند؛ با شما در این شادی شریك هستند؛ و برای شما عزّت بیشتر و پیروزی‏های بزرگ‏تر ار آرزومندند.

قرآن كتاب ما، حق منهج ما، عدالت آرزوی ما و اسلام دين ماست «ومن يبتغ غير الاسلام ديناً فلن يقبل منه وهو فی الآخرة من الخاسرين».

برادران عزیزم! مردم گرامی تونس!

اینك تمامی تلاش خود را به كارگیرید تا حكومت عادلی كه ارزش‏ها و حدود اسلامی را رعایت كند و به قرآن احترام گذارد و به آن عمل نماید در كشورتان حاكم گردد.

خداوند و نعمتی كه به شما ارزانی داشت تا این انقلاب را در مقابل حكومت ظالم به پیروزی برسانید به یاد داشته باشید.

به برادری خود چنگ زنید و تمام شما ـ مردان و زنان تونسی ـ به اصالت و هویت خود متمسك شوید «الله ولي الذين آمنوا يخرجهم من الظلمات الی النور والذين كفروا اولياؤهم الطاغوت».

سلام خدا و مؤمنان بر شما مردم مجاهد تونس باد.

«ربنا افرغ علينا صبرا وثبت اقدامنا انك انت العزيز القدير».

حوزه علميه قم ـ لطف الله صافي

14 صفر 1432

موضوع:

چهارشنبه / 29 دى / 1389