وریز وجوهات
   بسمه تعالی انا لله وانا الیه راجعون درگذشت عالم ربّانی مرحوم حجه الاسلام والمسلمین آقای حاج شیخ محمد مدنی ناشر الاسلام رضوان الله تعالی علیه موجب تاثر و تاسف گردید. ▪️عالم بزرگواری که عمر مبارک خود را وقف نشر معارف نورانی اهل...
دوشنبه: 1400/11/4

نسخه مناسب چاپSend by email
پيام تقدير و تشكر حضرت آيت الله العظمي صافي از اقدام بسيار مهم آقاي رشيد نقار در اعتراض به قانون منع حجاب در فرانسه

 

بسم الله الرحمن الرحیم
برادر محترم جناب آقای رشید نقار دام رشده السلام علیكم و رحمة الله
اقدام رشیدانه‌ی شما در اختصاص مبلغی برای پرداخت جریمه‌ای كه متأسفانه در كشور فرانسه برای بانوان نقابدار مسلمان معین شده است، حمایت از حریم آزادی فردی و شخصی و دفاع از حرمت و كرامت و جایگاه رفیع بانوان در دین مبین اسلام است.
ما به اسلام و به حقوقی كه برای زنان مقرر كرده و آنها را در ارزش‌های والای انسانی در آیات متعدد قرآن مجید با مردان برابر قرار داده افتخار می‌كنیم. اسلام است كه سالم‌ترین روابط را بین زن و مرد اعلام نموده و از مفاسد و معایب و مساقطی كه امروز زن غربی در آن سقوط نموده مصونیت بخشیده است.
این حق برای زن است كه خود را از نظرهای شهوانی مردهای شهوت‌ران در اماكن عمومی بپوشاند. قانون نباید و نمی‌تواند این حق را از او سلب كند. اینجانب این موضع شرافتمندانه‌ی شما را كه حاكی از رشادت و شعور انسانی و اسلامی است به شما و خواهران و برادرانی كه با جنابعالی در حفظ هویت اسلامی همكاری دارند تبریك می‌گویم و جلوه‌های نورانی این گونه استقامت‌ها از بانوان را می‌ستایم.
در دنیایی كه خلاء معنویات و اخلاق و خودباوری انسانی هر روز بیشتر می‌شود، تعهد مسلمانان به مبادی معنوی و فضائل حقیقی بشری، سزاوار تحسین و آفرین است. ما به اسلام و به دعوت اسلام به صلح و انصاف و عدالت و خیر انسان‌ها و گریز از خشونت و فتنه و فساد ایمان داریم و خود را به رعایت اصول عالی تمدن و ترقی و اعلامیه‌های نجات‌بخش قرآن متعهد می‌دانیم.
از خداوند متعال عزت و سربلندی و سرافرازی بیشتر مسلمانان را در پرتو عمل به قرآن كریم مسئلت دارم.

16 ذی الحجة الحرم 1431
لطف الله صافی

موضوع:

سه شنبه / 2 آذر / 1389