وریز وجوهات
السلام علیک ایتها الصدیقة الشهیدة دسته بزرگ عزاداران فاطمی به دعوت مرجع عالیقدر حضرت آیة الله العظمی صافی گلپایگانی دام ظله الوارف روز شهادت (پنج‌شنبه 3 جمادی الثانیة) ساعت 11 صبح از دفتر معظم له به سمت حرم مطهّر لینک مرتبط: گزارش تصویری...
دوشنبه: 1400/11/4

نسخه مناسب چاپSend by email
پيام مر جع عاليقدر حضرت آيت‌اللّه العظمي صافي به همايش طرح نسيم رحمت در استان ايلام

بسم اللّه الرحمن الرحيم

قال رسول الله صلي الله عليه و آله
إن لله في ايام دهركم نفحات ألا فتعرّضوا لها؛

‌در ايام زندگي شما نسيم‌هاي روح‌بخش الهي مي‌وزد پس مواظب باشيد آنها را از دست ندهيد و خودتان را در مسير آنها قرار دهيد.

با تبريك سالروز ولادت كريمه اهل بيت حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله‌عليها. ‌استان ايلام از ديرباز داراي مردماني متدين و غيور بوده و از جمله مناطقي است كه اهالي آن همگي شيعه و از پيروان قرآن و مكتب اهل‌البيت عليهم‌السلام مي‌باشند. اينجانب طرح جامع فرهنگي اجتماعي نسيم رحمت را مبناي خير و بركت براي مردم سرافراز ايلام مي‌دانم.
عزيزان من!
قرآن مجيد، وحي الهي و كتاب دين و عقيده و توحيد و نسخه كامله درمان دردهاي اجتماعي وكتاب حكمت و بشارت و موعظه و هدايت و در كل، كتاب حيات و زندگي و راهنماي راه كمال دنيا و آخرت و عروج به معارج بلند انساني و روحاني است.
قرآن كريم نسخه‌اي بي‌بديل و شفابخش براي نجات جوامع بشري و اصلاح روش‌هاي زندگي است و به استوارترين راه رهنمون مي‌شود.
إن هذا القرآن يهدي للتي هي أقوم
قرآن پيش از اينكه كتاب چهارده قرن گذشته باشد، كتاب اين عصر و عصرهاي آينده است و احترام به آن، التزام به دستورات قرآن و بكاربستن تعاليم آن است.
بيان ساده و متقن قرآن، برترين راهنما براي همه سطوح جامعه است و بايستي با نگاه عالمانه و وسيع و گسترده و عميق به مفاهيم قرآني به بهره‌مندي از آن در تمام حوزه‌ها اعم از برنامه‌ريزي، ‌تربيتي، ‌مشاوره‌اي و اجتماعي پرداخت تا گامي در راه رسيدن به مدينه فاضله و تحقق حيات طيبه باشد و بايد به دنبال روزي باشيم كه تمام شئون معرفتي، تربيتي و مديريتي به قرآن كريم اتكاء داشته باشد.
بايد ‌جامعه ‌قرآني، ‌حكومت‌ ‌قرآني و نظام ‌قرآني، ‌مساجد و مدارس و مجامع و كتابخانه‌ها، ‌بازار و اقتصاد و خانه و خيابان، تعليم و تربيت و فرهنگ و روابط زن و مرد، مواضع بانوان و برنامه‌ها همه قرآني باشد و اين مدل قرآني هرگز محقق نخواهد شد مگر آن‌كه به انسان كامل و معصوم عليه‌السلام كه قرآن مجسم است رجوع نمود و تمسك به قرآن مجيد بايد با تمسك به عترت عليهم‌السلام همراه باشد تا شخص از گمراهي و ضلالت در امان قرار بگيرد كه بر حسب حديث متواتر ثقلين فقط امان از گمراهي، به تمسك قرآن و عترت حاصل مي‌شود و تفسير قرآن مجيد تنها با تفسير اهل‌البيت‌عليهم‌السلام حجت و معتبر است.
اميد است طرح جامع فرهنگي اجتماعي نسيم رحمت، مبناي خير و بركت براي مردم سرافراز ايلام باشد و براي ترويج معارف اسلامي و مفاهيم قرآني و تقويت مباني اعتقادي و اشاعه نشاط ديني و توسعه ره‌آوردهاي عيني قرآن در زندگي مؤثر بوده و منشأ شبهه‌زدايي ديني در كل جامعه شود.

اجراي اين طرح در استان ايلام كه به همت مسئولين متعهد و محترم استان دنبال شده است و نگاه پيشگيرانه از آسيب‌ها را به دنبال دارد اقدامي قابل تحسين و تكريم است.
خوشبختانه هم‌اكنون نيز مردم غيور استان ايلام همچون اسلاف متدين خويش زمينه پذيرش معارف قرآن و استعداد نيل به كمالات حقيقي را دارند كه با مساعدت دانشمندان ديني و علماء محترم استان، اجراي اين طرح را محقق خواهند ساخت. توفيقات روزافزون و دوام خدمت به قرآن را براي همگان در ظل عنايات حضرت بقية الله الاعظم ارواح‌العالمين له الفدا از خداوند متعال خواستارم.

لطف‌اللّه صافي
28 شوال المكرم1431

 

موضوع:

شنبه / 17 مهر / 1389