رسول الله صلى الله علیه و آله :شَعبانُ شَهری و رَمَضانُ شَهرُ اللّهِ فَمَن صامَ شَهری كُنتُ لَهُ شَفیعا یَومَ القِیامَةِ پیامبر صلى الله علیه و آله :شعبان ، ماه من و رمضان ماه خداوند است . هر كه ماه مرا روزه بدارد ، در روز قیامت شفیع او خواهم... بیشتر
يكشنبه: 1401/04/5
نسخه مناسب چاپSend by email
پيام تبريك حضرت آيت الله العظمي صافي به مناسبت انقلاب تونس

بسم الله الرحمن الرحیم

الحمد لله رب العالمین والصلاة والسلام علی البشیر النذیر سیدنا ابی‌القاسم محمد و آله الطاهرین

مردم مسلمان و غیور تونس!

آقایان علماء و استادان عزیز دانشگاه زیتونه و دیگر مجامع علمی و دینی سرزمین تونس!

السلام علیكم ورحمة الله وبركاته

با غبطه و مسرت، انقلاب شریف شما و بازگشت ملت عزیز تونس به اصالت و ارزش‏های مصادره‏شده‏اش را تبریك می‏گوییم.

خداوند متعال شما را بر ظالمان و اراذلی پیروز كرد كه رنج و استضعافی طولانی را بر شما تحمیل كرده بودند؛ هیچ حرمت و عهد و پیمانی را نسبت به مؤمنین رعایت نمی‏كردند؛ و دشمنی با اسلام و قرآن را با جدیت ادامه می‏دادند.

اگرچه شدت و خشونت استبداد، این انتفاضه‏ی مبارك و انقلاب عظیم را به تأخیر انداخت اما سرانجام این خیزش عظیم با اقتدار، عزت و غیرت تمام رخ داد؛ حق اعلام شد؛ و پرچم اسلام برافراشته گردید.

تونس اینك از نو شكوفا شده و ملت غیور این كشور حمیت، شجاعت و هویت اسلامی خویش را به سراسر دنیا نشان داده اند؛ همانگونه كه مردم ایران سی سال پیش و در انقلاب بزرگ اسلامی، شجاعت و غیرت خود را به رخ جهانیان كشیدند.

تمامی مسلمانان شرق و غرب جهان به این بازگشت پاك افتخار می‏كنند؛ با شما در این شادی شریك هستند؛ و برای شما عزّت بیشتر و پیروزی‏های بزرگ‏تر ار آرزومندند.

قرآن كتاب ما، حق منهج ما، عدالت آرزوی ما و اسلام دین ماست «ومن یبتغ غیر الاسلام دیناً فلن یقبل منه وهو فی الآخرة من الخاسرین».

برادران عزیزم! مردم گرامی تونس!

اینك تمامی تلاش خود را به كارگیرید تا حكومت عادلی كه ارزش‏ها و حدود اسلامی را رعایت كند و به قرآن احترام گذارد و به آن عمل نماید در كشورتان حاكم گردد.

خداوند و نعمتی كه به شما ارزانی داشت تا این انقلاب را در مقابل حكومت ظالم به پیروزی برسانید به یاد داشته باشید.

به برادری خود چنگ زنید و تمام شما ـ مردان و زنان تونسی ـ به اصالت و هویت خود متمسك شوید «الله ولی الذین آمنوا یخرجهم من الظلمات الی النور والذین كفروا اولیاؤهم الطاغوت».

سلام خدا و مؤمنان بر شما مردم مجاهد تونس باد.

«ربنا افرغ علینا صبرا وثبت اقدامنا انك انت العزیز القدیر».

حوزه علمیه قم ـ لطف الله صافی

14 صفر 1432

موضوع: