وریز وجوهات
   بسمه تعالی انا لله وانا الیه راجعون درگذشت عالم ربّانی مرحوم حجه الاسلام والمسلمین آقای حاج شیخ محمد مدنی ناشر الاسلام رضوان الله تعالی علیه موجب تاثر و تاسف گردید. ▪️عالم بزرگواری که عمر مبارک خود را وقف نشر معارف نورانی اهل...
دوشنبه: 1400/11/4

نسخه مناسب چاپSend by email
پيام حضرت آيت اللّه العظمي صافي به اجلاسيه سراسري اتحاديه شيعيان آلمان

بسم اللّه الرّ حمن الرّحيم
اجلاسيه سراسري اتحاديه شيعيان آلمان

السلام علیكم و رحمة الله
با تقدير و تشكر از برگزاركنندگان و شركت كنندگان در اجلاسيه و با مسألت توفيق بيشتر آن عزيزان براي تعظيم قرآن مجيد و تكريم عترت طاهره (ثقلين كريمين) كه بر حسب روايات متواتر و قطعي الصدور از طرق فريقين شيعه و سني و معتبرترين مصادر اسلامي تمسك به آنها موجب امان از ضلالت و گمراهي است اميد است از بركت اين اجلاسيه‌ها و حضور و اجتماعات بتوانيد هدايتهاي نجات بخش قرآن كريم و اهل بيت عليهم السلام را كه پاسخ گوي همه نيازهاي روحي و فكري و تعليمات عالي انساني است، به همگان برسانيد.
هرشخص با وجدان و منطقي كه اين پيامها و راهنمائيهاي اخلاقي و معنوي و خداشناسي و خير و عدل و احسان به او برسد به فطرت پاك انساني خود از آن استقبال مي‌نمايد. در جامعه‌اي مثل جامعه آلمان كه از دير زمان محققان و اسلام شناسان آن به اسلام گرايش نشان داده و حقيقت و حقانيت هدايتهاي جامع و كامل و انسان‌ساز آن را ستوده‌اند اين اجلاسيه‌ها خدمت به همگان و دعوت به حقوق انسان است. اسلام دين توحيد، دين يگانگي و مساوات و برادري و مهرباني و بي امتيازي است و به همه اقوام و نژادها و ملل به چشم واحد نگاه مي‌كند. صلح و دوستي در اين دين از مسائل اصلي است و اولياء دين و ائمه معصومين‌عليهم السلام فرموده‌اند:« هل الدين الا الحب» يعني دين چيزي غير از حب و دوستي نيست ظلم و بي رحمي و خشونت و تروريسم و بخاك و خون كشيدن گروهي زن و مرد و كودك و پير و جوان در مكتب اسلام و هدايت اهل بيت عليهم السلام محكوم است.
در تمام اعصار شيعيان به اين مباني تعهد خاص داشته و دارند. ممكن نيست در مكتب تشيع يك نفر تروريسم پرورش يابد. نهج البلاغه، صحيفه سجاديه و... دعاهائي كه بما تلقين كرده‌اند؛ همه بلندترين معاني انسان پذير و مقبول فطرت بشر را پيشنهاد مي‌نمايد.
اينجانب به همه شما برادران و خواهران كه با آن دلهاي پاك در اين اجلاسيه حضور دارند و خصوصاً برادران و خواهران آلماني تبار آلمان سرافراز به سوابق خوب و خدمات به بشريت درود مي‌فرستم و براي همه خوشنودي و سعادت و رضاي قلب مبارك حضرت ولي عصر مولانا المهدي ارواح العالمين له‌الفدا را آرزومندم

والسلام عليكم و رحمة الله/ذي القعده1431
لطف الله صافی

موضوع:

دوشنبه / 3 آبان / 1389