وریز وجوهات
سه سروده از معظم له در مدح حضرت معصومه سلام الله عليها   شفيعه محشر اين بارگه كه خاك درش مُشكِ اذفر است بويش چو بوى خُلد برين روح‌پرور است دار الشّفا و عـقده‌گشا و فرح‌فزاست باب امان ز محنـت فرداى محشر است طور حضـور و مطلـع نور...
جمعه: 1400/04/4 - (الجمعة:14/ذو القعدة/1442)

نسخه مناسب چاپSend by email
پيام حضرت آيت اللّه العظمي صافي به اجلاسيه سراسري اتحاديه شيعيان آلمان

بسم اللّه الرّ حمن الرّحيم
اجلاسيه سراسري اتحاديه شيعيان آلمان

السلام علیكم و رحمة الله
با تقدير و تشكر از برگزاركنندگان و شركت كنندگان در اجلاسيه و با مسألت توفيق بيشتر آن عزيزان براي تعظيم قرآن مجيد و تكريم عترت طاهره (ثقلين كريمين) كه بر حسب روايات متواتر و قطعي الصدور از طرق فريقين شيعه و سني و معتبرترين مصادر اسلامي تمسك به آنها موجب امان از ضلالت و گمراهي است اميد است از بركت اين اجلاسيه‌ها و حضور و اجتماعات بتوانيد هدايتهاي نجات بخش قرآن كريم و اهل بيت عليهم السلام را كه پاسخ گوي همه نيازهاي روحي و فكري و تعليمات عالي انساني است، به همگان برسانيد.
هرشخص با وجدان و منطقي كه اين پيامها و راهنمائيهاي اخلاقي و معنوي و خداشناسي و خير و عدل و احسان به او برسد به فطرت پاك انساني خود از آن استقبال مي‌نمايد. در جامعه‌اي مثل جامعه آلمان كه از دير زمان محققان و اسلام شناسان آن به اسلام گرايش نشان داده و حقيقت و حقانيت هدايتهاي جامع و كامل و انسان‌ساز آن را ستوده‌اند اين اجلاسيه‌ها خدمت به همگان و دعوت به حقوق انسان است. اسلام دين توحيد، دين يگانگي و مساوات و برادري و مهرباني و بي امتيازي است و به همه اقوام و نژادها و ملل به چشم واحد نگاه مي‌كند. صلح و دوستي در اين دين از مسائل اصلي است و اولياء دين و ائمه معصومين‌عليهم السلام فرموده‌اند:« هل الدين الا الحب» يعني دين چيزي غير از حب و دوستي نيست ظلم و بي رحمي و خشونت و تروريسم و بخاك و خون كشيدن گروهي زن و مرد و كودك و پير و جوان در مكتب اسلام و هدايت اهل بيت عليهم السلام محكوم است.
در تمام اعصار شيعيان به اين مباني تعهد خاص داشته و دارند. ممكن نيست در مكتب تشيع يك نفر تروريسم پرورش يابد. نهج البلاغه، صحيفه سجاديه و... دعاهائي كه بما تلقين كرده‌اند؛ همه بلندترين معاني انسان پذير و مقبول فطرت بشر را پيشنهاد مي‌نمايد.
اينجانب به همه شما برادران و خواهران كه با آن دلهاي پاك در اين اجلاسيه حضور دارند و خصوصاً برادران و خواهران آلماني تبار آلمان سرافراز به سوابق خوب و خدمات به بشريت درود مي‌فرستم و براي همه خوشنودي و سعادت و رضاي قلب مبارك حضرت ولي عصر مولانا المهدي ارواح العالمين له‌الفدا را آرزومندم

والسلام عليكم و رحمة الله/ذي القعده1431
لطف الله صافی

موضوع:

دوشنبه / 3 آبان / 1389