رسول الله صلى الله علیه و آله :شَعبانُ شَهری و رَمَضانُ شَهرُ اللّهِ فَمَن صامَ شَهری كُنتُ لَهُ شَفیعا یَومَ القِیامَةِ پیامبر صلى الله علیه و آله :شعبان ، ماه من و رمضان ماه خداوند است . هر كه ماه مرا روزه بدارد ، در روز قیامت شفیع او خواهم... بیشتر
چهارشنبه: 1401/05/26
نسخه مناسب چاپSend by email
پيام حضرت آيت الله العظمي صافي در محكوميت حملات تروريستي اخير در عراق

 

 بسم الله الرحمن الرحیم

وَلاَ تَنَازَعُواْ فَتَفْشَلُواْ وَتَذْهَبَ رِیحُكُمْ وَاصْبِرُواْ إِنَّ اللّهَ مَعَ الصَّابِرِینَ
دنیای اسلام در عصر حاضر شاهد حوادث ناگوار و مصائب جانكاه و ویرانگر‌ی‌ها و قتل‌عام‌هایی است كه به دست فرقه‌ای مسلمان‌نما كه آلت دست مقاصد سران بعضی از حكومت‌ها هستند واقع می‌شود و چنان چهره‌ای زشت و سفاك و بی‌باك از اسلام و مسلمانان نشان می‌دهند، كه دنیا را به اسلام، بدبین و همه را اسلام‌ستیز و اسلام‌گریز می‌نمایند و دینی را كه خداوند پیامبرش را به خطاب «و ما ارسلناك الا رحمة للعالمین » مخاطب نموده، دین ترور، وحشت و خشونت نشان می‌دهند. بدون ‌شك محرك و مشوّق این فرقه‌ی جنایت‌كار، دشمنان اسلام و بیگانگان می‌باشند.
در این میان سكوت‌ بعضی از سران كشورهای اسلامی، این بدگمانی‌ها را به اسلام بیشتر می‌سازد. رجال دین و سیاست، علما و كسانی كه مسند اداره‌ی امور مسلمانان را اشغال كرده‌اند؛ مانند اساتید و علمای دانشگاه‌ها مخصوصاً اَلأزهر شریف، مسئولیت بزرگی در مقابل این حوادث دارند و همچنین مسئولیت سران حكومت‌ها به ویژه حكام حرمین شریفین در این وقایع أسف‌بار بیشتر است. تنها در عراق این كشور مسلمان هر روز مردم دنیا شاهد قتل عام، انفجار، ترور و جنایاتی هستند كه صفحات تاریخ اسلام را سیاه، و هر مسلمان را در برابر دیگران شرمسار می‌سازد.
كسی نیست تا از آنهایی كه جوانان ساده لوح و بی‌اطلاع را برای این جنایات بسیج می‌نمایند و آنهایی كه هزینه‌های هنگفت و سرسام‌آور آن را می‌پردازند سؤال كند كه كجا می‌روید؟ اگر در عراق حكومتی اسلامی و عربی بر اساس رأی اكثریت تشكیل شود، شما كه حاكم كشور خود هستید چه ضرری می‌بینید؟
آیا سزاوار است كه در برابر چشم شما مثل این جنایات وحشتناك اتفاق بیفتد؟‌ چرا مردم عراق را از حق مسلّم خود محروم می‌كنید؟ دخالت یك كشور در امور كشور دیگر به این صورت بسیار عجیب و وحشتناك است.
در هر حال مسأله، مسأله عراق و افغانستان و پاكستان و كشورهای دیگر نیست؛ مسأله اسلام و آبرو و اعتبار اسلام، قرآن و هتك عزت دیرین این امت هزار و چهار صد ساله است كه جنایتكاران با دلگرمی به سكوت و العیاذ بالله تشویق بعضی حكّام آن را پایمال ساخته‌اند.
اینجانب از ارباب نفوذ و سلطه مخصوصاً حكّام حرمین شریفین می‌خواهم، با نفوذی كه دارند این آشوب و فتنه را كه در بلاد مسلمانان به اسم سلفی و وهابی برپا شده،‌ تا همه را نسوزانده خاموش نمایند و آنها را كه این مراكز فتنه را رهبری می‌كنند تنبیه نمایند و وحدت اسلامی را به عالم اسلامی بازگردانند.
اصلح الله تعالی امر المسلمین و جعلهم متحابین معتصمین بحبل الله تعالی
لطف الله صافی
28ذی القعدة الحرام 1431

 

موضوع: